Şimdi Ara

Artık gerçekçi olalım LPG harici yakıt kullanan araç almayın (TÜRKİYEDE YAŞIYORUZ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
4
Favori
18.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternette sınırsız bilgiye ücretsiz erişebiliyoruz ama hala AB de yaşadığını sanan şizofrene bağlamış birçok insan var. Benzın 7 tl dizel 6.7 TL olmus. Bakım masfarlarıda cabası. Sıfır araç fiyatları da belli. AB de çoğu firma dizel araç satışlarını durdurdu hatta elektriğe geçmeye başladılar hızla. Bu şartlarda bizim gibi hiper zenginlerin kölesi olarak çinle yarışan asgari ücretle çalışan toplumlarda LPG li araç dışında bir seçenek malesef yok. Belki 50 cc motosiklet alıp 100 cc ye çevirip bir kazada ölü yada sakat kalmayıda göze almak daha mantıklı bile geliyor bazen. Siz kazada ölünce zengin çocukları 250-300 Bİn TL verip sizin ömur boyu biriktiremeyeceğiniz parayı ailenize tazminat olarak ödüyor en azından

Tabi bu yazımı %99'u fakirlik sınırı altında yaşayan TC vatandaşlarına hitaben yazdım %1 lik kesim alınmasın

• Lpg bazi arkadaslar tork hiz vb desede, aile butcesi sinirli ve arabasini keyif icin degil gunluk kullanan kesim icin arkadasinda dedigi gibi en ucuz yakit.

Isten eve evden ise giderken yemisim torkunu, yilda 1-2 kezde uzun yolda motor sesine katlanir devirli gidersin oldu bitti.

Ben 1.2 atmosferik 80hp cvt lpgli aracla karadeniz turu yaptim araba full dolu klima full acik. 2700 km 8 gunde.

Evet yokuslarda zorlandi ama biliyormusunuz inanmayacaksiniz ama o yokuslar sonsuza dek sürmüyor. Yani yokus yokus diye abartmaya gerek yok. gene en dik yokusta bile 4-5 bin devir civari 60-70km hiz ile yol alabildim. Yetti de artti

Turkiyede hala arabayi keyif almak için suren kesim artik azınlık ister kabul edin ister etmeyin.

Lpg, Dizelden de ucuz, hem satin alirken hem surerken.

Ha altin kurala uyacaksin japon atmosferik+iyi kit+iyi iscilik+uzun yol ayari

Gidipde cruze opele lpg takip verim alacagim diye ugrasmayacaksin.

Su an benzin tuketimi dahil 29-30 kurus yakiyorum. Istanbul sehirici, diger illerde arkadaslar 22-25 kurusa kadar dusebiliyorlar. Daha ekonomigi motorsiklet herhalde.

Hayirli gunler
    Ben lpg li araci seçenek olarak bile dusunmuyorum, sen lpg den başka secenek yok diyorsun.
    Lpg li alacagima tsi ya da ayni mantikta benzinli arac alirim daha iyi. Ya da hybrid.

Su anki dizel aracimdan da cok memnunum.
    400 km yol yaptim, yari depoya inmedi, 600 km daha gider diyor yol bilgisayari.
    Bu karisik kullanim. Uzun yol yapmazsam da bir depoda 850km altini hic gormedim.
    Depoyu doldurup 1 ay unutuyorum.

İstanbul Sakarya yolu dil ovasi rampasini 110 sabit 6. vitesten dusmeden cikiyorum, cikarken gazdan cekip hizim 100 km ye dusse bile vites dusurmeye gerek kalmadan gaza basinca tekrar hizlaniyor. Boyle bir tork varken ne isim olur lpg ile.
    Benim icin secenek bile degil.
    Lafinizin nereye gittigine bakmadan sinirinizden onlarca yuzlerce kisiye kepaze diyorsunuz.

Hayirdir kucukken lpgli bir arac topunuzu filan mi ezdi nedir bu lpg travmasi sizde.

Kafaniza silah dayayan yok siz kullanmayin. Ama kullanan kisilere de hakaret etme hakkiniz yok.

Bir siz akillisiniz zaten trafikte ki araclarin yuzde 34 u ki bu rakam benzinden de dizelden de fazla, akilsiz hesapsiz kullaniyor. Asil Allah size akil fikir versin.

