Şimdi Ara

ARTES QD1002 10.1' TABLET KULLANICILARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
9
Favori
7.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: damnedboy

Açıkçası guncellemeyi yuklemeye korkuyorum:) ekran hassasiyeti rahatsiz edici düzeyde mi mesela? Bir de ses olayiyla ilgili bir guncelleme gelir mi sizce bir bilginiz var mi bu konuda?

biz tableti o haliyle kulanmaya alıştıgımız için bize bu halini kabullenmek biraz zor oluyor tabi :) ama Artesin dedıgıne göre şuan ki hali standartlara uygunmuş.
  • Anliyorum. Ben bu haline kendimi hic alistirmayim o halde:) ses ile ilgili olarak bluetooth hoparlör sart oldu sanırım:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • damnedboy D kullanıcısına yanıt
    Aynen hiç alışmadan bitirin bu işi :) Ses konusun da çözüm dediğiniz gibi bluetooth hoparlör.
  • artes QD1002 tablet 1.0.8 güncelleme dosyası:https://www.mediafire.com/folder/5o157fm2xu8tc/1.0.8

dosyayı ana klasöre kopyalayın. OTA local update ile güncelleyin.
    bu son sürüm olan 1.1.0 dan önceki sürümdür.
    1.1.0 yükleyenlerde nasıl etki yapar, yükler mi bilmiyorum.
    1.0.8 sürümünde ekran hassasiyetinde zayıflama yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 23 Aralık 2014; 13:15:48 >
  • Cok tesekkurler arkadasim. 1.0.8 Guncellemesini yukledim simdi. Tableti kapatip acinca guncellemelerin silinmesi olayi kalkti. Simdi tek sorunum ses seviyesi. Uyumlu bluetooth hoparlor oneriniz var mi? Yoksa herhangi bir model de uygun olur mu?

• quote:

Cok tesekkurler arkadasim. 1.0.8 Guncellemesini yukledim simdi. Tableti kapatip acinca guncellemelerin silinmesi olayi kalkti. Simdi tek sorunum ses seviyesi. Uyumlu bluetooth hoparlor oneriniz var mi? Yoksa herhangi bir model de uygun olur mu?

Arkadaslar qd1002 tablet icin bluetooh hoparlor almak isteyenler icin, tableti aldigimdan beri kullaniyorum, siddetle oneririm harika sesi var 2+1e kafa tutar, bluetooth acilir acilmaz baglaniyor. 10 saat civarinda sarji gidiyor..

http://www.vatanbilgisayar.com/mikado-md-88bt-tf-kart-fm-destekli-bluetooth-sarjli-speaker--siyah.html#ozellikler

• Bende birkaç gün önce Hızlıal.com dan sipariş verdim. Sonraki gün cihaz elime ulaştı. Cihazı kablosuz modeme bir türlü bağlayamadım. Aktif ağları görüyor bağlan dediğimde şifre istiyor ancak şifreyi girmeme rağmen bağlantı sağlanmıyordu. cihazın kablosuz özelliğini kapatıp tekrar açtığımda ise 2-3 saniyeliğine bağlanıp tekrar kopuyordu. ancak kablosuz simgesi bağlı gibi gözüküyordu. bu enteresan durumu hızlıal'a bildirdim ve cihazı değişim için firmaya gonderdim(kargo ücreti firma tarafından ödeniyor). şimdi yeni cihazın kargoya verilme aşamasında olduğunu görüntülüyorum. umarım o sorunlu çıkmaz.

Bunun dışında cihazın görüntü kalitesinin iyi olduğunu düşünüyorum. sd kartla video oynatmayı denedim ileri geri sardım, takılma sorunu olmadı. şarj süresini ve internet performansını deneme şansım olmadı. Hızlıal.com un hızlı gönderisinden ve sorunlu cihazla ilgili alakalarından memnun kaldım. Cihazı almayı düşünen arkadaşlar fikir sahibi olsun diye bunları yazdım çünkü bende buradaki yorumları okuyarak sipariş verdim .

• Arkadaşlar bu rablete root atabilirmiyim benim için önemli olan o. yardımcı olursanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaslar bugun tabletim icin bluetooth hoparlor aldim. Fakat soyle bir sorunla karsilastim. Wifi acikken bluetooth u acinca internet baglantim kopuyor. Sanirim cakisma gibi birsey oluyor. Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum. Bluetooth hoparlorun markasi kawai bs-37.

Damnedboy ayni sorun bendede var günlerdir ugrasiyorum cozemedim Bluetooth acildiktan 10 sn kadar sonra internet baglantisi düşüyor. Ben tableti yarin değişim için tekrar gönderiyorum. Umarim sorun cikarmazlar.

