Şimdi Ara

ASELSAN üretimi milli periskop ve tabanca refleks nişangâhları törenle teslim edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 25
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Guhong01 (6 mesaj) blue7 (3 mesaj) monacomen (3 mesaj) mokoko_TR (3 mesaj) sounderland (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj) Mobil (5 mesaj) Mini (1 mesaj) (10 mesaj) (1 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> ASELSAN üretimi milli periskop ve tabanca refleks nişangâhları törenle teslim edildi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Defense News’in en değerli savunma sanayii şirketlerini belirlediği Top 100 listesine 48. sıradan girmeyi başaran ASELSAN, bundan 5 yıl önce Sivas’ta temeli atılan Hassas Optik Üretim Tesisi'nde üretilen "Zırhlı Araç Periskobu" ve "Tabanca Refleks Nişangahı"nın teslimatı kapsamında bir tören düzenlendi.

Ayrıca Bkz.Yapay zekânın insana karşı verdiği it dalaşı mücadelesinde kazanan yapay zekâ! Sonuç 5-0

Toplamda 14 adet M27 zırhlı araç periskobu ile 50 adet tabanca refleks nişangahının tesliminin yapıldığı törende ASELSAN Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün , bazı açıklamalarda bulundu. Sivas'ta üretilen merceklerin 8 ülkeye ihraç edildiğini belirten Görgün, şu ifadeleri kullandı:

ASELSAN olarak gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bu hedefle ordumuzun, güvenlik güçlerimizin, dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarını hızlı ve güvenilir şekilde karşılamak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca pandemi sürecinde ihtiyaç duyulan yerli solunum cihazı üretimi için devreye girdik. ASELSAN içerisinde diğer birimlerden alınan iş gücü desteği ve alt yapımız ile solunum cihazı üretimini başarılı şekilde gerçekleştirdik. Ekiplerimiz insanlığa karşı sorumluluk bilinciyle kısa sürede yapılması zor, birçok başarılı çalışmaya imza attı. Bu yaşananlar savunma sanayisinde olduğu gibi her alanda yerli ve milli üretiminin önemini gözler önüne serdi.

Savunma sanayisinde kullanılan dürbün ve görüntüleme sistemlerine mercek üreten ASELSAN, bu alanda elde ettiği başarıyla 8 ülkeye ihracat yapmaktadır. Bugün tanıtımı ve seri üretimi yapılan ürünlerimiz optik tasarım ve üretimde zirveye giden yolda emin adımlarla ilerlemektedir. ASELSAN Sivas tarafından tasarlanıp seri üretimi yapılan M27 zırhlı araç periskobumuz yerli ve milli imkânlarla üretilmiştir. Tabanca refleks nişangâhımız da yine tamamen yerli ve milli imkânlarla tasarlanmıştır."

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    ASELSAN üretimi milli periskop ve tabanca refleks nişangâhları törenle teslim edildi

Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/aselsanin-urettigi-milli-periskop-ve-nisangah-torenle-teslim-edildi/1950087

|
    |

• Aselsan gökten indi sanırım, araştır bakalım nasıl kurulmuş... Heykelcilik mi girişimcilik ve teknoloji mi?

Ulen asıl senin gibiler anlamıyor. Zamanında yerli silah haberleri yapıldığında herşeye "şurası yerli değil" diye ekşiyordunuz. Biz o zamanlar bir yerden başlamak lazım. Zamanla her alanda yerlileşme olacak diyorduk. Şimdi bunun meyveleri her alanda verilmeye başlandı. Gelmiş bir de kendilerini övüyor.
    Şimdi troll olayını anladım... Yani mantıklarını anladım..

Uzun süredir okuyorum bu trolerin yazılarını söylemler zaten hep benzer hatta bazen iki üç farklı nickle aynı insanın yazdığını düşünüyorum..

Bu tip konularda hani biz yaptık bizim sayemizde.oldu mantığında direk savunma pozisyonu alıyorlar çünkü birisi illaki.muhalefet yapıcak..

Ve yazılarıda saniye arayla atıyorlar.. özellikle bakın okudukça çok rahat troll olduğunu çözğyorsunuz.. fiks copy paste yazılar..
    Hep tekrar hep tekrar..

