Şimdi Ara

Asgari ücret 1300₺ vaadi için kaynak ne ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
2.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pastek123

Devlet vermez ama devlet belirler iş verenlerde minimum o tutarı vermek zorundadır.

EE tamam bende farklı olarak ne yazdın yani. Benim söylediğimle senin söylediğin aynı şey.
  • Ekonomiden bahsediyolar ya bide fitil oluyorum sorsan kaç para var cebinde şimdi çıkar diye çıkarcak para yok. Pinpon topu ekonomisinin medya algısı zenginleri. GERÇEK ŞU : Hepimiz yoksulluk sınırı altındayız ve işsizlik ve yoksulluk oranı gitgide artıyor. :) TV yi açıp ekonomi büyüdü haberi seyredip gülücüklerle sokağa çıkanlardan değiliz biz bize anlatmayın bunları :) Bizi güldüren tek şey AKP seçmeninin inandığı ve kandığı onca şeyin düşürdüğü hayret duygusu.
  • Asgari ücretin en az 1800 lira olması şarttır.

Onun dışında verilen tüm rakamlar işçiye zulümdür.
  • koyar olm kullanıcısına yanıt
    Ben zaten katnak yok demiyorumki. Baştaki notu oku. Akp 4 ay önce kaynak yok diye muhaelefeti eleştirip şimdi kendisi vadetmeesi sorun olan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • net mi brüt mü bu vaad? net ise 2-3 ay önce söylenenlere ne oldu. başbakanın açıklaması ne oldu çalışma bakanının açıklamaları ne oldu? şimdi tükürdüğünü yalamak bu mu oluyor ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Bu anlattıklarım size dalga gibi gelebilir ancak gerçek malesef.

Bilen duyan arkadaşlar vardır, 2 sene önce felan Algida Konya'ya dondurma üretim fabrikası açtı. O zaman alım yaparken 1500 TL maaşla, eleman alımı yaptı Algida. Daha sonra bu mevzu herkes tarafından yayıldı işte. 1-2 hafta geçmeden Konya Ticaret Odası, TOBB konya başkanı, birkaç sanayi başkanı daha hemen ziyarete gittiler. Adamların afedersiniz götü tutuştu 1500 TL yi duyunca.
    Adamları dövecek gibi kardeşim siz ne yapıyorsunuz 1500 TL ye işçi mi çalıştırılır diye. Milleti ayaklandıracak mısınız vs. Çalışacak işçi bulamacayağız diye sürekli olarak baskı yaptılar firmaya. Daha sonrasını tahmin edersiniz 1100 civarı bir paraya düşürdüler maaşları.

Asgari ücretin artmasını devletten ziyade, işçinin kanını emen o STK lar, memur-sen, kamu-sen, Sanayi odası başkanları denen üçkağıtçı, vicdansız, kanıbozuk herifler istemez.

Keşke daha fazla olsun asgari ücret ancak, bizim patronlarımızın zihniyeti bozuk olduğu için, benim cebimden gitmesin de işçiden gitsin zihniyetinde oldukları için milletini kanını emiyorlar.

En çok bunlar beni sinirlendiriyor.Birgün politikacının birini öldürüp rahatlayacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sanki ilk defa ikitadar olacaklarda vaadlerde bulunuyorlar 13 yıldır nerdeydin diye sorarlar adama.

Asgari ücret 1300₺ vaadi için kaynak ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

sanki ilk defa ikitadar olacaklarda vaadlerde bulunuyorlar 13 yıldır nerdeydin diye sorarlar adama.

Belki benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz ancak, bir ülkenin kaderini %60 ını muhalefet partisi belirler.

13 yıldır beri adam akıllı siyaset yürütselerdi, şimdiye kadar kaç kere Asgari ücret yükselirdi. Malesef siyasiler kendillerini düşündükleri için, seçimden seçime akıllarına geliyor.

• Bi ara kamuda çalışan işçilere de kadro verilecekti.

Bunu en son 2011'de okumuştum. Az önce sabah gazetesine baktım taşeron işçilere gene kadro verilecek haberini okudum ve kahkaha attım.

Resmen milletle dalga geçiyorlar 2011'den beri güya kadro gelecek vs vs vaatlerle insanları Kandırıyorlar.

Akp eğer samimiyse, asgarî ücret zammını ve kadro verilmesi işini şimdi yapsın.

Bu işler hemen olmaz demeyin, akp nasıl işine gelince hemen gece yarısı vergilerle ilgili yasaları geçiriyorsa bunu da yapabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    belki bilmiyebilirsin ama 13 yıldır bu ülkeyi AKP yönetiyor.