Asil kepazelik boyle bos bos mesnetsiz ithamlarla konusmak, insanlara hakaret etmektir.

Hayirli gunler
  • Yıl olmuş 2019 hala lpg diyorsunuz arabaya o fiyatı verebiliyorsan yakıtınıda karşılarsın benzinli passat var kliması full acık gene kullanıyorum hiç olmazsa arabamda olmazdı zaten.
  • LPG fiyatının da sonbaharda ve kışta bu şekilde kalacağını sanıyorsunuz sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son cümleyi keşke en başında yazsaydınız. %1 lik kesimdeyim geri kalan yarışmacılara başarılar dilerim.
  • Ben lpg li araci seçenek olarak bile dusunmuyorum, sen lpg den başka secenek yok diyorsun.
    Lpg li alacagima tsi ya da ayni mantikta benzinli arac alirim daha iyi. Ya da hybrid.

Su anki dizel aracimdan da cok memnunum.
    400 km yol yaptim, yari depoya inmedi, 600 km daha gider diyor yol bilgisayari.
    Bu karisik kullanim. Uzun yol yapmazsam da bir depoda 850km altini hic gormedim.
    Depoyu doldurup 1 ay unutuyorum.

İstanbul Sakarya yolu dil ovasi rampasini 110 sabit 6. vitesten dusmeden cikiyorum, cikarken gazdan cekip hizim 100 km ye dusse bile vites dusurmeye gerek kalmadan gaza basinca tekrar hizlaniyor. Boyle bir tork varken ne isim olur lpg ile.
    Benim icin secenek bile degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Temmuz 2019; 13:39:49 >
  • Lpg bazi arkadaslar tork hiz vb desede, aile butcesi sinirli ve arabasini keyif icin degil gunluk kullanan kesim icin arkadasinda dedigi gibi en ucuz yakit.

Isten eve evden ise giderken yemisim torkunu, yilda 1-2 kezde uzun yolda motor sesine katlanir devirli gidersin oldu bitti.

Ben 1.2 atmosferik 80hp cvt lpgli aracla karadeniz turu yaptim araba full dolu klima full acik. 2700 km 8 gunde.

Evet yokuslarda zorlandi ama biliyormusunuz inanmayacaksiniz ama o yokuslar sonsuza dek sürmüyor. Yani yokus yokus diye abartmaya gerek yok. gene en dik yokusta bile 4-5 bin devir civari 60-70km hiz ile yol alabildim. Yetti de artti

Turkiyede hala arabayi keyif almak için suren kesim artik azınlık ister kabul edin ister etmeyin.

Lpg, Dizelden de ucuz, hem satin alirken hem surerken.

Ha altin kurala uyacaksin japon atmosferik+iyi kit+iyi iscilik+uzun yol ayari

Gidipde cruze opele lpg takip verim alacagim diye ugrasmayacaksin.

Su an benzin tuketimi dahil 29-30 kurus yakiyorum. Istanbul sehirici, diger illerde arkadaslar 22-25 kurusa kadar dusebiliyorlar. Daha ekonomigi motorsiklet herhalde.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 27 Temmuz 2019; 13:58:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Yıl olmuş 2019 hala lpg diyorsunuz arabaya o fiyatı verebiliyorsan yakıtınıda karşılarsın benzinli passat var kliması full acık gene kullanıyorum hiç olmazsa arabamda olmazdı zaten.
    Bende onu anlatmaya çalışıyorum zaten passat falan almayın lpglı ne var Dacia, Honda Civic, İste LPG takıalcak diger arabalar corolla egea +LPG...
    Passatı ıkıncı el siz satarsanız zaten fıyatı dusecek alan kısıde lpg taktıracak muhtemelen. Siz şimdi parayı basıp aldınız ama ıkıncı elde satarken çok deger kaybedecek malum pıyasa artık bellı hale geldı ulkede araba satısı bile durdu hatta kımse arabaya bıle binmıyor memur vs gibi maası garntı yatan biri degılse
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Son cümleyi keşke en başında yazsaydınız. %1 lik kesimdeyim geri kalan yarışmacılara başarılar dilerim.
    aynı gemıdeyız hocam bırgun bır dolandırılırsınız yada evınıze hırsız girer aracınız vs calınır o zmn hanyayı konyayı sızde anlarasınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kcart -- 27 Temmuz 2019; 14:0:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcart

aynı gemıdeyız hocam bırgun bır dolandırılırsınız yada evınıze hırsız girer aracınız vs calınır o zmn hanyayı konyayı sızde anlarasınız