Ama anlamadığım bir şey var troll arkadaşlara söylüyorum inanın çok çok itici görünüyorsunuz böyle oy kazanamassınız tam aksine çok oy kaybedersiniz..

Bakın sizin bu yazılarınız söylemlerinin yüzünden ak parti sayın cumhurbaşkanı çok zarar gördü oy kaybetti..

Ak parti şu anda mhp olmasa çoğunluğu bile sağlayamıyor meclisde yani iktidar bile olamıyor... Yerel seçimlerde yaptığınız yazdığınız onca şeyler yüzünden ak Parti'nin bir sürü kalesi elden gitti..

Bence sizin ak Parti'ye sayın cumhurbaşkanı na gram faydanız yok tam aksine zararınız var....

Böyle şeyler oy getirmiyor, tamamen bunla ilgili, çünkü malum kesime refleks nişangah dersen anlamaz. Ama araba yapıyoruz dendiği zaman höğğğ böyük adam derler.

Yani diyorsun ki DH'de yerli ve milli üretim haberleri konuyor ise kesinlikle para ile konuyor ve haberi yapan da trolldür para alıyordur, çünkü yerli ve milli haberler asla konmamalı ve yapılmamalı sana göre. Senin bir AntiTürk olduğuna inanıyorum, bu yüzden bakış açını anlıyorum ama hala hatırı sayılır bir Türk var DH forumlarında onları ne yapmayı düşünüyorsun sayın bankamatik?

aselsan sadece telsiz üretiyordu o da toplama sen bak bakalım 2000 den önce ne üretiyodu ne kadar yerlilik oranı vardı..

• Yarbay
    6543 Mesaj
    bu tip haberler mansetlerde yerli araba yaptik, yerli ucak tank yaptik gibi ilgi gormez, alt satirlarda gecer ama esas onemli olan bunlardir, butunu olusturan alt teknolojileri kendin uretebiliyor olman. oteki turlu adi yerli olan ucaginin tankinin tek bir kritik parcasina ambargo kondugunda butun calisman proje masasinda kala kaliyor. birilerinden izin almadan ihracatini bile yapamiyorsun.
  • Yarbay
    7517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

bu tip haberler mansetlerde yerli araba yaptik, yerli ucak tank yaptik gibi ilgi gormez, alt satirlarda gecer ama esas onemli olan bunlardir, butunu olusturan alt teknolojileri kendin uretebiliyor olman. oteki turlu adi yerli olan ucaginin tankinin tek bir kritik parcasina ambargo kondugunda butun calisman proje masasinda kala kaliyor. birilerinden izin almadan ihracatini bile yapamiyorsun.

Böyle şeyler oy getirmiyor, tamamen bunla ilgili, çünkü malum kesime refleks nişangah dersen anlamaz. Ama araba yapıyoruz dendiği zaman höğğğ böyük adam derler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    643 Mesaj
    [17 Şubat 2021 17:13:49 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

bi tek siz anlarsınız keratalar
    |
    |
    Guhong01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    600 Mesaj

biz den öncekileri heykelden başka birşey yapmazken dışa bağımlıyken okadar fabrika yaptık ak parti sattı dediğiniz zaman demezler mi yaptığınız icraatlar hangileri senin gibilerde höğğğ gibi apaşıp kalıyorsunuz yapana mani olur nankörlük yapar durursunuz nankörsünüz ağızı ile kuş tutsa yaranamayız bir heykele havalara uçuyorsunuz bukadar basitsiniz basit
    |
    |
  • Yarbay
    3343 Mesaj
    Heykelcilikten teknolojiye..
  • Yarbay
    2376 Mesaj

Ulen asıl senin gibiler anlamıyor. Zamanında yerli silah haberleri yapıldığında herşeye "şurası yerli değil" diye ekşiyordunuz. Biz o zamanlar bir yerden başlamak lazım. Zamanla her alanda yerlileşme olacak diyorduk. Şimdi bunun meyveleri her alanda verilmeye başlandı. Gelmiş bir de kendilerini övüyor.
  • Yarbay
    7517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gt95

biz den öncekileri heykelden başka birşey yapmazken dışa bağımlıyken okadar fabrika yaptık ak parti sattı dediğiniz zaman demezler mi yaptığınız icraatlar hangileri senin gibilerde höğğğ gibi apaşıp kalıyorsunuz yapana mani olur nankörlük yapar durursunuz nankörsünüz ağızı ile kuş tutsa yaranamayız bir heykele havalara uçuyorsunuz bukadar basitsiniz basit

Satılan o kadar kurumlar, fabrikalar gökten mi indi, önceki iktidarlar mı yaptı?

|
    |
  • Yarbay
    7517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WB

Heykelcilikten teknolojiye..

