Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
48
Favori
130.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar asansör hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Bir sorum olacaktı M1 sinyali yanıp sönüyor ama kart durakları saymıyor neden yapar bu sorunu? 817 ve 818 kontrol edildi ara katlarda yanıyor teoride herşey düzgün tüplerde değişti ? Bilginiz varmı bu konuyla ilgili.

rölelerde problem olabilir
    onlarda sıkıntı yoksa invertörlüyse maknie hata kayıtlarını silin
    tüp manyetiklerdede sorun yoksa herşey düzgünse anakartta problem olabilir
    öğrenci olarak bu kadar tahmin yapabiliyiroum =)

Alıntıları Göster
    10katlı binanın 10. Katında oturuyoruz. Bir defasında asansör gereğinden fazla yükarı çıkmıştı tepedeki tuğlaları falan görmüştüm birşey olmaz dimi?

Birde asansörle aşağı iniyordum asansör tam yere yaklaşırken elektrikler gitti ve bildiğin boşluğa düşüp sekti. Sonrasında kapıya omuz attıp çıkmıştım fakat çıktdıkdan sonra kapıyı açmaya çalıştığımda açılmamıltı.
    Kalmamın sebebi nedir birde neden açılmadı kapı?

O değilde ben bu durumlardan spnra nası asansöre biniyorum la
    Bizim apartmanda ben şöyle yapıyorum %100 ise yarıyor. Birisi çağırdığı zaman kabinde ki ışıkta yanıyor. Mesela ben 0 dan 5 e çıkarken birisi 3 ten çağırırsa kabinde ki 3 ışığı yanıyor. O an da ben daha 3 e gelmeden stop düğmesine basıyorum. Asansör duruyor hafızası sıfırlanıyor :D Sonra 5 e basıp tekrar devam ediyorum 3 ü es geçiyor. 3 te bekleyenlerin sesini de duyuyorum bazen aa niye durmadı bu diye falan
  • Kaç çekiyor?
  • Kalkışta hafif titreme oluyor neden acaba
  • niye sen asansör müsün kardiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: newottoman42

niye sen asansör müsün kardiş ?
    tam yere düşeceği zaman zıplasak bişey olmaz değil mi asansör ağabey
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROMA1927

Kalkışta hafif titreme oluyor neden acaba
    Halatlar koparsa ne olur keke ?
  • Asansorun ismi insanlari asan bir sör denmi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: newottoman42

niye sen asansör müsün kardiş ?
    asansör düşer mi bebişim
  • Içeride biri kaldığında nasıl kurtarıyorsunuz? Mesala iki kat arasında kaldı?
  • quote:

invertörlü asansörlerde başlangıç hızı hassas ayarlanmazsa böyle durumlar olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Chuckie~

Içeride biri kaldığında nasıl kurtarıyorsunuz? Mesala iki kat arasında kaldı?

genelde en çok merak edilen şeydir genedel :D

yeni sistem asansötlerde kurtarcılar var mesela elektrik gitti seni en yakın kata bırakıyor ve kapıyı açıyor

eski sistemlerde ise çoğunuz dikakt etmişsinizdir asansör kapısının üstünde bir anahtar deliği vardır. oradan kapıyı açarak kurtarırız

ve çoğunuzda elektirk gelince arada kalırım diye korkup içinde kalmayı tercih ederseniz ama o kapı açıkken imkanı yok o asansör harekete geçmez.
  • Adam asansorcu beyler
  • kalkarken ve dururken baş dönme etkisi yarattığını açıklayabildiğin gün senin peygamberliğini ilan ettiğim andan itibaren geçen zamanda nasıl bu kadar zeki olduğunu düşünerek kendimi yormak yerine bu durumda düşünmemenin daha iyi olduğu kanatine varmış olmanın bana verdiği mutlulukla yaşama sevincimin arttığında hayata daha iyi bakmış oluyorum sonuç olarak neden Asansör?
  • Asansör demeyin bana, üç kere eski asansörde kaldım kurtarma şeyi falan hiçbir şey yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

tam yere düşeceği zaman zıplasak bişey olmaz değil mi asansör ağabey

düşmesi imkansıza yakın =)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Chuckie~

Içeride biri kaldığında nasıl kurtarıyorsunuz? Mesala iki kat arasında kaldı?

genelde en çok merak edilen şeydir genedel :D

yeni sistem asansötlerde kurtarcılar var mesela elektrik gitti seni en yakın kata bırakıyor ve kapıyı açıyor

eski sistemlerde ise çoğunuz dikakt etmişsinizdir asansör kapısının üstünde bir anahtar deliği vardır. oradan kapıyı açarak kurtarırız

ve çoğunuzda elektirk gelince arada kalırım diye korkup içinde kalmayı tercih ederseniz ama o kapı açıkken imkanı yok o asansör harekete geçmez.

ya harekete geçerse?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

Halatlar koparsa ne olur keke ?

Alıntıları Göster
    halatların kopması imkansıza yakında sadece 1 halat bile yıllarca taşır asansörü ve 4 halat kullanırız normal bir asansörde diyelimki 4 üde koptu o zaman paraşüt sistemi dediğimiz regülatör gergi halatı devreye girer ve dişliler asansör raylarını sıyırarak tutunur ve askıda kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devmanetihad

Adam asansorcu beyler
    Aşağıdaki asansör devre şemasındaki hatalı kısmı söyleyebilir misin?

• quote:

quote:

invertörlü asansörlerde başlangıç hızı hassas ayarlanmazsa böyle durumlar olabilir

Sanırım arkadaşın asansörü vvvf'li değil, bildiğimiz çift veya tek hızlı olduğu için ani kalkışta titreme yapabilir bu makineden makineye değişmekle birlikte fren ayarındanda kaynaklanabilir.

Ayrıca yukarıda bir arkadaş demiş ki halatlar koparsa ne olur ana halatlar diyelim 4 adet veya 5 veya 8 bunların koptuğunu varsayarsak ki bakımları yapılan bir asansörde oldukça zor bir durumdur, kopsa bile regülatör halatı dediğimiz örneğin asansör 1/ms ile gidiyor ve halatlar koparsa bu hızı doğal olarak aşacaktır bu durumda emniyet halatı devreye girer ve saniyesinde asansör kabininin düşmesini engeller.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Aşağıdaki asansör devre şemasındaki hatalı kısmı söyleyebilir misin?

Alıntıları Göster
    mesela 10. kattayız halat koptu hızla düşüyoruz tam yere carparken yani tam o anda zıplasak ne olur

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.