Şimdi Ara

Artes D712 Kullanıcıları,paylaşım,inceleme [Ana Konu] ...(EFSANE Tekrar stokta) (110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.288
Cevap
20
Favori
94.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerliso

Artes Rom kullanıp tablet yavaş diyenlere pipo rom+TNT rom öneririm gerçekten gözle görülür derecede hız artıyor

Link alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Artes Rom kullanıp tablet yavaş diyenlere pipo rom+TNT rom öneririm gerçekten gözle görülür derecede hız artıyor

Link alabilir miyiz?

hocam ilk önce bunu (resmi pipo rom)http://www.rockchipfirmware.com/node/59

sonra da bunuhttp://www.rockchipfirmware.com/node/62 yükleyin

İlk linktekini normal rom yükler gibi yükleyeceksiniz.

İkinci linktekini ise:

1-Cihazımızı kapatıyoruz.
    2-RkBatch Tool'u açıyoruz.
    3-Cihazımızın vol+ tuşuna basılı tutarak usb kablomuzu takıp Rkbatch Tool'da yeşil ışık yanmasını sağlıyoruz.
    4-Fw Path kısmından rom'u gösteriyoruz.
    5-Restore butonuyla kurulumu başlatıyoruz.

http://androtabpower.blogspot.com/2013/02/tnt-pipo-u1-pro-firmware-release-1.html (bu siteden alıntı)

• quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

merhabalar.. dün kardeşim oyun oynarken dokunmatik sapıtmaya başlamış.. paintte x ve y eksenlerinde taradığımda ekranı sadece bu çizilmiş olan yerlerde dokunmatik algılıyor.. pipo nun 23.01.2013 tarihinde çıkan resmi romunu kullanıyorum... Windows 8 kurulu bilgisayarımda driver sorunundan dolayı rom atamıyorum şuan ama fabrika ayarlarına çevirdim yine aynı.. bu fotolardaki şekilde algılamama sorunu yazılımsalmıdır.. yoksa ekranlardaki şerit piksel ölme sorunu gibi donanımsalmı.. ve daha önce aynı şekilde bozulan varmı.. yazılımsal ise kendim çözeyim donanımsalsa servise göndermek zorunda kalacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrox -- 4 Mayıs 2013; 9:00:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

merhabalar.. dün kardeşim oyun oynarken dokunmatik sapıtmaya başlamış.. paintte x ve y eksenlerinde taradığımda ekranı sadece bu çizilmiş olan yerlerde dokunmatik algılıyor.. pipo nun 23.01.2013 tarihinde çıkan resmi romunu kullanıyorum... Windows 8 kurulu bilgisayarımda driver sorunundan dolayı rom atamıyorum şuan ama fabrika ayarlarına çevirdim yine aynı.. bu fotolardaki şekilde algılamama sorunu yazılımsalmıdır.. yoksa ekranlardaki şerit piksel ölme sorunu gibi donanımsalmı.. ve daha önce aynı şekilde bozulan varmı.. yazılımsal ise kendim çözeyim donanımsalsa servise göndermek zorunda kalacağım..

hocam bende de olmuştu bu ilk aldığım zamanlar her romu denedim pipo kurdum artes kurdum tekrardan düzelmedi Artesteknik hoca gönderin yapalım dediler. Yapmamışlardı yenisini göndermişlerdi kutulu ilk dönemler diye heralde müşteri memnuniyeti için Yani anca servis yapar onu

• quote:

Orijinalden alıntı: mkashgari

Benim tabletin hoparlörü ses vermiyordu, teknik servise gitmişti. Biraz maceralı bir şekilde servisten geldi, ama servisten yepyeni sorunlar eşliğinde geldi tablet maalesef:( Bir kere, nasıl olduysa tabletin camıyla LCD ekran arasına bir toz parçası girmiş. İlk bakışta camın üstüne yapışmış bir toz zannettim. Daha doğrusu tableti satın aldığımda üstünde olan ekran koruyucusunu bile çıkarmamıştım, onun üstündeki bir toz veya çizik zannettim. Ekran koruyucusunu çıkardım. Ama dikkatli bakınca, toz parçası resmen camın altında duruyor. Toz deyip geçmeyelim, 3-4 piksel büyüklüğünde resmen. Bu toz tablet servise giderken yoktu, zaten bizim oraya öyle bir toz sokmamız mümkün değil.

