Şimdi Ara

ASELSAN, ROKETSAN ve TAI’de metal yazıcı devrimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ozan1212

Her şeye muhalefet olmayalım, destek olmayı da bilelim..

Donanım Haber bunun için yanlış yer.
  • 3 boyutlu yazıcı sektöründe çalışan birisi olarak sanırım bu konuda benim de bir fikrim var. Şu son dönemlerde piyasaya bir çok 3 boyutlu yazıcı çıkmasının sebebi sektörde tekel olan firmanın elinde olan patent süresinin yeni bitmiş olmasından kaynaklıdır. Yani daha FDM (fused deposition modeling) yazıcı yapmaya yeni yeni başladı ufak çaplı firmalar ve bunlar amatör seviye üstüne çıkamıyorlar ayrıca FDM teknolojisinde çok önemli olan kapalı fırın teknolojisini de patent süresi bitmediğinden hala kullanamıyor diğer firmalar. Bu işin daha bir sürü teknolojisi var konu dağılacağından devamını getirmiyorum.

Metal yazıcı yapabilmeniz için önce bu işin patentini almanız lazım ki bu da yeni bir teknoloji bulmak demek oluyor. Anlayacağınız ülkemiz normal olarak bu konuda da dışa bağımlı. Umarım olur, sevinirim ancak pek mümkün gözükmedi bana.
  • mürekkepli mi yoksa tonerle mi yazıyor :D
  • Yanlışlıkla donanımhaberin diğer sitesine girdim, oradan foruma dönüş tuşu yok

Arkadaş varsa da nereye sakladınız bulamadım

Foruma geri dönmek için yorum atıyorum şimdi profile tıklayıp konuyu bulayım diye

Hay yapacağınız siteyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam yazdigini ilk gununden itibaren okudum, haksiz degilsin, dusundurucu !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan1212

Yanlışlıkla donanımhaberin diğer sitesine girdim, oradan foruma dönüş tuşu yok

Arkadaş varsa da nereye sakladınız bulamadım

Foruma geri dönmek için yorum atıyorum şimdi profile tıklayıp konuyu bulayım diye

Hay yapacağınız siteyi

kiyas edilir, forumlu bi adres onerebilirmisin, alternatif olmasi guzel !
  • Uzunca emek para mühendislik zaman harca parça tasarla sonra onu kalıba dökerken hadi sunu uluslarası bir firmanın 3d yazıcısından yazalım da kolay olsun demiş bizimkiler adamlar hooop cukka ah ha ha ha bunlar ne tasarlamış bakim demiş pikometresine varıncaya kadar üryan bir halde malzemeyi ve tasarımı almış yada ne yapıyor çözmüş. bir varmış bir yokmuş... daha ülkem bebe iken... millet onu %60 yerli sanıyorken...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.