Şimdi Ara

ASELSAN ve Turkcell ortaklığında geliştirilen 5G uyumlu antenler göreve başladı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
2
Favori
11.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Almanya 4G hız 300-500 mbps 7-50 ping
    Daha ne deyim.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Bir umuttu yaşatan insanı aldım elime sazımı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5G istemiyorum. Zaten 4G uyumlu hat kullanmıyorum. 3G'ye bile burun kıvırabilirim 2G 50GB interneti 25-30 liradan verirse Turkcell. Değil mi arkadaşlar yenilik istemiyorum eskimiş teknolojileri daha ucuza versinler.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    mbps tamam da ping ming ne? Hani herkesin yaptığı şebeklik benzeri ülkeni küçük görüp kötüleyip sırtının sıvanmazlanmasını umuyorsun anlaşılan ama düşük hız tamam da hani tamam diyorum da attığın bariz belli, neyse tamam diyelim de PiNG ne demek böyle bir sitede bu kadar rezil olma öğren biraz.

Speedtest global index listesine bir daha bak derim.
  • Hiç bir problemi olmayan mesajımı silmişsiniz. Garipsiniz.

Bencede daha birşey deme, çünki yazdığın değerler tamamen palavra alamancı gardaşım.

Öyle ki ping değerleri en kötü hıza sahip vodafone'da bile 35 gördüm en çok. Turkcell ve TT pingler 13-25 arası hep.

Aha buda Turkcell ve TT için kanıt

ASELSAN ve Turkcell ortaklığında geliştirilen 5G uyumlu antenler göreve başladı
    ASELSAN ve Turkcell ortaklığında geliştirilen 5G uyumlu antenler göreve başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 23 Temmuz 2019; 2:17:51 >
  • quote:

5G uyumlu 4.5G anteni kullanmaya başlayan

doğan görünümlü şahin gibi bu nedir yahu :)
    anteni ne yapalım sen 5g. ver

gerçi daha çoğu yerde 4g yok ya neyse ,hatta telefon dahi çekmeyen bir sürü yer var

hepsinden öte yaşlılar konuşma paketi istiyor ,bunlar yok illa internetli paket satacağım diyor ,çoğu yaşlı telefonu bile zor kullanırken interneti ne yapacak ?
  • raxetul kullanıcısına yanıt
    belgeselde bile okyanustaki 0,5 derecelik ısı farkı deniz yaşamını yok ettiğini söylüyorken

insanın beynindeki bilmem ne kadar hücre yüzeysel ısı anlamıyla evet bizi ısıtmaz ama ebat küçüldükçe bu ısıdan etkilenen iç yapıların zaman içinde nasıl bir şeyler karşılacağı

özetle sen bir insan vücut ısısını yapay yollarla 0,1 derece artırıyorsun bunun etkisi olamaz diye bir şey diyemezsin !

evet ilk bakışta ölümcül bir sonuç var diyemiyoruz ama daha düne kadar var olmayan bir teknoloji söz konusu

ve ister inan ister inanma insan beyni elektrikle çalıştığı gerçeği var ortada

normal şartlarda beyin için kimsal sıvı aktarımıyla çalışsa sümüklü böcek gibi düşünen bir beyin olurdu ortada

özetle elektromanyetik dalgaları kanser yapmasa bile bir noktadan sonra beyni içi doğal elektro manyetik iletişime etkisi olabilir mi !?

dikkat edin artık insanlar daha fazla sinirleniyor ve haberlerdeki adi suç ve adli vakalarda ciddi artışlar var.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Aynen, boyle senin gibi bilincli tuketiciler oldukca toplumumuz gelisecek ve yenilikler yayginlasacak. Keske herkes bu bilincte olabilse ama olamiyor malesef. Toplumumuz cok geri kalmis bir toplum.

• hömmgüzel kullanıcısına yanıt
    TÜBİTAK'ın Umursamadığı Fakat Dünyada Ses Getiren Projeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csh -- 23 Temmuz 2019; 8:27:34 >
  • Ne yazıkki gelecek baz istasyonları değil, uydular. Tüm ülkeyi kapsayacak uydular sayesinde, şurada çekiyor burada çekmiyor derdi sonlanır. Ayrıca ev interneti için sağı solu kaz kablo döşe sorunuda ortadan kalkmış olur.

• Yanlış hatırlamıyorsam. PLC olarak Mikrodev tercih edilmişti. Çünkü ben işten ayrıldığımda Turkcell 5G istasyon projesini almıştık.

