Şimdi Ara

artık bu farklı bir dramdır...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anne karnından itibaren başlıyor tüm zorluklar. Annenizin karnını boşuna mı tekmeliyoruz zannediyorsunuz?
    İlkokula başlıyorsun yırtık ayakkabı ile diyorsun ki biter bu günlerde bir liseye geçsem kafam rahat olur cebime para girer. Artık biz de insan gibi takılırız diyorsun. Hayır işte öyle olmuyor. İlkokulda bakır topluyorsun okul harçlığın çıksın diye ,gidip ecza depolarında ağır ağır koliler taşıyorsun, ne iş varsa yapıyorsun birkaç kuruş için ama mutlu muyuz? evet bence.

Sonra hayatında dönüm noktası lise başlıyor. Güzel diyorsun ama her şey o ara üst üste geliyor. Cirpınıyorsun; kendini farklı zanneden insanlar arasında. Etrafında insanlar farklı bir maskeye bürünüyor. hepsi bahar gibi; kah sabah bakıyorsun güneş akşam oldumu yağmur. Eee hani beraberdik dostuk,hani canımlı cicimli günler. Neyse yine sürünüyorsun orda burda. Sonra yazın topukluyorsun Bodrum'a çalışmaya; bak çalışma dedim ya vallaha öyle bir şey yok affedersin onun bunun b*kunu temizliyorsun. Yapmak zorundayım. Sınav için kitap lazım. Artık büyüdük ,babadan para almak olur mu? Olmaz tabi. Yediremiyoruz kendimize.Neyse başlarım diyip çalışıyorsun köpek gibi yazın sonra dershane filan. Sınava hazirlaniyorsun.

Yanından zerre kadar inanan biri olmaz mı arkadaş? Herkes mi sanaa karşı ? Ama ben inanıyorum kendime o bana yeter diyorum hep. Yok arkadaş tek başına çalışıyorsun hep. Ama sağ çıktığımız yerlerden geldik. Kavga ettim,ağladım,isyan ettim ama yine kalktım ayağı. Sonra 3 sene koskoca 3 sene hazirlaniyorsun. Diyorsun ki istediğim bölümü kazanım yeter. Ama yine biliyorsun her şey istediğin gibi olmayacak.

Neyse 3. Sene diş hekimligini kazanıyorsun. Mutlusun bir sabah ama diyorsun ki şimdi üniye gidecem para yok.Yine gidiyorsun Bodrum'a;yollar sana hep leş kokuyor,kötü laflar kokuyor,3 cümle kurmayı bilmeyen adamların küfürleri kokuyor,loş, sigara dumanı kokan lojmanlar. Ama mecbursun . Neyse hepsini atlattık bakalım ne olacak diyorsun,demez olaydım.İşte her şey bunun sonrasında başlıyacak biliyorum. Hergün yeni bir savaş ve eninde sonunda barış.

Neyse 3. Sınıf olduk; ya arkadaş bu kadar malzeme parası olur mu? Ula eve mi para yetistiriyim,okula mı, banka borçlarına mı? Part time işte bulamıyorum. Akşam 5'e kadar okul var. Hayır yani ne günah işledim. Dolar ile geliyormuş malzemeler. Hergün fiyatların 2 katına çıkmasını görünce kahrolmamak elde mi? Neyse mücadeleye devam. Okul hariç her şeye kafa yormaya devam. Elbet güzel günler gelecektir. Ne kadar şu an çay içecek param dahi olmasa mutluyum. Öyleyim umarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebastian2121 -- 14 Ekim 2018; 21:51:11 >

• okumayanlar +layın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

okumayanlar +layın
    Ilk + ben verdim şimdi kaybol.
  • "Elbet güzel günler gelecektir."

Gelir kesin gelir. Valla gelir bak. Bekle sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

"Elbet güzel günler gelecektir."

Gelir kesin gelir. Valla gelir bak. Bekle sen.
    Bakalım hocam umudumuz o yönde.
  • Hocam bi' kaç paragrafa bölseydin filan iyi olurdu bu ne böyle okuyasım vardı iştahım kaçtı.
  • durumum yoktu
  • Türkçe dublaj çıktığında okurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

durumum yoktu
    Okuyamadık
  • Yuh artık bu konuyu bari trollemeyin.
  • konuyu ben açtım sandım bi an 3.sınıf d işçiyim

sürekli bişe istemeleri, asistanların fırçaları. millet dışarda lay lay lom, biz 8-5. güneş gördüğümüz yok

nefret ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Yuh artık bu konuyu bari trollemeyin.
    Bilmiyorum hocam. Akıllarınca kendilerini zeki sanıyor böyle yaptıkça. Eminim bilgisayar başında bu yazdıklarına gülüyorlardır.

Bir insanın neye güldüğü akıl seviyesini nasıl güldüğü ahlak seviyesini gösterir. (Mevlana)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8643D86AA

konuyu ben açtım sandım bi an 3.sınıf d işçiyim

sürekli bişe istemeleri, asistanların fırçaları. millet dışarda lay lay lom, biz 8-5. güneş gördüğümüz yok

nefret ediyorum
    Hocam ygs lys forumda takılırken sizi hatırlıyorum.

Dediğiniz gibi hocalar asistanlar hiçbiri olmuyor.
  • Dişçi olacaksın, orayı kazanmışsın. Muhtemelen iyi bir puan da yaptın. Paraya para demeyeceğin günler gelebilir, aklında bulunsun. Buradaki çoğu ezik, işe yaramaz ve acınası insanlardan gerçek anlamda hiçbir şey olmayacak. Sana bunu temin ederim ama sen hayatın silsilesini yemiş biri olarak bence gerçekten sağlam yerlere geleceksin.
  • İnşaallah güzel günler gelecek hocam, biraz daha sabredin... Sizin gibi insanların hayat hikayesi bana ilham veriyor.

Güçlü insanları görmek mutluluk verici...
  • Turkcen berbat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solo Revolution

İnşaallah güzel günler gelecek hocam, biraz daha sabredin... Sizin gibi insanların hayat hikayesi bana ilham veriyor.

Güçlü insanları görmek mutluluk verici...
    Umarim hocam çok daha güzel günleriniz olur. Hem umudunu kaybetmemek lazım. Yani bir şekilde sabah ile akşamı denk getiriyoruz herkes gibi.

Ayrıca ne yaptığını bilmiyorum ama oku kardeşim. En iyi okulda ve en iyi bölümde. Çünkü herkesi tanıyorsun. Elinden geldigince cabala. Paran yoksa git çalış. Sevdigin birkaç dostun varsa onları kaybetme vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simge Acar

Dişçi olacaksın, orayı kazanmışsın. Muhtemelen iyi bir puan da yaptın. Paraya para demeyeceğin günler gelebilir, aklında bulunsun. Buradaki çoğu ezik, işe yaramaz ve acınası insanlardan gerçek anlamda hiçbir şey olmayacak. Sana bunu temin ederim ama sen hayatın silsilesini yemiş biri olarak bence gerçekten sağlam yerlere geleceksin.
    Inşallah öyle olur dostum. Çok param olsun istemiyorum ama en azından adam akıllı bir yaşamıma yetecek kadar olsun yeter. Gözüm yükseklerde değil açıkçası. Hem herkes iyi bir hayatı hakkediyor. Umarim hepimiz iyi bir yere geliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebastian2121 -- 14 Ekim 2018; 22:0:48 >
  • Farkındayım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.