Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Artı ve eksi yanlış bağlı değil mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
1
Favori
302
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Arduino >> Artı ve eksi yanlış bağlı değil mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    130 Mesaj

Çember içine aldığım yerler ile ilgili bir kaç sorum var ;

- Buzzer ın kırmızı (+) ve siyah (-) olduğuna göre siyah neden bread board ın artı kısmına bağlanmış ?

- Kırmızı, mavi ve beyaz ledlerde uzun bacak + kısa bacak ise - olduğuna göre, kısa bacaklar neden bread board ın artı kısmına bağlanmış ?

- Arduino da çember içine alınan yerde (yani mor çizgi) GND nin bread board ın eksi yerinde olması gerekmiyor mu ? Neden burada da artıya bağlanmış GND ?

|
    |

Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Yarbay
    2655 Mesaj
    Çizenin canı öyle istemiş. Trollemiyorum, terslemiyorum cevabı bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Gktupc

Çizenin canı öyle istemiş. Trollemiyorum, terslemiyorum cevabı bu.

Hocam diyelim ki ters bağlantı var. Ama şekildeki gibi denedim çalışıyor

Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Yarbay
    2655 Mesaj

Valla ne dediğinizi anlamadım ama şöyle anlatayım. Breadboard da kolaylık olsun diye o renkler var yoksa orası + olmak zorunda değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Turkesterone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ince kısım eksi kalın taraf artı oluyor.bunlara klima veya elektrik kompanzasyon elektronik kartlarında ledleri kullanmak için söktüm
    ve yönleri tersti.gösterdiğin devre için şöyle birşey olabilir elektrik fişini prize normal birde ters takınca birşey farketmiyor.devre tamamlıyor.
    kullandığın kit ile ilgili olabilir.devreye hem eksi hem artı yönü verebilir.
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.