Şimdi Ara

Aselsan ile Temsa’dan Türkiye’nin ilk %100 yerli elektrikli otobüsü: Temsa Avenue EV (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
1
Favori
6.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Boşverin sağ sol saçma siyasetlerinizi. Eskiden eskişehirde dizel ve elektrikli lokomotif tren üreten fabrikamız vardı. Tüm demiryollarında bunlar kullanılırdı. Şimdi bakıyoruz metrolara ve tramvaylara alayı 2.dünya savaşında savaş uçağı üreten bombardier fabrikasının ürettiği elektrikli lokomosyonlar. (Elin gvurunun fabrikasını bizler kurtarıyoruz!) Eskişehir fabrikası neden üretmiyor sahi şu sıralar ne üretiyor? Eskişehir fabrikasını atıl hale getirenler kimler ve neden getirdiler? Petrodollar ekonomi lobisi olmasın?! Ben siyasi değilim ancak on yıllarca toplu taşıma ve özellikle tren metro tramvay solcu zihniyetidir diye akıl verenler kimler? Yahu yahu yahuuu bu topraklara gerçek akıl ne zaman gelecek!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 14 Aralık 2016; 0:48:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Bu aselsan atom bombasida yapsa ya

Aselsan ile Temsa’dan Türkiye’nin ilk %100 yerli elektrikli otobüsü: Temsa Avenue EV

Bu adamı dünyaya getirerek atmış zaten annesi atom bombasını

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo -da Vinci

Helal Olsun İnş %100 dür

Ben %50 yede razıyım ama ismin %100 yabancı olduğu kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho1905

Netten bak arastir, dogru soyledigini gotursun

Bilemiyorum. Turk yapimini gectim Turkiye de uretilen urunlerin dahi batiya gore cok fazla kalite dusuklugu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbravo

quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Bu aselsan atom bombasida yapsa ya

Aselsan ile Temsa’dan Türkiye’nin ilk %100 yerli elektrikli otobüsü: Temsa Avenue EV

Bu adamı dünyaya getirerek atmış zaten annesi atom bombasını

O gün bu gündür düzlüğe çıkamadık. Şaka maka bu zihniyette binlerce insan var.

ABD'deki white trash kesim de Orta Doğu'ya atom bombası atın da kurtulalım kafasında, atom bombasının sorunu çözeceğini sanıyorlar. Ve artık atom bombaları yerine yüzlerce kat güçlü, füzyon ile çalışan termonükleer bombaların yaygınlaştığından habersizler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arge çalışması 100% yerli olabilir. Önemli olan seri üretimde bunu yapabilmek ve emsallerinden ucuz ve kullanışlı olmak.

Arge de 100.000.000 dolar harcar 100% yerli yaparsın ama seri üretimde sen 10 birim e yaparken yabancı 2 birime yaparsa globalde yine başarı yok
  • Asırlık TROLEYBÜS üretmek için bu kadar uğraşmaya gerek yok. Belediye otobüsü olarak tanıttıkları için yazıyorum:

Hat belli, şehir içi. Sen kasa olarak modern otobüsleri zaten yapabiliyorsun. Pil falan istemez çek elektrik hattını kullan. Her yere çekemiyorsan ana yollara çek, ara sokaklarda pille gitsin. Madem elektrik motoru yapabiliyorsun hemen uygula? Şehirler nefes alsın bıktık otobüs gürültüsünden dumanından. Bulgaristan’da hala troleybüs çalışıyor.

Önemli olan elektrik motorunun yapılması, pil-menzil otobüsü bağlamaz. Kasa 88 kişilik ama motor kaç kişilik? Pil ile ilgili en önemli konu şu: ihtiyacın yoksa pil üretmek doğaya zarardan başka bir şey değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 6 Ağustos 2018; 1:44:16 >
  • Habere yeni denk geldim 2 sene öncenin haberi. Herhangi bir gelişme oldu mu bunun hakkında? Maalesef ülkemizde heyecanla projelere başlanıyor ama devamı gelmiyor. Biraz milletin gazını almak gibi geliyor bu durum.
  • Hacettepe Üniversitesi’ne verilmiş sanırım. Ring otobüsü olarak çalışıp denenecekmiş. Bugün gördüm haberini

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Asırlık TROLEYBÜS üretmek için bu kadar uğraşmaya gerek yok. Belediye otobüsü olarak tanıttıkları için yazıyorum:

Hat belli, şehir içi. Sen kasa olarak modern otobüsleri zaten yapabiliyorsun. Pil falan istemez çek elektrik hattını kullan. Her yere çekemiyorsan ana yollara çek, ara sokaklarda pille gitsin. Madem elektrik motoru yapabiliyorsun hemen uygula? Şehirler nefes alsın bıktık otobüs gürültüsünden dumanından. Bulgaristan’da hala troleybüs çalışıyor.

Önemli olan elektrik motorunun yapılması, pil-menzil otobüsü bağlamaz. Kasa 88 kişilik ama motor kaç kişilik? Pil ile ilgili en önemli konu şu: ihtiyacın yoksa pil üretmek doğaya zarardan başka bir şey değildir.
    Kacak elektrik kullaniminin afrika ulkelerine denk oldugu bir yerde, her yere elektrik hatti cekmek...

Trolleybusler en rahat otobus tiplerinden lakin turkiye'de calismaz.

• Bunlar sanırım 2071 hedefleri. Yani bizim için değil. Bu arada dh yi de tebrik ediyorum. Troll teknoloji sitemizde oldu artık

Bir akıllı da sormuyor herşeyi hazır olan cihaz iki senedir nerede diye

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.