Şimdi Ara

Artık neden Hd ekranlı laptop modelleri çıkmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biraz garip gelebilir ama ben full hd istemiyorum.Neden istemiyorum;çünkü oyunlarda full hd çok büyük fps kaybına yol açıyor.(Full hd ile hd arasında aşağı yukarı 13 fps fark var.) Full hd ekranda çözünürlüğü düşürdüğümüzde ise görüntü çamur gibi oluyor ne yazık ki. Laptop ekran kartları zaten zayıf oluyor bir de üstüne çözünürlük yükü binince ya performanstan kayıp veriyoruz ya da diğer ayarları düşürmemiz gerekiyor.

Şu videoya bakarsanız çok daha iyi anlaşılacak ne demek istediğim.

Konuyu neden açtım tam olarak bilmiyorum ama biraz sinirliyim açıkçası:) 15.6 veya 17.3 inc ekranlar için de son derece gereksiz görüyorum bu çözünürlüğü.Solidworks,AutoCAD tarzı programlarla çalışanlar için çok iyi elbette ama işin içine oyun girince lüzumsuz oluyor bence.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 26 Eylül 2014; 1:33:06 >

• Yoo gayet üretiliyor. Asus'un 550 serisindeki 2000 TL ve altındaki çoğu notebook LED HD ekranla geliyor. Özellikle Asus X550JK XO012D modeline bakmanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaNgOsEr

Yoo gayet üretiliyor. Asus'un 550 serisindeki 2000 TL ve altındaki çoğu notebook LED HD ekranla geliyor. Özellikle Asus X550JK XO012D modeline bakmanı tavsiye ederim

2500-3000 TL civarlarındaki laptoplarda pek yok hocam.Aslında fiyattan ziyade en azından Gtx860m'e sahip bir laptop almayı düşünüyorum.En kötü bu karta sahip olup da Hd ekranlı bildiğin bir model varsa hemen gidip onu alayım ama bildiğim kadarıyla yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 26 Eylül 2014; 3:07:52 >
  • Kapitalist sistem çünkü. 720p ekranda 860m yıllarca götürecetir mesela. Ama adamlar sattıkları bilgisayarların güncel kalmasını engelleyerek yine yenilerini satıyorlar. Bende full hd n55sl ve 720p panelli 7 yıllık hp pavillion dv6500et var. İki ekran görüntü netliği olarak bir fark yok oyunlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dalyarka

Kapitalist sistem çünkü. 720p ekranda 860m yıllarca götürecetir mesela. Ama adamlar sattıkları bilgisayarların güncel kalmasını engelleyerek yine yenilerini satıyorlar. Bende full hd n55sl ve 720p panelli 7 yıllık hp pavillion dv6500et var. İki ekran görüntü netliği olarak bir fark yok oyunlarda.

Aynen öyle.Aradaki farka değecek bir görüntü farkı olsa neyse ama o da yok.

Kapitalist düzen açıklaman da gayet mantıklı geldi hocam,haklısın bence.

• Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Mesela ben aşağıdaki laptoplar arasında kaldım. Hangisinde fps kaybı az ve görüntü kalitesi yüksek olur sizce?

www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550jk-xo012d-notebook-pmu320557

https://www.notebookadresi.com/lenovo-ideapad-y510p-16gb-59-415881-notebook1?keyword=881

www.sadecenotebook.com/asus-n550jk-cn167d-notebook-pmu324151

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shakumakavelli -- 26 Eylül 2014; 23:05:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.