Şimdi Ara

Asal yoklama süreç takibi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
6
Favori
256.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam elverişlidir diye askerlik muayene raporu aldım elektronik imzalı belgede elimde zaten.Hatta bugün sağlık bakanlığını aradım raporumla ilgili bir problem var mı e devlet üzerinde ikinci aşama halen yeşil olmadı diye kontrol ettiler evet efendim raporunuz sözkonusu ama yoğunluk nedeniyle sırada muhtemelen dediler.Siz de dün başvurdum bugün yeşil oldu deyince yine evham yaptım acaba işlem ile ilgili mi problem var diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lakerda123 L kullanıcısına yanıt
    Yok hocam evham yapmanızı gerektirecek bir durum yok bence.Elverişli raporu varsa er ya da geç girilir.Biraz daha bekleyin derim.Olmadı askerlik şubeye gidersiniz belgenizle.
  • Arkadaşlar merhaba,

10 gün önce süreç takibinde 3 yeşil vardı birkaç gündür ise yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz yazıyor, bilgisi olan yada bu durumla karşılaşan varmıdır acaba?

• darknes1905 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam sabah kalktım saat 6 sularında yeşile döndü

• Altugmanap A kullanıcısına yanıt
    Bendede daha önce hepsi yeşildi şimdi herhangi bir kayıt Yok diyor seninki gibi askerlik şubesiyle görüştünmü?

• halil1914 H kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubesine gidin siz en iyisi. Muhtemelen e-devletlik bi durum yok

• GörevAdamı kullanıcısına yanıt
    Bu sabah Aile hekimi kısmı da yeşile döndü şimdi Askerlik Şubesi Başkanlığı İşlemleri için arayıp onaylamalarını mı isteyeyim onlar yapacak mı ? Bilgisi olan cevap yazsın ???
  • merxas47 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynı durumdayım , son adım kırmızı sadece. Herhangi bir işlem yapılmacağını düşünmüyorum bunu kendilerinin yeşile çevirmesi gerekiyor diye biliyorum. Eğer yapılmasa gereken birşey öğrenirsen buradan paylaşmanı rica edeceğim. iyi günler.
  • Benim de son adım kırmızı yaklaşık 2 haftadır. Herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu bilgi alabildiniz mi ? Askerlik şubesini arıyorum ama açmıyorlar asla.

• Altugmanap A kullanıcısına yanıt
    Aynısı bendede oldu sistemlik bir durum büyük ihtimal.
  • Merhaba Salı günü aile hekimliğinden muayene oldum hastaneye sevk etti. Hastaneye gidip oradanda muayene oldum 1 haftadır hastane sevk işlemleri tamamlanmadı diyor. Askeriyeyi aradım sisteme düşmemiş gibi bişey diyip aile hekimliğimden onaylatın dedi gittim aile hekimliğine bizde bir sorun yok hastaneye gidip oradakilerle konuş dedi. Yarın hastaneye gidicem orasıda bizde sorun yok biz tamamlamışız derse ne yapacağım arkadaşlar, abiler? Başına böyle bir durum gelen var mı?

• Bugün askerlik şubesine gittim daha bilgilerin sisteme düşmemiş haftaya perşembe gel dediler. Çıktım ordan tanıdık bir abimi aradım. O dedi ki normalde 3 gün içinde düşmesi lazım sen salı gününden beri duruyon dedi. Aile hekimliği onayladığını sanıyor onaylamıyor mu ne dedi tam bilmiyor aile hekimliği dedi. Aile hekimimde izne gitmiş pazartesi gelecekmiş..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 haftadır benimdek yeşile dönmedi, şubeyi haftada bir beni diğer haftaya atıyor ara tekrar diye, hastaneye sevk edilmiştim. Bu ay bunlar onaylanmazsa diğer ay devam ediyor mu? Yani şubat celbi için
  • Bi işide düzgün yapsalar şaşıracam.
  • benimde 2 hafta oldu hala onaylanmadı mayısa falan sarkmasak bari
  • dün askerlik şubesine gidip işlemleri yaptım, ocak 15 gibi yerler açıklanır şubatta askersin sarkarsa en geç mart olur dedi memur. şimdi e devlete falan bakıyorum sizin bahsettiginiz kırmızıdır yeşildir vs nereden bakıyosunuz? ben bakınca yükümlü kaydınız yoktur gibisinden bi şeyler diyor. askeriye benden sağlık raporu falan da istemedi birkaç ay önce aile hekiminden almıştım başka bir şey için sanırım sistemde o görünüyor diye... adam kesin konuştu şu an sıkıntı yapmıyorum da mayısa sarkarsa skınıtı :D