Alıntıları Göster
    Hangi aracımı çalacağına karar verene kadar 10 kere yakalanır zaten gündelik hayatta helikopter kullanıyorum uçurabiliyorsa çalsın.
  • Lpg istanbulda anlam ifade etmiyor. Hiç bir yere sokmuyorlar. 2 kuruş kar edeceğiz diye zenci muamelesi yapılmak istemem.

Diğer illerde ciddi seçenek. Tek bir şart ile. Yukarıda ki üyenin yazmış olduğu 80 hp ile değil. Şu an 132 hp corolla en iyi seçenek. 100 hp atmosferik ile 2 seneye yakın araç kullandım. Araç 150 ile yolda bağırıyordu motorsiklet gibi

Bunun yerine turbo benzinli+sıvı sistem lpg kullananlar var. Kitlerin çok pahalı olması ve işten anlayan çok az adam olması sıkıntı. Misal hyundainin yerinde olsam turbo benzinli tuscona fabrikasyon lpg kitini 5k farkla sunarım. Ancak onlarda güvenmedikleri için koymuyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kcart

Bende onu anlatmaya çalışıyorum zaten passat falan almayın lpglı ne var Dacia, Honda Civic, İste LPG takıalcak diger arabalar corolla egea +LPG...
    Passatı ıkıncı el siz satarsanız zaten fıyatı dusecek alan kısıde lpg taktıracak muhtemelen. Siz şimdi parayı basıp aldınız ama ıkıncı elde satarken çok deger kaybedecek malum pıyasa artık bellı hale geldı ulkede araba satısı bile durdu hatta kımse arabaya bıle binmıyor memur vs gibi maası garntı yatan biri degılse

Alıntıları Göster
    Arkadasim, herkes kendi görüşünü hakli bilir.
    Siz kendinizi hayatin sırrını çözmüş gibi sanip bir gazla gelip konu acmissiniz ama gercek hayat sizin dediginiz gibi olmuyor.

Kimse sana sifir arac alip lpg taktirmiyor.
    İkinci el lpg li arac aliyorsaniz o zaman kriter 2. eldir, sifir arac degil.
    Madem 2. el arac alacagim, o halde dizel alirim, arada cok fark yok nasilsa. Neden lpg li alayim ki?
    Sen o rampalari sadece otoban yollarda var saniyorsun galiba. Ben koyde yasiyorum, yan mahalleye gidecek olsam rampa cikiyorum. Karsi mahalle desen yine inisli cikisli rampalar var. Carsiya insem rampa iniyorum, guzel ama geri donerken rampa cikiyorum. Bu rampalari gunde 10 kere cikarsan lpg li araca lanet edersin.
    O nedenle senin fikrin mumkunse sana kalsin.
    Herkes kendi butcesi, kendi ihtiyaci ve kullanim alanina gore arac seciyor.
    Ben bu rampali yolda ortalama 4.8 -5 lt mazot tuketiyorum. Sen lpg ile burda 30 kurusa gez aracimi ustune yapicam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Temmuz 2019; 14:32:53 >

• sanane isteyen istediğini alır
    o zaman ben de diyorum ki lpg alacak kadar fakirsen hiç araba alma, toplu taşıma kullan
  • 1.6 +100 beygir motora sahip otomobile LPG takanı bir nebze anlarım da 1.2-1.4 motorsiklet torkundan düşük motorlara LPG takmak nedir?

Alırken dizelle benzinin arasında bu kadar fark olmasa kimse gidip atmosferik+LPG'ye sümüğünü atmaz.Yok motorin 6.50 muş da falan filan.Sanki LPG 2 lira.LPG de olmuş 4 lira.

Bi de burada gelip LPG'yi övuyorlar.Yok hybrid sistemin aynısı yok cart yok curt.Ulan zamanında kullanmasak biz de savunacağız demek ki gazlı arabayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Hangi aracımı çalacağına karar verene kadar 10 kere yakalanır zaten gündelik hayatta helikopter kullanıyorum uçurabiliyorsa çalsın.

