Şimdi Ara

Asgari ücret 1 kişiliktir 4 kişilik değil (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
1
Favori
44.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
162 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah korusun
  • pcqlock P kullanıcısına yanıt
    Evet bekarım çocuğumda yok ayrıca karnım tok sırtım pek
  • Abi bunların anlaması için berata anlatır gibi anlatman lazım.

Adamlar çiftçiye bile yatırımı kesti.

Ne yiyecek bu millet
  • seglopsi kullanıcısına yanıt
    Bu kaç oldu ya 3 4 mü ? yoksa 5 mi ? Aklınız mantığınız yerinde mi sizin yok 8 aylık bebeği çalıştır felan ne o senin böyle bir niyetin varda önce başkasının tecrübesini mi görmek istiyorsun ?

Kendi yapmayacağın birşeyi başkasına önerme okey

Ve söylediğin şey o kadar saçma ki bu saçma yorumunu yaşının tam oturmamış olmasına veriyorum.
  • Dediğin gibi anlamaz bunlar. Sorarlarsa ülke gelişiyor biz büyüyoruz.

• Abi adamlar sürekli okul yapıyor sürekli cami yapıyor ama eğitime yatırım yapmak varken diyanete bilmem kaç bütçe arttırıyor.

Diğer ülkeler sanayide gelişiyor biz çalışacak adam bulamıyoruz çünkü maaş beğenen yok
  • Ayrıca işe girerken malum partinin referansı aranıyor. Parti referansı ne ya ? Saçmalığa bak.

Emeklilik yaşı da sorun. Yakında bastonlu dedeleri görürüz hala emekli olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 2 Aralık 2018; 5:46:49 >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Senin celceveden bakınca aile için evet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • frozensoul kullanıcısına yanıt
    Hep kadercilik ve bahanecilik yüzünden

• Vacao V kullanıcısına yanıt
    Coluk çocuk kafası mi .d.dd

• Verdiği oyun fotosunu atmis

• scorpion20 kullanıcısına yanıt
    Yapsın canım ülkeye koleizavra lazım

• Kısacası adam diyor ki asgari ücret alan tek kalsın yaşamasın ölsün hatta...

Bu adam diyelim kendi başına kalsa ve kendi asgari düzenini bile kursa günümüz şartlarıyla ne kira ya ne karnını doyurmaya nede temel ihtiyaçlarını karşılamaya yetebiliyor...

Diyelim kendi gibi bir çalışan hala saf kalmış gözü yükseklerde olmayan bir hatun kişi buldu abartmadanda evkendiler zaten düğün borcu vs ile hayata 1–0 geride başladı...

Kadın kişi sevilmek ister ilgi ister jest ister süpriz ister adam eldeki imkanlarla zaten aç karnını zor doyurur olmuş gözü çalışmaktan başka bir şey görmez olmuş bu ihtiyaçları karşılayamazsa en iyi ihtimal kavgalar başlar ve sonunda ayrılırlar... Yada daha fenası boynuzlanır yakalarsa sonucu kişiden kişiye değişir ama hüsran değişmez...

Hadi biraz daha iyi niyetli olalım diyelim ki aşırı mutlular gözleride mutluluktan olumsuzlukları yener olmuş çocuk sahibi olmak isterler olurda kız çalışmaz belli bir süre sonra eee adam ne yapsın şimdi masrafları üç katı oldu kredi kartı yapsın faiz yapsın borç yapsın... çocuk doğar kız çalışmalıdır çocuk ufacık yaşta ya yakın büyüklere büyükler bakamazsa kreşe kreş para demek ama gene olmadı...hadi diyelim mucize oldu bir şekilde devam ettiler emekli oldular aldıkları ki alabilirlerse iş değiştirmeden emekli tazminatları anca bugüne kadar yaptıklarını kapattı elde kaldı sıfır koca bir hayat elde var sıfır. Emekli maaşlarına girmiyorum bile o ayrı bir macera ayrı bir komedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçekten kimseyi sindirdiğim yok. Sadece şu söylediklerimi söyleyen başka bir insan yok "sesimi yükselttiysem" özür dilerim eyvallah ama. Sesimin yükseltmemin yegane amacı haklı yalnızlığın çığlıkları. Yarın bir gün çocuk işçiler ki şu an da mevcut ama ayyuka çıktığı zaman hatta insanların kendi çocuğu çalışmaya başladığı zaman kimsenin tek söz söyleme hakkı yok. Ben bekarım ailemle yaşıyorum kazandığım para bana hayli hayli yetiyor. Ama isyanım benimle aynı şartları paylaşamaması bunun sorumlusu keşke ben olsam elimden geleni yaparım ama inanın sebebi benim gibi bir zavallı değil.

• Asgari ücretin az olduğu doğru ama adı üstünde asgari ücret. Amerikada bir ailede 2-3 kişi çalışıyor. Bizim ülkemizde bir ailede bir kişi çalışıyor. Sorunların asıl kaynağı da bu zaten. Hangi ülkede bir ailede 1 kişi çalışıp 4 kişilik aileyi geçindiriyor?

• Herhangi bir avrupa ülkesinde asgari ücretle alabildiklerini burada almaya kalkarsan asgari ücretin 12 bin tl olması gerek

• Madem tek kişilik al 1600 tl yi ailenden ayri evde kirada tek başına yaşamayı bir dene. Ülkedeki asgari ücret rezilligini yumuşatmak için saçmalamayın.

• Bu şartlarla yapamaz ama asgari ücret tek kişilikse kendi boğazından kesip eşine-coluk çocuğuna yedirecek
  • scorpion20 kullanıcısına yanıt
    Öyle yapıyorlar zaten

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.