Şimdi Ara

Artık gençler evlilik istemiyor! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
1
Favori
13.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evlenmeyipte ne yapacaksınız merak ediyorum :) uzaya mı çıkacaksınız yurt dışında oradan oraya mı gezeceksiniz yoksa altınıza son model bir araba çekip yurt içinde mi gezeceksiniz? tabi bunlar bedava o nedenle size uygun geliyor ki evlilik masraflı görünüyor gözünüze. Burada ben evlenmem diyen kesim ellerine geçen ilk fırsatta nikahı basar evlenir adım kadar eminim.
  • kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın da siz evliliği yasal k..hane gibi görüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Ülke çok bozdu..

Demin bir video izledim kadının biri fransadaki ürünlerin fiyatlarını gösteriyor, temel gıda ürünleri o kadar ucuzken buradaki fiyatlar akıl alır gibi değil.

Uğur Civelek ve diğer bir sürü ekonomist 2019 da tuttuk diyor, ne olacağız bilmiyorum.

Bu şartlarda insanlar doğru kişiyi bulsa da evlenemiyor, Türk insanı bitmiş durumda.

Ona bakarsan Suriyeliler Bangladeş'liler hiç evlenmemesi gerekiyor... Adamlar Türkiye'de Türklerden daha fazla ürüyor, sex yapıyor, baraka çadır farketmiyor. Sorun Medeni kanunu yanlış yorumlayan yobaz hakimlerde ve bundan korkan erkeklerle geri kalmış geleneklerde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçlerin büyük çoğunluğunun durumu kötü de ondan. Çoğu işsiz ya da gizli işsiz durumda. Aklı başında olanlar evlenmeyi düşünmüyor doğal olarak. Sonuna kadar haklılar kısacası. Şahsi kanaatim ise yıllardır değişmedi, aylık 8-10,000 TL'den aşağı geliri olan insanların evlenmesi kadar hatalı bir başka hareket yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE44A8738

kusura bakmayın da siz evliliği yasal k..hane gibi görüyorsunuz.
    Haklı olabilirsin, bu olay senin bakış açınla ilgili, nerden baktığına bağlı. Bıçağın, insanlara zarar verme tarafından bakarsan öyle, yok ameliyat için bakarsan da oyle.

Çok merak ediyorum, Allah tarafından insana yerleştirilen şehvet duygusunu nasıl tatmin etmek gerekiyor? 1000 kadınla yatarak mı yoksa 1 kadınla 1000 kere yatarak mı yoksa ilaç kullanıp şehvet duygusunu körelterek mi?

Allah mutlak kanun koyucudur. İstesek de istemesek de O'na itaat etmek zorundayız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Sana katılıyorum senin gibi bilgin insanlar ile muhabbet etmek isterim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Namus bacak arasında değilse nerde? Beyindemi

Cinsellik aşk yaşıyorsa kişi olay bitmiştir, kimse kimseyi kandırmasın, fakbadi bulup sonra bırakan kız namus abidesimi şimdi hadi namuslu olsun senin değiminde neden erkek altına yatıyor?

Ben evlendiğim kızdan boşanmam öyle kız olacakki açıklan ölsek beraber ölecez, sizler kendinize bakın el aleme karışmayın, fakbadi yapmış kız sana namuslu gelsin o senin görüşün, bacak arasına et girdiyse namus kavramı sona ermiştir, aklım zarda değil aklım kadının ilk o unutmayacak olayın başkasıyla yaşamış olmasında hiç bir kadın ilk aşkını cinselliğini unutmaz, kadın yolluysa geçmiş ve gelecektede yolluluğunu yapar durduramazsın.

Aklım zarda değil tecavüze uğramış kızla seve seve evlenirim ama erkek altına yatmış aşk yaşamış kızla evlenmem kız kimin altına yattıysa onla evlensin benle ne işi var?