• 5G'yi sadece hızlı internet olarak görenler de varmış.
  • Etkisi olmaz demedim ki, zaten "zararı daha çok dokuyu" ısıtma şeklinde dedim. Bir çok organda da ısı artışı ciddi sıkıntıya neden olmaz iken beyinde küçük sıcaklık değişiklikleri zarar veriyor.
    "normal şartlarda beyin için kimsal sıvı aktarımıyla çalışsa sümüklü böcek gibi düşünen bir beyin olurdu ortada" demişsin, sağlık sektöründekilerden ve biyoloji ile uğraşanlardan uzak dur, sıkıntı yaşatabilirler. Sinapsların arasında beyinde ya da parmak ucunda farketmez, bir hücreden diğer hücreye aktarım nerotransmitter maddeler ile olur, yani kimyasal iletim de söz konusu. Kaldı ki beyinden algılanan hormonlardan bahsetmiyorum bile. Bir sonraki paragraftaki sinirlenmeyi azaltma ya da arttırma işini beyinden salgılanan hormonların etkisi söz konusu.

İnsanların sinirlenmesi de hem fizyolojik hem psikolojik. Telefonun yaydığı em dalgalarından çok telefondan sürekli beyne akan gerekli gereksiz çöp bilgiler de psikolojiyi ve düşünce şeklini çökertiyor ve bunların etkisi dalgalardan daha fazla. Hele okuduğu yazılardaki gerçek bilgileri tam manasıyla seçemeyenler için.
  • Arkadaşlar şuanlık o anten ve ekipmanlar kırsal alanlarda montaj yapılıp deneniyor hani istanbul vs umutlanmayın şimdilik. Googlede bile zor bulunacak yerlerde yapılıyor montajlar. Test amaçlı çünkü servis yayın kalite vs bakılacak. Ayrıca her zamanki gibi fazla parası olup turkcell kullanlar daha iyi hizmet alacak. Vodafonun verdiği lte hizmet zaten ortada 20 30 mb lerde 4.5g sunuyor. Telekom desen istasyon sayısı istanbulda bile halen yetersiz. Yine en iyisi turkcell ama oda +100 +150 liralaro gözden çıkaranlar için . Antenler içinde şöyle bilgi vereyim.. Aselsanın ürettiği antenin maaliyeti huawei anten maaliyetinden fazla varın gerisini siz düşünün.
  • aynen, nüfusu 500ün altında olan yerlerde kullanılıyor
  • LutSamed L kullanıcısına yanıt
    Hocam bence bu ülkede yerli bir şey yok tarım ürünü dışında ki o da çoook az.
    büyük ihtimal gaz almak içindir belki de parçalar ithaldir sadece montaj yapıyorlardır Allah bilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

Arkadaşlar şuanlık o anten ve ekipmanlar kırsal alanlarda montaj yapılıp deneniyor hani istanbul vs umutlanmayın şimdilik. Googlede bile zor bulunacak yerlerde yapılıyor montajlar. Test amaçlı çünkü servis yayın kalite vs bakılacak. Ayrıca her zamanki gibi fazla parası olup turkcell kullanlar daha iyi hizmet alacak. Vodafonun verdiği lte hizmet zaten ortada 20 30 mb lerde 4.5g sunuyor. Telekom desen istasyon sayısı istanbulda bile halen yetersiz. Yine en iyisi turkcell ama oda +100 +150 liralaro gözden çıkaranlar için . Antenler içinde şöyle bilgi vereyim.. Aselsanın ürettiği antenin maaliyeti huawei anten maaliyetinden fazla varın gerisini siz düşünün.
    bu bilgileri nereden elde ettin, kanıt gösterir mısın? ilk defa üretilen ürünün maliyeti tabiki yuzbinlerce uretilen seri uretimdeki üründen fazla olabilir. Ayrıca haberi okuduysan İstanbul Pendik'te deneniyor denmiş. Haberi bile okumadan yanlış şeyler yazıyorsunuz. Siz bu projeyi ulak projesiyle karıştırıyor olabilir misiniz? Ki onda bile İstanbul gibi büyükşehirlerde belli sahalara kuruluyor istasyonlar, işte haritası burada

https://www.ulakhaberlesme.com.tr/index.php/tr/ulaksahalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 23 Temmuz 2019; 12:41:13 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.