Şimdi Ara

ARTIK GERÇEKTEN YETER! HERKES BAKSIN. UYAN TÜRKİYE! (Son Dakika KDVLER Düştü! 31.07.2020) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
19
Favori
39.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1032 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes yazacağını yazmış zaten. Yalnız sistem pahalı. Bin dolara daha iyi bir sistem toplanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Öyle kolay değil seçim yapmamak falan. Kuzey Kore gibi olursun.

Alıntıları Göster

Fakrındaysam Almanya Fransa İngiltere gibi değil Kuzey kore Çin gibi olma yolundayız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OggyOgg

Bizim millete müstehak bunlar. Adam hayatı boyunca kendi mahallesi dışına çıkmamış, her şeyi mükemmel sanıyor günlük 3 ekmek yiyince.

Her ne kadar biraz karaktersiz de olsalar bu ülkeyi z kuşağı kurtaracak. Zira, z kuşağı akranlarının yaşadığı hayatları bilebiliyor.

aynen bizimkiler kansız biraz ama en azından kafaları çalışıyor :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

İç savaş çıkar o zaman zaten. Oralara gelmez olay. Bir yere kadar yapabilirler.

Alıntıları Göster

Şimdinin güçlü devletlerin tarihinde hep bir iç savaş var. İç birliklerini sağlayıp dünyaya kafa tutmuşlar. Aslında bizede böyle bir şey lazım düzelebilmemiz için. Şuan herkes herşeyi çok biliyor. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Birlik beraberlik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Fakrındaysam Almanya Fransa İngiltere gibi değil Kuzey kore Çin gibi olma yolundayız

Alıntıları Göster

İşte öyle olursa, b.klarıyla oynarlar. Üretim yok, turizm yok, üzerine kimse de seninle iş yapmazsa, biter gidersin. Gün doğmadan neler doğar.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Internet kanunu geçti. Vpn için kanuna bile gerek yok. 1 kararnameye bakar.

Kasımda ekonomi ilk dibe oturuşu yapar. 2021de sefalet senesi olur. Virüslğ günleri ararız..

İç savaşa yorumum yok.

Büyük İsrail projesinin son adımı belki de budur

Türkiye Suriye mayınlı sınırı 2008 de İsrailli şirkete temizlettik. Temizlenmese 3 milyon Suriyeli gelemezdi

Bence artık herkesin gözünü açma vakti geldi

AKP bitiyor. En cahil en eğitimsiz, benim oyum bunla 1 mi denen tarladaki işci çıkıp ben artık akpye inanmıyorum ekonomi iyi değil, CHP de terörist değil onlar hakkımızı savunuyor. Bunu diyorsa bil ki AKP bitiyor. Tabanı yoksul ve fakirler. Ama onlar da artık o kadar yoksul ki ölüm korkuları kalmamış, karakterleri çatlamış. AKP ile kendilerini özleştirmişlerdi ondan hiç hataları görmez durumdaydılar. Artık ekonomi Cork edince, emanet benzinle intaharlar başlayınca... Halk psikojik olarak çökerken, gerçekleri de görüyor

Son anayasa ile başkanın seçim iptal ve meclis kapama yetkisi var bilmiyorum fazla söze gerek yok bence

Alıntıları Göster

hocam okadarıda olmaz bence

• Aragorns kullanıcısına yanıt
    Ben hep 50 liralık alıyorum zamdan etkilenmiyorum. 😂😂😂😂

Edit : Emeğine sağlık baya detaylı yazmışsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu siyasete bağlamayın diyenler, ben mi yönetiyorum ekonomiyi, tabi ki eleştireceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: martinogame

Bu işin ekonomik boyutu. Ben size hemen başka bir boyut kazandırayım. Adalet.

Simdi arkadaşlar televizyonlarda gördüğünüz avukat ve hukukcuların bile nerdeyse hiç değinmediği bir konu.

Konu şu;

15 Temmuz sonrasında aktif olarak hakimlik yada heyet üyesi sanıyorum 3000'den fazla kişi TEROR ÖRGÜTÜ ÜYESİ olmaktan tutuklandı ve cezalarını cekiyorlar.

Ancak bu hakimlerin verdiği kararlar ki gayet basit bir hesapla bunlar güclü bir şekilde 5 yıl çalışmış olsunlar, yılda 200 gün çalışmış olsunlar, günde'de minimumdan 30 davaya bakmış olsunlar. Yani eşiniz, dostunuz sokaktaki trafikteki bir kavga, komşunuzla yaptıgınız tartışma, alacak verecek davaları, hatta boşanma davaları dedenizin miras davası uzadıkca uzar. Toplamda 90 milyon davaya direk dahil olmuş terör örgütü üyeliği yapmış aldığı hiçbir kararın gecerli sayılmaması gereken sözde hakimlerin aldığı kararlarla ya paranızı alamadınız, ya adil alamadınız, ya fazladan para ödediniz, ya hakkınız yendi vs vs okadar uzar ki...

Esnafların alacak verecek davalarında bu sözde hakimlerin yanlı kararlar verdiği cemaate yakın esnafların tüm dahil oldugu davaları kazandıklarıda geçmişte konusulmuştu.

Cezaevlerinde ise gercekten hiç suçla alakası olmayan ve-veya alması gerekenden cok cok daha hafif ceza almış ve-veya almamış onbinlerce insan oldugunu düşünüyorum.

Durumun en basit anlatımı böyleyken tüm geçmiş davaların yeniden yargılanmaları yapılması gerekirken bu ülkenin gündeminde bile değil.