• ASAL yoklama başvurusu süreç takibi kısmını tamamladıktan sonra şöyle bi yazı çıkıyor.(Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz.) Sanırım gerekli işlemleri tamamlayan herkes de çıkıyor sizlerde durum nasıl?

Ekleme: Şöyle bi yazı ile karışlaştım. bi sıkıntı yok işlemlerini tamamlayan herkeste bu şekilde görünüyormuş.
    https://bedelliyap.com/yukumlu-olarak-kaydiniz-bulunmamaktadir/

Bu uyarı şu anda Asker Alma sisteminde adayın daha önce yoklama kaydını açıklar. Yani Üniversite bittikten sonra Askeri şubelerde tecil işlemi için kayıt veren adaylarda bulunur. Daha sonra Sağlık Ocağına gidip muayene olmasının ardından yapılan işlemlerin tamamlandığını gösterir. Bu yazı ile karşılaşan adayların yoklama işlemi (sağlık ocağı muayene vs) yaptırmasına gerek YOKTUR ! Sevk kağıdı beklemeleri gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 30 Kasım 2018; 19:33:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MoÇü

ASAL yoklama başvurusu süreç takibi kısmını tamamladıktan sonra şöyle bi yazı çıkıyor.(Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz.) Sanırım gerekli işlemleri tamamlayan herkes de çıkıyor sizlerde durum nasıl?

Ekleme: Şöyle bi yazı ile karışlaştım. bi sıkıntı yok işlemlerini tamamlayan herkeste bu şekilde görünüyormuş.
    https://bedelliyap.com/yukumlu-olarak-kaydiniz-bulunmamaktadir/

Bu uyarı şu anda Asker Alma sisteminde adayın daha önce yoklama kaydını açıklar. Yani Üniversite bittikten sonra Askeri şubelerde tecil işlemi için kayıt veren adaylarda bulunur. Daha sonra Sağlık Ocağına gidip muayene olmasının ardından yapılan işlemlerin tamamlandığını gösterir. Bu yazı ile karşılaşan adayların yoklama işlemi (sağlık ocağı muayene vs) yaptırmasına gerek YOKTUR ! Sevk kağıdı beklemeleri gerekmektedir.
    bendede aynı durum hocam bende bugün yaptırdım son gün anca yetişti şubedeki görevli şubatta askersin hayırlı olsun dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Çesut Mevik-

bendede aynı durum hocam bende bugün yaptırdım son gün anca yetişti şubedeki görevli şubatta askersin hayırlı olsun dedi.

Alıntıları Göster
    Ben işlemlerimi 23 kasım da başlattım. Yoklama işlemini e devletten yaptım maksat şubeye gidip gelip uğraşmamaktı. 1 haftadır aile hekimliğinde muayene olmaya çalışıyordum her gittiğimde sistem hatası veriyor sistem yok deyip işlemleri yapamadan çıkıyordum. E devlete kalsak şubat celpi yanıyordu kesin.

Başlarım dedim böyle işe 29'unda askerlik şubesine gittim halletsinler orada diye. Yoksa şubat celpi yanacak. Neyse gittim benden öncekilerin işlemlerini tamamladılar en son ben kaldım sıra bana gelince sistem yine gitti (işin garip yani iki kurumunda sistemleri farklı) artık ben de nasıl şansızlık cenabetlik varsa olay bana denk geldi. Neyse ayın 30'unda tekrar gittim. Ben gelmeden tüm işlemlerimi halletmişler komutana imza attırıp belgemi alıp çıktım çok şükür. Aile hekimliği sistemine kalsak güme gitmiştik.

Neyse artık velhasıl kelam sistemsel hatalar yüzünden 8 gündür uğraştığım askerlik işlemlerini ben de son gün bitirebildim anca...

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.