7 hazirana kadar her İSTEDİĞİ her kanunu çıkarmayı bildi .

muhalefetin verdiği her teklifide RET etti.

sen pek takip etmiyosun galiba ..
  • quote:

Demek muhalefet, muhalefetliğini, hükümet hükümetliğini yapmamış ki herkes kendi işini kendi görmeye başlamış. Burada meclis de yer alan bütün partilerin vebali boynuna.
  • Akp kasikla verip kepce ile geri almasini cok iyi bilir.

• daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    demekki ilk mesajında muhalefet değil tüm partiler diyecekmişsin.
    maalesef öyle al birini vur ötekine..
  • Asgari ücret zaten o civarda.
    1100TL+AGİ veriliyor birçok yerde.
    Yanı 120 liralık fark var.

• Asgari ücretin 1300 tl olması AKP nin iş dünyasına kestiği cezadır.
    Hatırlarsanız CHP 1500 tl yapacağız dediği zaman Tayyip Tüsiada buna neden karşı çıkmıyorsunuz diye çatmıştı.
    İşte bu yüzden iş dünyasına ceza kesildi.
    Devlette kadrolu çalışıpta asgari ücret alan yok zaten bu yüzden devlet memurunu veya işçisini ilgilendiren bir durum yok.
    Bu zammın devlete zararı faiz yönünden olacak.Asgari ücret birden arttığı için enflasyon artacak ve faiz oranları yükselecek.
    Biliyorsunuz devlet faizle borçlanıyor ve bu faiz artışı devlete tahmininizden daha pahalıya patlıyor.
    Dahada önemlisi ev kedileri faiz artışından dolayı cazibesini kaybetti dahada artacak olan maliyet yüzünden inşaat sektörü ciddi darbe yiyecek.
    Yani sizin anlayacağınız kötü günlere hazırlık yapın gençler.
  • Ama bunu en büyük temel sebebi gene Muhafelet partileri. Sen muhalefet olarak ne kadar ortalığı boş bırakırsan, iktidar da kendine göre at koşturur.
  • Hakikaten CHP'nin 1500 TL yapacağız vaadini bile anlamayan Akepenin maaşlı kadrolu elemanlarına Bilale anlatır gibi anlatayım. CHP'nin vaadinde İşveren'e ek yük getirilmiyor. Devlet'in aldığı Gelir Vergisi, Damga Vergisi, SSK payı gibi alınacak paralardan feragat ediliyor. Şimdi Bilal'e anlatır gibi rakamlarla anlatayım.

1.273,50 Asgari Ücret Taban Brüt olan bir işçinin işverene şu anki maliyeti Asgari Geçim indirimi dahil 1560 TL'dir.
    Şimdi CHP diyor ki ben işverene diyeceğim ki sen bu parayı işçiye ver. Ben kendi vergimden vazgeçeceğim. Burada ki asıl amaçta zaten asgari ücretli evini zar zor geçindiriyor. Devletin bu kesimden Gelir Vergisi vs alması doğru değil.

Tablomuzda burada.

• 7 Hazirandan öncede CHP işeverene yüklenmeyecek dedi .

rahat ol akepeli havuzda ve israfta çok para var onlar yeter artar .

SİMİT hesabına göre bu zalim yönetime OY VERİLİR Mİ !!!!!
    -------------------------------

Asgari ücretin 300 euronun altına gerilediği Türkiye, asgari ücret sıralamasında Avrupa'da son sıralarda yer aldı

Erdoğan dün (1993) dönemin hükümeti için 910 bin lira olan asgari ücreti eleştiriken "Bu zalim yönetim bu aziz millete bir bardak çayla bir simidi bile layık görmüyor. Bunların peşinden nasıl gideceksiniz?" diyordu. Bu gün ise asgari ücret 900 TL aradaki tek fark paradan atılan 6 sıfır...
    Şimdi aynı soruyu Erdoğan'a biz soruyoruz.

Bu millet zalim yöneticilerin peşinden niye gitsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 7 Ekim 2015; 14:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Demek muhalefet, muhalefetliğini, hükümet hükümetliğini yapmamış ki herkes kendi işini kendi görmeye başlamış. Burada meclis de yer alan bütün partilerin vebali boynuna.

Bu ne anlamsiz bir yorumdur. Muhalefetin bir sey yapacak gucu var miydi da onu sucluyorsunuz? Adamlarin isi muhalefet yapmak. Bas bas da bagirdilar muhalefet yaptilar. Halkin kulagi tikaliysa onlarin sucu ne?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.