Alıntıları Göster
    yakın zamanda sarar ailesının basına bıseyler gelmıstı haberlerde

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Arkadasim, herkes kendi görüşünü hakli bilir.
    Siz kendinizi hayatin sırrını çözmüş gibi sanip bir gazla gelip konu acmissiniz ama gercek hayat sizin dediginiz gibi olmuyor.

Kimse sana sifir arac alip lpg taktirmiyor.
    İkinci el lpg li arac aliyorsaniz o zaman kriter 2. eldir, sifir arac degil.
    Madem 2. el arac alacagim, o halde dizel alirim, arada cok fark yok nasilsa. Neden lpg li alayim ki?
    Sen o rampalari sadece otoban yollarda var saniyorsun galiba. Ben koyde yasiyorum, yan mahalleye gidecek olsam rampa cikiyorum. Karsi mahalle desen yine inisli cikisli rampalar var. Carsiya insem rampa iniyorum, guzel ama geri donerken rampa cikiyorum. Bu rampalari gunde 10 kere cikarsan lpg li araca lanet edersin.
    O nedenle senin fikrin mumkunse sana kalsin.
    Herkes kendi butcesi, kendi ihtiyaci ve kullanim alanina gore arac seciyor.
    Ben bu rampali yolda ortalama 4.8 -5 lt mazot tuketiyorum. Sen lpg ile burda 30 kurusa gez aracimi ustune yapicam...

Alıntıları Göster
    alırım anahtarını emınmısın ıddaya girmeye

• quote:

Orijinalden alıntı: Melikşah_38

sanane isteyen istediğini alır
    o zaman ben de diyorum ki lpg alacak kadar fakirsen hiç araba alma, toplu taşıma kullan
    o gunlerde yakın zaten senın yasadıgın ulkenden haberın yok

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

1.6 +100 beygir motora sahip otomobile LPG takanı bir nebze anlarım da 1.2-1.4 motorsiklet torkundan düşük motorlara LPG takmak nedir?

Alırken dizelle benzinin arasında bu kadar fark olmasa kimse gidip atmosferik+LPG'ye sümüğünü atmaz.Yok motorin 6.50 muş da falan filan.Sanki LPG 2 lira.LPG de olmuş 4 lira.

Bi de burada gelip LPG'yi övuyorlar.Yok hybrid sistemin aynısı yok cart yok curt.Ulan zamanında kullanmasak biz de savunacağız demek ki gazlı arabayı.
    Ah o "zamaninda" takilan kitler ve o kitleri takamayan ustalar,

Lpg nin adi o zaman kötüye cikmis, simdi 1.2 80 hp aracta benzinden farksiz gidiyorum diyeceğim siz ve sizin gibi "zamaninda" ( zamaninda derken lpg nin karanlik cagindan bahsediyorum) log kullanmis kişiler elbet hadi ordan diyecek..

Ama lpg de cok sey degisti, İstanbuldaysaniz buyrun misafirim olun 1.2 80 hp ustelik otomatik aracta zerre kadar cekisten dusurmedigine, benzine gectigini ancak isigindan anladiginiza sahit olun.

Lpg ıstanbulda cogu yerde 2.9.-3.10 tl arasi bu arada.

Hayirli gunler

• Dün benzinli otomatik Era ile uzun yol yaptım 260km, bugün depoyu fulledim 53Tl LPG aldı. Km ye vurunca 20kr yapıyor. Aynı yolu Superble gitseydim 4,5lt/100km yaksa ki gerçekten zor oluyor, 75 Tl yakardı. Hesap ortada.

• Şu an ki aracım dizel ama yıllarca lpgli atmosferik araçlara sahip oldum. Lpgli aracın tek artısı yazın ucuzlayıp menzilinin uzaması.
    Kış gelince benzin sarfiyatı lpg fiyatının artması derken pek bir espirisi kalmiyor. Şurda 3,4 yazın iyi tasarruf yapiyo. Sonra gene aynı.
    Millet mecburiyetten biniyo. 1.6 atmosferik lpgli corolla ile dizel aracım aynı yakiyo km de 30 kuruş

• Boşuna okuttun o kadar yazıyı. Sonda yazdığın cümleyi en başa yazsaydın keşke. %99'a hayatta bol şans , gazla araba mı kullanılır

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.