Alıntıları Göster
    Kesinlikle katılıyorum. 1 senedir bakire olmayan tecrübeleri olan bir kızla beraberdim. Karı koca gibiydik ve sayamadığım kadar yaşadık. Askerde beni bekledi asla aldatmadı ancak en ufak şeyde ayrılma muhabbetine girerdi. Ayrıldığımızda da arada buluşurduk ve 2-3 erkekle sevgili gibi olmasa da mesajlaştığını görürdüm. Tinder kullanır ve oradan bulduklarıyla görüşür ancak sıkıntıdan buluştuğunu söylerdi. 1 hafta önce son kez yine konuştuk ve tinderdan birini bulduğunu, adının burak olduğunu ancak adının o bile olduğuna emin olmadığını söyledi. Karanlık işler çeviriyor vs dedi. 3.gününde evine gitmiş adam buna kahve yapmış çay yapmış muhabbet etmişler. Ona göre sözde ne ona karşı bişey hissediyor ne de erkek hissediyor. Anlatıyorum bak ayrıldık ancak saçmalama erkeğin evine gidersen basit görür seni diyorum kızın bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor umursamıyor bile hissediyorum.

Bu olaydan sonra bende bekaret önemsiz diyordum ancak önemli abi. Bekareti giden kızın engelleri kalmıyor, rahat davranıyor her konuda. Beni sözde tehdit ediyordu seni unutmak için başkasıyla yaşayacağım diye. Kafaya bak abi. Allahtan ayrıldım kurtuldum şuan hiç bir şey yaşamamış ailesi tertemiz bir kızla konuşuyorum gönlüm rahat ediyor en azından. Başlamışım güzelliğe şuna buna. Kafa rahatlığı önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Kesinlikle katılıyorum. 1 senedir bakire olmayan tecrübeleri olan bir kızla beraberdim. Karı koca gibiydik ve sayamadığım kadar yaşadık. Askerde beni bekledi asla aldatmadı ancak en ufak şeyde ayrılma muhabbetine girerdi. Ayrıldığımızda da arada buluşurduk ve 2-3 erkekle sevgili gibi olmasa da mesajlaştığını görürdüm. Tinder kullanır ve oradan bulduklarıyla görüşür ancak sıkıntıdan buluştuğunu söylerdi. 1 hafta önce son kez yine konuştuk ve tinderdan birini bulduğunu, adının burak olduğunu ancak adının o bile olduğuna emin olmadığını söyledi. Karanlık işler çeviriyor vs dedi. 3.gününde evine gitmiş adam buna kahve yapmış çay yapmış muhabbet etmişler. Ona göre sözde ne ona karşı bişey hissediyor ne de erkek hissediyor. Anlatıyorum bak ayrıldık ancak saçmalama erkeğin evine gidersen basit görür seni diyorum kızın bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor umursamıyor bile hissediyorum.

Bu olaydan sonra bende bekaret önemsiz diyordum ancak önemli abi. Bekareti giden kızın engelleri kalmıyor, rahat davranıyor her konuda. Beni sözde tehdit ediyordu seni unutmak için başkasıyla yaşayacağım diye. Kafaya bak abi. Allahtan ayrıldım kurtuldum şuan hiç bir şey yaşamamış ailesi tertemiz bir kızla konuşuyorum gönlüm rahat ediyor en azından. Başlamışım güzelliğe şuna buna. Kafa rahatlığı önemli.

Alıntıları Göster
    Ben buldum o kişiyi, umarım en kısa süre sonra sen de bulursun hocam.

• quote:

Alıntıları Göster
    Üstad sende ne var ne yok yaşamışsın, kusura bakmada o dediğin pırlanta gibi kız sana uygun değil, o kızın suçu ne senin gibi biriyle evlenecek?

O kızında hakkı yaşamamış biri, gerisini Allah bilir ama Allah sana yaptığın bu işi bir yerden çıkaracak bunu aklından çıkarma o kız üzerinden bile acısını çıkarabilir, sana tavsiyem tövbe et, o kız olur olmaz bilemem ama birdaha o baştaki anlattığın gibi kızlara selam dahi verme.

Yolun açık olsun şimdiden ama Allah’a olan yakınlığına göre günahını silebilir ama hazırlıklı ol gelecek için çünkü hiç ummadığın biri ile evlenebilirsin, yukarda Allah varsa eğer böyle olmalı yoksa 18-24 yaş arası kızları bozup bozup bende bakire isterim o zaman, doğru’mu?

Sana burada anlatmak istediğim şey canını sıkmak değil yaptığına pişman olmak, bak ben 3 üç fahişe ile yaptığım için köpek gibi pişmanım aradan 10 sene geçmesine rağmen hala daha acı çekiyorum sevgilim hiç olmadı bide sevgili yapıp onla yapsam herhalde ya evlenmeyip ya tövbe ederdim zinaya yada yine yine evlenmeyip kafama sıkardım.