• fearless3506 kullanıcısına yanıt
    Internette çok arastirdim ve bir sonuca ulasmadim. Ama telefonla hoparlörü eslestirince bir sorun yasamadim nette. Bu durumda tabletle ilgili bir problem oldugunu düşünüyorum. Modem ve bluetooth 2.4 ghz frekansında yayin yaptiklari ocin cakisma oluyor sanirim. Artes firmasi sagolsun maillerime cok cevap veriyorlar(!) Teknik destek sifir tam anlamiyla! Bir çözüme ulasirsam haberdar ederim sizleri

• quote:

Internette çok arastirdim ve bir sonuca ulasmadim. Ama telefonla hoparlörü eslestirince bir sorun yasamadim nette. Bu durumda tabletle ilgili bir problem oldugunu düşünüyorum. Modem ve bluetooth 2.4 ghz frekansında yayin yaptiklari ocin cakisma oluyor sanirim. Artes firmasi sagolsun maillerime cok cevap veriyorlar(!) Teknik destek sifir tam anlamiyla! Bir çözüme ulasirsam haberdar ederim sizleri

Bende aynı şekilde dusundum ve başka bir tableti ayni modeme ve bluetooth hoparlore bagladim sorunsuz calisti. Daha sonra bluetoothu acip, hicbir cihaza baglamasamda internetin düştüğünü farkettim. Damnedboy sende bluetoothu acip hicbir cihaza bağlanmadan 30 sn - 1 dk kadar bekleyerek bi dene. Bluetooth hoparlörü sorunsuz kullanan arkadaşlar var galiba. Bizim cihazlar arizali bence malesef

Bu durumda hizlial.com la mi irtibata gecmemiz lazim nasil bir yol izleyecegiz. Bluetooth u saglikli kullanabilen arkadaslar varsa yazarlarsa iyi olur aslinda. Cok can sıkıcı bir durum:(

• Benim aldigim ilk üründe arizali cikmisti. 14 gün değişim ve iade suresinden faydalanarak değişim olmuştu. Simdi bu ürünü de gönderdim değişim için ayni sekilde. 14 günlük sure geçmişse hizlialla değil servisle irtibata gecmelisin. Formulaci sende bluetooth hoparlör kullandigini soylemissin. Benzer bir sorunla karsilastin mi ? @damnedboy

Az önce Artes'le görüştüm problemi anlattım. Normalde öyle birşeyin olmaması gerektiğini, cihazın arızalı olabileceğini söylediler. Cihazı servise göndereceğim. Ama bluetooth'u kullanabilen arkadaşlardan da fikir almak isterim. Genel bir problem mi diye merak ediyorum çünkü.
    Beni de hizlial dan aradilar stokta bu tabletten olmadigini ürünü iade alacaklarini söylediler. Artes meceram burada sona erdi

Para iadesi mi yapacaklar bu durumda? Bir de hızlıal.com da şu an tablet stokta görünüyor :D ilginç yani. Hayırlısı olsun. Ama ben bir daha tablet alacak olsam paraya kıyar daha güvenilir bir ürün tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damnedboy -- 7 Ocak 2015; 16:03:37 >
  • Merhaba, Artes QD1002 modelini 3 aydır kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir sıkıntısını görmedim. Kingo Android Root kullanarak tableti 5 dk içinde kolay bir şekilde rootladım. Sistem sürümü olarak 1.0.8'i kullanıyorum ve ekran hassaslığı optimum seviyede. Tabletin en kötü yanı ses seviyesinin düşük olması bunu da rootladıktan sonra DSP Manager veya BeatsAudio yükleyerek normal bir seviyeye getirebildim. Tabletin ekran kalitesi ve hızı oldukça güzel, pili 4-5 saat gidiyor rahatlıkla. Özellikle PimpMyROM programını kullanarak superuser yetkisiyle kernel tweakleri değiştirip performansı oldukça yükseltebilirsiniz. Normal halde 17000 civarı Antutu puanı alan tabletime overclock yapmadan sadece governor ve schedulerları değiştirerek 22000 puan aldırabildim. Wifi çekim gücü piyasadaki mobil cihazlar içinde en başarılı olanlardan bence. Bluetooth eşleştirmede problem çıkabiliyor ama bluetooth hoparlor kullanımı vs. sorunsuz benim kullandığım kadarıyla. Ön kamerası video görüşme için yeterli seviyede, çin malı tabletlerin aşırı kalitesiz ön kameralarından değil. Wild Tanks Online gibi sürekli internet bağlantısı gerektiren oyunlar oynuyorm herhangi bir kesilme ping zıplaması vs. sözkonusu değil. Almak isteyen aklında soru işareti olan arkadaşlar bana sorularını yöneltebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeL* -- 28 Ocak 2015; 20:44:33 >

• tablet ile herhangi bir uygulama güncellenirken ya da bir dosya indirirken tablet bayılacak gibi oluyor.
    sanırım işlemcinin tamamını dosya indirme kullanıyor. dosya inerken başka bir program kullanmak eziyet.
    var mı bunu bir çözümü.
    android cep telefonumdada bu durum var ancak bu tabletteki kadar ileri değil
  • Arkadaslar tableti yeni aldım.2 haftadir kullaniyorum fiyatina göre güzel tablet. Tabletten memnunum ancak sürümü 1.08 olduğu halde uygulamalarin geri sarma sorunu devam ediyor. Bu konuda yardimci olursanız sevinirim..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.