Şimdi Ara

ASELSAN ve Turkcell ortaklığında geliştirilen 5G uyumlu antenler göreve başladı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
2
Favori
11.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyede teknolojik gelişmelere dair haberleri görmek güzel.

Diğer taraftan yeni teknolojilerin gündeme gelmesiyle fiyatların artacağı algısından bir türlü kendimi alamıyorum.

Umarım yanılıyorumdur.

• Gotalar 5 gat artsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millet, anten değil bas istasyonu ya da bts ya da node ne derseniz deyin, asıl teknoloji orada. Antendan başlamak da bir adım elbette ama evinizdeki router'ı düşünün: Anten ve cihaz. Hangisi teknolojiyi barındırıyor?

• Fotoğrafta anlatılmak istenen;
    Bu 5G anteni var ya ?
    Her ay size ...
    Anladınız siz onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaB0 -- 24 Temmuz 2019; 9:33:32 >
  • Geçen yaz Antalya da tatilde Türkcell 150 mbit olarak ölçtüm.
    Yurtdışında diğer operatörler daha berbat benden söylemesi su an İtalyadayim burada su an 10 mbit. Türkiye’deki operatörler kötü gibi görünsede birçok ülkeden iyi diyebilirim Avrupa’da en iyi oparatör İsviçre swisscom hemde bu yılbaşında 5g ye geçtiler. Hız 1.5 gbit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3gb 5g li tarife 35 TL Türkcell sunar

• nadeto kullanıcısına yanıt
    Bence yalnış düşünüyorsun avrupada çoğu ülkede kota yok yada yüksek gb kota veriyor, bizimkiler 10 gb civarı veriyor bizim kota yüksek veya sınırsız İnternet olsun hız duser

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uysaloguz U kullanıcısına yanıt
    Bir çok uzman kim? Prof.Dr. İşkembe Bey mi? Kaynak göster madem bir çok uzman söylemiş.
  • Yav 200mbps’i ben ne yapayım 2Gb’lık kotamla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Antenimiz milli oldu, hadi bakalim.
  • eğer 5g faaliyete girerse biz de bundan yararlanmak için 5g destekli telefonlar mu alacağız? saçma bir soru olabilir.
  • uysaloguz U kullanıcısına yanıt
    Kaynak? Verirseniz bizler de bilgi sahibi oluruz.

• Turkcell kalite bakımından Vodafone ve Türk Telekom'dan çok ileride. En azından yaşadığım bölgede.

Gözle görülür derecede fark var.
  • kuruwa kullanıcısına yanıt
    Ücretlere zam olarak yansıyacaktır.
  • 4.5 g de hala 2mb internet aldıktan sonra yemişim 5g sini :D
  • Bunlar hep dostlar alışverişte görsün kafası işte. " Görüyormusunuz bizimde dünyadan kalır yanımız yok..." deyip kendilerince eğleniyor bunlar... 35mbit internete 109 lira alınan bir ülkedeyiz. Hayırlı işler.
  • görüntü hesap makinesiyle çekilmiş heralde...
  • 5G için durumu bilmiyorum ama 4G için RRU üretiyorlardı. Konteyner içi de üretiyor olmalılar ki, 4G ve 5G ile artık o içerideki sistemler eskisi kadar çok ve hantal değil.
  • 5G için asıl merak edilen Vodafone, ama onda da hiç tık yok. Oysa ki Gelecek heyecan verici, hazır mısın? diyip duruyorlar.

• Yerli ve milli diye milliyetçi gazı alma taktiği olup da ürünler Huawei/ZTE menşeli falan olmasın?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.