Çok ince olaylar bunlar o yüzden dikkat et.

Yoksa aydınım ateistim benim yüzüm kararmaz başıma karanlık iş gelmez diyen tiplere bakma onların bu dünyada gelmese dahi öbür tarafta katlanarak misliyle gelecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Ben buldum o kişiyi, umarım en kısa süre sonra sen de bulursun hocam.

Alıntıları Göster
    İstanbul'lu Gisele mi?
  • Düğünlerde eğlence niyetine damadı dövüyorlar kim niye böyle saçma sapan şeylere katlansınki

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Üstad sende ne var ne yok yaşamışsın, kusura bakmada o dediğin pırlanta gibi kız sana uygun değil, o kızın suçu ne senin gibi biriyle evlenecek?

O kızında hakkı yaşamamış biri, gerisini Allah bilir ama Allah sana yaptığın bu işi bir yerden çıkaracak bunu aklından çıkarma o kız üzerinden bile acısını çıkarabilir, sana tavsiyem tövbe et, o kız olur olmaz bilemem ama birdaha o baştaki anlattığın gibi kızlara selam dahi verme.

Yolun açık olsun şimdiden ama Allah’a olan yakınlığına göre günahını silebilir ama hazırlıklı ol gelecek için çünkü hiç ummadığın biri ile evlenebilirsin, yukarda Allah varsa eğer böyle olmalı yoksa 18-24 yaş arası kızları bozup bozup bende bakire isterim o zaman, doğru’mu?

Sana burada anlatmak istediğim şey canını sıkmak değil yaptığına pişman olmak, bak ben 3 üç fahişe ile yaptığım için köpek gibi pişmanım aradan 10 sene geçmesine rağmen hala daha acı çekiyorum sevgilim hiç olmadı bide sevgili yapıp onla yapsam herhalde ya evlenmeyip ya tövbe ederdim zinaya yada yine yine evlenmeyip kafama sıkardım.

Çok ince olaylar bunlar o yüzden dikkat et.

Yoksa aydınım ateistim benim yüzüm kararmaz başıma karanlık iş gelmez diyen tiplere bakma onların bu dünyada gelmese dahi öbür tarafta katlanarak misliyle gelecek.

Alıntıları Göster
    Dostum ben inanmıyorum Allah'ın bir şekilde çıkaracağına. Ne o kızdan çıkacak ne de kendi kızımdan. Bu dünyada insanlık gelişiminden bu yana zalimler fakirleri ezmiştir ve karşılığında bir şey görmüyorlar hepsi gayet mutlu mesut.. Allah inancım var ancak bu hayatın adaletine inanmıyorum. Ne yaşarsan onu görürsün. Yani özellikle kızımdan yada karımdan çıkmayacak bu durum. Ha ben kızımı korumaya çalışırım, bütün kötülükleri anlatırım ancak gençlik hali yaşayıp bana pişman şekilde anlatırsa affederim sonuçta kızım. Sende fazla anlam yükleme bu işlere bence. Bekareti giden kız orospu değildir, yollu değildir. Bekaretini evleneceğini zannettiği erkekle kaybettiyse ve erkek şerefsiz çıktıysa ayrı, seks partilerinde 2'li gruplarda kaybettiyse ayrı.

Şimdi konuştuğum kıza söyledim. Fazla abartmadı durumu hatta üzerinde bile durmadı. Maalesef ataerkil toplum olduğumuz için erkeklerinki kadınlarınki kadar büyütülmüyor. Oysa tabi haklısın yaşamayan insan yaşamayan birini almalı. Ancak yaşamayan erkek ya asosyal olmalı ya çok özel birisi olmalı. Yoksa yaşamayan bir erkek çok çok nadir.

Öbür taraf kısmı kafamı karıştırmıyor değil hocam bir müslüman olarak. Umarım Allah affeder ve edepli biriyle beraberliğimi cinsel anlamda ileri gitmeden tamama erdiririm ilişkimi inşallah.