Aselsan gökten indi sanırım, araştır bakalım nasıl kurulmuş... Heykelcilik mi girişimcilik ve teknoloji mi?

• Yüzbaşı
    643 Mesaj
    [17 Şubat 2021 17:13:49 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Aselsan gökten indi sanırım, araştır bakalım nasıl kurulmuş... Heykelcilik mi girişimcilik ve teknoloji mi?

Alıntıları Göster

aselsan sadece telsiz üretiyordu o da toplama sen bak bakalım 2000 den önce ne üretiyodu ne kadar yerlilik oranı vardı..

|
    |
  • Teğmen
    174 Mesaj

sen heykelcilik deyince bazı partilerle karıştırıyorsun sanırım iyi araştır.
    |
    |
    WB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7517 Mesaj

Maaşlar yatmaya başlamış, erken seçim kesin gibi görünüyor.

• Yüzbaşı
    330 Mesaj
    aselsan ülkemiz için kesinlikle bir nimettir. Helal olsun aselsan.
    |
    |
  • Binbaşı
    1811 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Maaşlar yatmaya başlamış, erken seçim kesin gibi görünüyor.

Yani diyorsun ki DH'de yerli ve milli üretim haberleri konuyor ise kesinlikle para ile konuyor ve haberi yapan da trolldür para alıyordur, çünkü yerli ve milli haberler asla konmamalı ve yapılmamalı sana göre. Senin bir AntiTürk olduğuna inanıyorum, bu yüzden bakış açını anlıyorum ama hala hatırı sayılır bir Türk var DH forumlarında onları ne yapmayı düşünüyorsun sayın bankamatik?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 24 Ağustos 2020; 10:58:25 >
  • Yarbay
    7517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Alıntıları Göster
    Ben haberin yapılmasına laf söylemedim, ama şuan ciddi bir aktroll akını var gördüğün üzere dh ye. Ayrıca böyle haberlerin konulması senden çok beni gururlandırır kardeş, Aselsan'da çalışma fırsatı buldum ve daha iyi hizmet verebilmek için şuan yurt dışında master yapıyorum, dönünce Aselsan'da devam edicem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    13663 Mesaj

Bir geleneksel bahane arama daha doğrusu zorlama konusuna daha hoş geldiniz sayın Seray Severler.

|
    |
  • Binbaşı
    1970 Mesaj

Neredeymiş o aktroll akını, biz mi körüz hayırdır? Forumu anti-hükümet, anti-islam forumuna çevirdiler hangi aktrollden bahsediyorsun?
    |
    |
  • Teğmen
    236 Mesaj

O heykellere kurban olun nankörler sizi. O heykellerin temsil ettiği kişi olmasaydı şuan nefes alacak bir vatanınız bile olmayacaktı. Ulan herşeyinizi borçlu olduğunuz birine karşı nasıl bu kadar nankör olabiliyorsunuz anlamiyorum. Sizin ameliyatla beyin hücrelerinizi alıp yerine saman mı doldurdular?

Atatürk birdir tekdir. Onun eşi benzeri yoktur, onu kimse ile kıyaslayamazsınız. Hiç kimse onun yerini tutmadı ve tutmayacaktır. İstediğiniz kadar kinlenin öfkelenin, görmezden gelin ve yoketmeye çalışın asla ama asla başarılı olamayacaksınız! Gün gelecek sizin gibilerin hepsi fetö muamelesi görecek ve yargılanacak!!! Bu vatanın kurucusuna dil uzatan fetöden daha aşağılıktır bunun hiç bir izahatı yoktur!!!

|
    |
    Gt95 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
En ucuz kedi maması fiyatları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,781
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.