Son olarak ilgili konuya hemen bağlayayım. Bir ülkede adalet yoksa o ülkede yatırım olmaz. Yatırım olmadıgı sürece doğrusal olarak paran değer kaybetmeye devam eder.

Ülkede yolsuzluklar, eğitim ve adalet sağlanmadıkca bu süreç böyle gelir böyle gider.

Dip Not: Diğer gelişmiş tüm ülkelerde cezaevi sistemi değilde Islahevi sistemi oldugundan yani suç işlemiş kişi veya kişilerin ciddi psikolojik destek, para kazanma imkanı gibi olanakları oldugundan "cezaevinden cıktı 3 kişiyi bıcakladı" gibi haberler bizim ülkemizin herhalde 50 kat altındadır. Yani adaletin uygulamasında da infazında da ülkemiz eğer 5. dünya ülkeleri diye bir klasman olsa oradaki en kötü puanlı ülke olurdu.

Eğitim alanında'da bizim farkında olmadığımız şeyleri bir eğitimci arkadaş böyle özetlerse belkide herkes daha farklı bakış acılarına kavuşur.

Sevgilerle

Edit: Konuya kesinlikle siyasi bir bakış açısıyla bakmıyorum. HDP gelse PKK'lıları, CHP gelse sadece gazetecileri, TKP gelse koministleri vs vs uzar bu liste. Halkın herkesimine eşit mesafede olan Türkiyede hiçbir parti görmüyorum. Bir kaç siyasetci sayabilirim ama parti anlamında nayn baby.

Yapacak bir şey yok adamlar sistemi çözüp kendi sistemlerini kurmuşlar. Silahlı terör örgütü üyesi ilan edilmeselerdi (yani o darbe olmasaydı) çoğu görevinin başında olacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Siyasette kimin iyi kimin kötü olduğunu anlamak için illa bir şeyleri görmek gerekmiyor. Kadrolara bakıyorsunuz, yapılanlara bakıyorsunuz. Her şey ortaya çıkıyor zaten.

Alıntıları Göster
    Evet parti kadrolarına bakınca fetöyle barış çağrısı yapan, halkına bir simidi ama kendisine dünyaları reva gören tipler görüyorum. Boş bıraktığımız Ege açıklarında adalara çöken Yunanlarla pazarlık edelim diyen tipler görüyorum. 3 ayrı kurumdan 3 ayrı maaş alan tipler görüyorum. Bu liste uzar gider. Tartıda hangi tarafın çok bastığı belli zaten. Ama bu yine de Erdoğancılar ve Diğerlerindeki, Diğerlerini kötü yapmaz.

• Hiç istatistiğe gerek yok. Herkes mutlaka bir filmde bu sahneye şahit olmuştur.

Filmde görmediysede Avrupa'nın bir çok yerini gezmiş biri olarak ben söyleyeyim.

Avrupa'da , Amerika'da , Avusturalya'da inşaatta çalışan işçilerin haftanın minimum 3-4 günü öğle yemekleri kırmızı et ve patates püresidir. Çünkü karbonhidrat-protein dengesini yakalayarak işçilerinden maksimum verim alırlar. Bugün haftanın 3-4 günü kırmızı et tüketebilecek bir asgari ücretli varmı ? Hesabı kitabı bırakın. Herşey bu kadar açık ve net.

• Namaste. kullanıcısına yanıt

Adamin akpye oy verdigini ya da destekledigini nerden biliyosun ? Ya aninda insanlari damgalamaya bayiliyorsunuz. Bu turkiyenin genelinde buyuk bi sorun. Aninda suncusun buncusun sunlardansin... Krtada kalamiyorsun bu ulkede. Ustune cevap vermeye degmez demis ama kendisi cevap vermeye gerek olmayacagini dusunurken cevap veriyor. Saka misiniz 😂

• Ayasofya'yı açtık tüm dünyaya müslümanların gücünü gösterdik.Ne istiyorsun senin derdin nedir ha?Fetöcümüsün yoksa sen ??;)

• şaka gibi 1 euro olmuş 8.20 4 ay önce 6,55 falandı o fiyata Anakart aldım ondan biliyorum 4 ay sonra ne değişti de 1,65 kur yükseldi ?

• Bunu bile savunmuşlar kime ne anlatıyorsunuz? Almanya bizi kıskanıyor

• almanya bizi kıskanıyor ayasofya cami olmuş siz hala ekonomi diyorsunuz. pis födöcüler  

• quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

Bizim ülkemizde oy verme ehliyeti olmalı.

Ehliyeti almak için;

• Okuma yazma bilgisi
    • Okuduğunu anlama becerisi
    • Genel kültür
    • 4 işlem
    • Düzgün konuşma yetisi

testlerinden geçilmesi gerekmeli.

Çünkü eğitim düzeyi yerlerde. Eğitim düzeyi bu kadar düşük olan ülkelerde demokrasi olmaz. En iyi ihtimalle ılımlı otokrasi olur.

Şu yazdıklarınıza göre siz oy kullanmamalısınız.

Eğitimi sizin almanız gerekiyor.

• İyi de bunlar gidip baskasi gelince daha mi iyi olacak. Bir onu dusunun.

Herkes yonetim degisince galaksiler arasi isinlanmaya gecis yapacak saniyor.

Gelen gideni aratir evladim.

• Üzgünüm Z kuşağı kardeşlerim, dedenizin nenenizin yanlış tercihleri sizin hayatını başlamadan bitirdi

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.