Şimdi Ara

Artık gençler evlilik istemiyor! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
1
Favori
13.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CeLLaT86

Artık toplum rahatladı evlenmeye gerek var mı ki? İsteyen istediğini yapıyor. Ayrıca bu durumun maddi tarafıda var. Yüzbinlerce TL harca evlen. Yıllarca borç öde. Kimse kimseyi çekmiyor bu zamanda. Sonra anlaşama boşan. Çocuk olursa onuda etkiliyor bu durum. Geriye dön bak boşa giden bir ömür. Güvenilir insanda bulmak zor bir ömür geçirebilmek için. Ben evlenmeyen insanları haksız görmüyorum artık açıkcası.
    Katiliyorum. Herkeste ayni sey var yani neden evlenipte param icin beni kullanmaya calisan bir seref yoksununa itaat edeyimki. Kizlarin cogunun durumu belli serbest meslek yapacaklarina evlenip cocuk yapma derdindeler. O nedenle ulke oc ku doldu ya zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Artık toplum rahatladı evlenmeye gerek var mı ki? İsteyen istediğini yapıyor. Ayrıca bu durumun maddi tarafıda var. Yüzbinlerce TL harca evlen. Yıllarca borç öde. Kimse kimseyi çekmiyor bu zamanda. Sonra anlaşama boşan. Çocuk olursa onuda etkiliyor bu durum. Geriye dön bak boşa giden bir ömür. Güvenilir insanda bulmak zor bir ömür geçirebilmek için. Ben evlenmeyen insanları haksız görmüyorum artık açıkcası.
    +1

imzamı atarım.
  • quote:

aynen katılıyorum .evlenmeye korkar oldum.
  • az önce atvde izlediğim şeyi izleyen bir erkek Türkiye de evlenmez...Aman yarabbim ben ne seyrettim...???
    Mutlu ,huzurlu eli yüzü düzgün bir adamı,evi ,evliği bırakıp,tinerciye kaçan Türk kızı.....
  • Bana gore cok iyi bir akademik kariyeri olmadan ya da kuyumcu vs gibi yuksek getirili esnaflikla ugrasmayan, ya da isadami olmayan bir insanin evlenmesi delilikten baska bir sey degil. Zaten digerlerinin de hali ortada, ultra surunuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

az önce atvde izlediğim şeyi izleyen bir erkek Türkiye de evlenmez...Aman yarabbim ben ne seyrettim...???
    Mutlu ,huzurlu eli yüzü düzgün bir adamı,evi ,evliği bırakıp,tinerciye kaçan Türk kızı.....
    bro sen evli misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

bro sen evli misin?

Alıntıları Göster
    yok bekarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

yok bekarım.

Alıntıları Göster
    mantıklı davranmışsın
  • Evlenen çift sayısı geçen yıl 569 bin 459, boşanan çift sayısı ise 128 bin 411 oldu. Evlenen çiftlerin sayısı 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4.2 azaldı, boşanan çiftlerin sayısı yüzde 1.8 artış gösterdi.
  • Evlenmek için bir neden söylersen düşünebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ahlak denen birşey kalmadığı için evlenmek istemiyorum.Düzgün insan o kadar az ki...

Kıza günde 100 kişi dm atıyor illa ki biri aklını çeler.

• Evliyim,düzgün insanı sizi seven,anlaşabilen insanı bulduktan sonra gerisi kolay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucre Maricruz

Evliyim,düzgün insanı sizi seven,anlaşabilen insanı bulduktan sonra gerisi kolay
    yaş kaç hocam?
  • Evlilik için aslında şunu söylemek lazım mesela hep deriz geçmişte herseyi yaşamış kız alınırmı yok kaşar falan diyip köyden yada ailenin önerdiği bi kızla evleniriz ama işin ilginci o köyden kızla evlenip şehirli dediğimiz taytlı kızların popsuna bakar.

Kapak oluyo dediğimiz çoğu kız belkise bizim namuslu diyip evleneceğimiZ kadınlardan dahada mutlu ediyordur kocalarını sadece namus faktörü mutlu etmeye yetmiyor düşün karını arzuluyon karın sana üff sabah namazı var olmaz bu bile boşanma nedeni ben demiyorum kutsal kitaplar diyiyor açıp bakabilirsiniz.Saygı önemli deriz saygı gözle görülen elle tutulan bişey değil o yüzden tartışılır.

Erkek kadın kadınlığını yaptığı sürece mutludur kadınların sayfasına bakkn erkek tabi eşek gibi çalışacak ama bizim sayfaya bakın kadın senin çamaşırını yıkamak zorunda değil işte bizim kaybettiğimiz nokta bu umarım anlamışsınızdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Bir kız evlenmeden önce neler neler yaşıyor

Gençliğinde her türlü pisliği yapıyor evlilik zamanı geldiğinde kendilerini saf birisine yamamaya çalışıyor

Durum böyle olmuşken neden evleneyimki

Davul patlamiyor ama tokmagin degmedigi yer kalmiyor hesabı

İşin ekonomik boyutunda değilim bu durum bir türlü aşılır

Ama düzgün bir kız bulmak günümüzde imkansız gibi birsey
    Hepsini genellemek elbet doğru olmaz ve helal süt emmiş birçok temiz aile kızı da elbet vardır ama evin önündeki parkta birçoğu daha18 yaşına basmamış okul gençlerini dudak dudağa yapışık ve kucak kucağa sarılıp emilip gömülürken görünce bende aynı düşünceyi inceden paylaşır gibi oluyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    İşte o dediğinizi bulmak ülke şartlarında çok ama çok zorlasti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Yani varya en sade cevabi bu olurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmişinden asla emin olamayacağım riyakar bir kezbanla (%95'i böyle) evlenip maddi manevi çökertilmek yerine dalan üreticisine katkıda bulunup sol eli aşındırmak yeğdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: realistik yönetmen

Geçmişinden asla emin olamayacağım riyakar bir kezbanla (%95'i böyle) evlenip maddi manevi çökertilmek yerine dalan üreticisine katkıda bulunup sol eli aşındırmak yeğdir.
    evlilik ve sex farklı olay. evlenmeden sex yapabilirsiniz. ben çok yaptım.
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    erkek açısından evlenme isteğinin altında düzenli sex hayatı yatar.cinsel deneyim yaşayabilmenin erkek açısından zor olduğu ülkelerde düzenli sex yapabilecek olmak erkek için evliliğin öncelikli gerekçesidir.
    Yani sex ve evliliği ayrı tutamayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistik yönetmen -- 10 Ocak 2019; 23:49:18 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.