Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
48
Favori
130.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Z3U5

Düşmesi imkansıza yakın diyorsunda ben bi kaç defa duydum daha geçenlerde yine düşmüştü hata haluk ulusoyun yeğeni mi ne oda varmış asansörde bacakları kırılmıştı sanırım.

Aaa o olayı ben de duydum çok duygulanmıştım babasına(başkası da olabilir) bir şey olmasın diye onu kucağına almıştı ondan kırıldı diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

arkadaşlar asansör hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım

Hocam;

1) Asansörde kalınca; filmlerde üstte ki ışık bölme aşağı iniyor, merdiven oluyor.Bu iş tr de yaygın mı?

2) Diyelim merdivenden çıktık, Halata tutunup nasıl tırmana biliriz?

3) aşağıdaki linkte 5.20 dk da Memati ve bulut asansörü istediği gibi nasıl yönetiyorlar?

http://facedl.com/fvideo.php?f=ieeaakuaoonwxxx&polat-alemdar-vs-aron-feller-asansor-sahn

Teşekkürler

hocam

1.si öyle birşeyi ben türkiyede görmedim hatta yok öyle bir şey :D

2.si halatların kendisi hafif yağlı oldugu için tutunman zor olur tırmanmak imkansız gibi birşey diyeyim ben sana :D

3.sü asansörün üstünde revizyon kutusu değiimiz bir kutu var

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

revizyon şalterini 1 konumuna getirince asansör manuel moda geçiyor ve gördüğün düğmelerden istediğin hareketi yaptırabilrisin aşağı yukarı bunun farklı modeli ise maknie dairesindede bulunuyor

• Asansörde çıkarken elektrikler kesilse elektrik gelene kadar ordamı kalıcaz bazen ciddi korkutuyor bu beni zırt pırt elektrik kesintisi var çünkü burada
  •  ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Bu asansörler güvenlimidir ?
    Çökme tehlikesi varmıdır ?
    Tahmininizce kaç sene önceki asansör modeli ? Bizim apartmanda bu var
  • Bir sorum olacaktı M1 sinyali yanıp sönüyor ama kart durakları saymıyor neden yapar bu sorunu? 817 ve 818 kontrol edildi ara katlarda yanıyor teoride herşey düzgün tüplerde değişti ? Bilginiz varmı bu konuyla ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRunner

quote:

Orijinalden alıntı: Z3U5

Düşmesi imkansıza yakın diyorsunda ben bi kaç defa duydum daha geçenlerde yine düşmüştü hata haluk ulusoyun yeğeni mi ne oda varmış asansörde bacakları kırılmıştı sanırım.

Aaa o olayı ben de duydum çok duygulanmıştım babasına(başkası da olabilir) bir şey olmasın diye onu kucağına almıştı ondan kırıldı diye biliyorum

eski sistem asansörlerde paraşüt sistemi olmayabiliyor ve çoğu şirket masraf tan kaçındıgı için yapmıyor bile böyle bir asansöre denk gelmiştir
  • atıyorum 1. katta asansöre bindim 6 ya çıkıcam ara katlardan da çağrılmış asansör o ara katlarda durmamasını sağlayabilir miyiz ? yani direk 1 den 6 ya çıkabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

dış görüntüden sen hesap et ne kadar yorum yapılabilir ama en basitinden elle açılan kat kapısı oldugu için boy fotoseli yoktur yani fotoselin görmediği bir kısıma vücudunuz gelirse asansör görmeyip yoluna devcam edicektir dolayısıyla yaralanmalar hatta ölümlere bile yol açabilir ALLAH korusun

• quote:

Orijinalden alıntı: *No Fear*

atıyorum 1. katta asansöre bindim 6 ya çıkıcam ara katlardan da çağrılmış asansör o ara katlarda durmamasını sağlayabilir miyiz ? yani direk 1 den 6 ya çıkabilir mi ?

Bir sorum olacaktı M1 sinyali yanıp sönüyor ama kart durakları saymıyor neden yapar bu sorunu? 817 ve 818 kontrol edildi ara katlarda yanıyor teoride herşey düzgün tüplerde değişti ? Bilginiz varmı bu konuyöa

Kart ayarlarından toplama iptal edilerek dediğinizin yapılması mümkün.
  • Asansörler taş kalpli midir yoksa duygusal mı?
  • Asansörlerin çoğunun otomatik kapıları çok çabuk kapanıyor. Alıcıları siz mi ayarlıyorsunuz?