• quote:

Dostum ben inanmıyorum Allah'ın bir şekilde çıkaracağına. Ne o kızdan çıkacak ne de kendi kızımdan. Bu dünyada insanlık gelişiminden bu yana zalimler fakirleri ezmiştir ve karşılığında bir şey görmüyorlar hepsi gayet mutlu mesut.. Allah inancım var ancak bu hayatın adaletine inanmıyorum. Ne yaşarsan onu görürsün. Yani özellikle kızımdan yada karımdan çıkmayacak bu durum. Ha ben kızımı korumaya çalışırım, bütün kötülükleri anlatırım ancak gençlik hali yaşayıp bana pişman şekilde anlatırsa affederim sonuçta kızım. Sende fazla anlam yükleme bu işlere bence. Bekareti giden kız orospu değildir, yollu değildir. Bekaretini evleneceğini zannettiği erkekle kaybettiyse ve erkek şerefsiz çıktıysa ayrı, seks partilerinde 2'li gruplarda kaybettiyse ayrı.

Şimdi konuştuğum kıza söyledim. Fazla abartmadı durumu hatta üzerinde bile durmadı. Maalesef ataerkil toplum olduğumuz için erkeklerinki kadınlarınki kadar büyütülmüyor. Oysa tabi haklısın yaşamayan insan yaşamayan birini almalı. Ancak yaşamayan erkek ya asosyal olmalı ya çok özel birisi olmalı. Yoksa yaşamayan bir erkek çok çok nadir.

Öbür taraf kısmı kafamı karıştırmıyor değil hocam bir müslüman olarak. Umarım Allah affeder ve edepli biriyle beraberliğimi cinsel anlamda ileri gitmeden tamama erdiririm ilişkimi inşallah.

Alıntıları Göster
    Hakkında hayırlı neyse o olsun, öyle erkekte nadir kızda nadir, İnşallah o nadirler birbirlerine denk gelir.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    yav he he kesin öyledir 1 sene herşeyi yaşamışsındır
    allah bilir hayatında 1 kızın elini bile tutmamışsındır bu forum çok eğlenceli ya
    hayatında yapmadıkları ve yapamayacakları şeyleri salla nasılsa internet ortamı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

yav he he kesin öyledir 1 sene herşeyi yaşamışsındır
    allah bilir hayatında 1 kızın elini bile tutmamışsındır bu forum çok eğlenceli ya
    hayatında yapmadıkları ve yapamayacakları şeyleri salla nasılsa internet ortamı
    Kendi asosyalliğini başkalarına yaftayarak ruhunu serinletemezsin liseli.

• quote:

İstanbul'lu Gisele mi?

Alıntıları Göster
    Alman asıllı Brezilyalı olamayacağı kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Alman asıllı Brezilyalı olamayacağı kesin.

Alıntıları Göster
    Ciddi misin olm? Öyleyse hayırlı olsuna ararım

• Kendi adıma nafakadir.

Geçen sene bu kanunun degisecegini söylemişlerdi.

Kaldı ki çok maliyetli iş .

10 yıl içinde bu dugun ,nisan, çalgı olayı yerini başka şeylere bırakacaktır .

Bu kadar değişen dünyada bu dugun farklı konsepte evrilecektir .

Birtane tetikleyici etkene ihtiyaç var .

Artık bu dizi mi olur ,ünlü birinin yırtık dondan fırlar gibi başka şeyi mi olur bilmem .

Evlenecek insan kolay, ama sürdürebilir evlilik zor

• İnsanların başına ne gelirse zanlarına ve yaşantılarına göre gelir. İnsan başına hep kotu şeylerin geleceğine inanırsa kotu şeyler gelir, nasıl yaşarsa oyle değer bulur. Kimse zannetmesin ki zenginler on numara hayat yaşıyor hiç de öyle değil görünüşte oyle görünüyor.

Şu var illa ki insanların başına kotu şeyler gelebilir, kötü şeyler olmasa da hayatın bir anlamı olmaz.

Hayat iyisiyle kötüsüyle güzeldir. En güzeli de zorluklarla mücadele etme duygusudur.

Bizi biz yapan bakış açımızdan başka bir şey değildir. Önce iyi olmak lazım ki temiz insanlara denk gelelim. Ha eğer kötü insan denk geliyorsa imtihandır.

Sevdiğim sözlerden bazıları

Bruce Lee: Asla kolay olanı istemeyin, zor olanı isteyin ve zora dayanabilecek güç isteyin.

4.Murat: Bağdat'ın fethi Bağdat'ın kendisinden daha mı güzeldi ne!

Mesnevi:

Artık gençler evlilik istemiyor!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.