Mesala avmlerde adam koca alışveris sepetiyle çıkıyor tam çıktıktan sonra daha biz yaklaşmadan kapıyı kapatıyor Yada arada kalıyoruz kaç sever sıkışma tehlikesi yaşadım o yüzden.

Büyük çabalarımız sonucu Okulumuza oyuncak gibi süper dandik küçücük 2 binanın girişine asansör yaptırabildik. Hemen ilk 6-7 merdivenlik giriş için bişey yaptılar Daha doğrusu asansör demeye bin şahit ister. Sırf göstermelik zaten ilk girişin rampası da vardı. Sürekli bozuluyor rezillik. İsterseniz yarın resimle editlerim.

Bu konuda da merak ettiğim asansör fiyatları. Müdür sözde devletten az ödenek geldiği için öyle yaptırmış (60 bin tl ) diye duyduk.
    60 bin tl ye 4 katlı bir okulun içine asansör yapılamaz mıydı?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• asansörde halat kopması, yere çakılma gibi bir tehlike var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Chuckie~

250kg asansöre 300kg yüklenirse ne olur? :)

eğer yük aşırı fazla olursa yük kontağı alarm verir asansör hareket etmez ama asansörü çeken şey sadece motor olmadıgı için 100kg nin bir önemi olmaz
  • Aşağı inmek için çağrılmış ise zaten durmazsın onların katlarında.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

dış görüntüden sen hesap et ne kadar yorum yapılabilir ama en basitinden elle açılan kat kapısı oldugu için boy fotoseli yoktur yani fotoselin görmediği bir kısıma vücudunuz gelirse asansör görmeyip yoluna devcam edicektir dolayısıyla yaralanmalar hatta ölümlere bile yol açabilir ALLAH korusun

Hocam nasıl olurda böyle bir şey söyleyebilirsiniz? O zaman her sokaktaki binaya full otomatik asansör kurulsun yani dediğiniz çok saçma. Ki şu an yapılan yarı otomatik asansörlerde A3 sistemine uygun olarak yapılması ZORUNLUDUR. Ruhsat için ve İÇ KAPI sistemi vardır. Cevap verirken lütfen dikkatli olalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Haligarsi

Aşağı inmek için çağrılmış ise zaten durmazsın onların katlarında.

yok mübarek onu demiyorum 1den 10a çıkıcam ya adam 3 kattan çağırmış o da işte atıyorum 6 da inicek başka biri 6 dan çağırmış 8de inecek bunları beklemeden ben 1den 10a çıkamaz mıyım ?=
  • quote:

arkadaşlar asansör hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım

Asansör firmalarının baglı oldukları bir kuruluş varmıdır onlara yaptırım uygulayabilecek kurumlardan bahs ediyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Bir sorum olacaktı M1 sinyali yanıp sönüyor ama kart durakları saymıyor neden yapar bu sorunu? 817 ve 818 kontrol edildi ara katlarda yanıyor teoride herşey düzgün tüplerde değişti ? Bilginiz varmı bu konuyla ilgili.

rölelerde problem olabilir
    onlarda sıkıntı yoksa invertörlüyse maknie hata kayıtlarını silin
    tüp manyetiklerdede sorun yoksa herşey düzgünse anakartta problem olabilir
    öğrenci olarak bu kadar tahmin yapabiliyiroum =)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

quote:

Hocam;

1) Asansörde kalınca; filmlerde üstte ki ışık bölme aşağı iniyor, merdiven oluyor.Bu iş tr de yaygın mı?

2) Diyelim merdivenden çıktık, Halata tutunup nasıl tırmana biliriz?

3) aşağıdaki linkte 5.20 dk da Memati ve bulut asansörü istediği gibi nasıl yönetiyorlar?

http://facedl.com/fvideo.php?f=ieeaakuaoonwxxx&polat-alemdar-vs-aron-feller-asansor-sahn

Teşekkürler

hocam

1.si öyle birşeyi ben türkiyede görmedim hatta yok öyle bir şey :D

2.si halatların kendisi hafif yağlı oldugu için tutunman zor olur tırmanmak imkansız gibi birşey diyeyim ben sana :D

3.sü asansörün üstünde revizyon kutusu değiimiz bir kutu var

revizyon şalterini 1 konumuna getirince asansör manuel moda geçiyor ve gördüğün düğmelerden istediğin hareketi yaptırabilrisin aşağı yukarı bunun farklı modeli ise maknie dairesindede bulunuyor

Saygı duydum reis

• Ortalama 10 katlı bir binanın asansör fiyatı nedir ? :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.