İkinci sorun, ekranın dokunmatiğinde ciddi sorun var. Ekranın bazı bölümlerine ne kadar basarsam basayım, hiç tınmıyor. Ve bu bölümlerden birisi yatay konumda sağ üst köşedeki "Uygulama çekmecesi"ni getiren iki sıra üç noktanın olduğu bölüm. Tablet dikey konuma da geçmediği için hiçbir uygulamaya giremiyorum. Ayarlar menüsünde soldaki maddelerden yarısına basabiliyorum, yarısına basamıyorum. Yatay konumdayken klavyenin zxcvb sırasındaki tuşların hiçbiri basmıyor. Dikey konumdayken klavyenin e, r, u, p, s, d, h, j, backspace, x, c, b, n, nokta, eksi, bölü, gülenyüz tuşları çalışmıyor.

Büyük zorluklarla, tableti bir yatay bir dikey konuma getirerek fabrika ayarlarına döndürdüm, dokunmatik sorunu yine devam ediyor.

Durum böyleyken böyle. Tablet yine servis yolcusu anlaşılan.

evet hocam bende de olmuştu o dokunmatik sorunu ne yaparsan yap düzelmez servise gitmesi gerek mecburen

• Ben de 7" bir tablet bakıyorum? Bunun Antutu skoru kaçtır ve Wifi - ses veya başka herhangi bir sorunu var mı? Bir de önerir misiniz?
  • tabletten satıyorum ilgilenler pm le ulaşabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreaavci -- 4 Mayıs 2013; 16:14:10 >
  • pc den usb ile müzik dosya falan attınız mı?

ben atamıyorum klasörler donuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CDBurnerXP

Ben de 7" bir tablet bakıyorum? Bunun Antutu skoru kaçtır ve Wifi - ses veya başka herhangi bir sorunu var mı? Bir de önerir misiniz?

Kullanılan roma göre 9500 10500 arası oluyor genelde. Wifi çekimi kötü. Alüminyum kasa sinyali epeyce kesiyor ve yakın olmazsa sorun oluyor. Sesde sorun yok. Vasat kalitede ama sıkıntısı yok. Başka bir sorunu şarj olması çok uzun sürüyor. 6-7 saati buluyor tam bitmişse. Alacaksanız da 2. el garantili bir tane alın derim. Ben de pek çok arkadaş gibi satıyorum. Ben şahsen androidi tablette beğenmedim. İlerde ipad minin yenisi çıkınca alacağım inşallah. Sonuçta pek çok çin malı tablet gibi mükemmel değil malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoomsDay!

pc den usb ile müzik dosya falan attınız mı?

atıyorum bende sorun yok sorun olanda görmedim hiç sizinkine özel bir sorundur heralde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

atıyorum bende sorun yok sorun olanda görmedim hiç sizinkine özel bir sorundur heralde

dostum pc de görünüyor tabletteki dosyalar. ama pc den birşey atmaya çalıştığımda hata falan vermiyor öle bekliyor. tabletlerin gösterildigi klasör donuyor. 3 4 dk bekledikten sonra bu veri kopyalanırken hata oluştu falan diyor aynı pc de başka bir tablete attım aynı kabloyla. sorunsuz direk attı. deli oldum
  • quote:

quote:

quote:

dostum pc de görünüyor tabletteki dosyalar. ama pc den birşey atmaya çalıştığımda hata falan vermiyor öle bekliyor. tabletlerin gösterildigi klasör donuyor. 3 4 dk bekledikten sonra bu veri kopyalanırken hata oluştu falan diyor aynı pc de başka bir tablete attım aynı kabloyla. sorunsuz direk attı. deli oldum

tableti fabrika ayarlarına felan döndürüp denediniz mi hiç?

• Arkadaşlar bugün tabletim elime ulaştı yan tuşlar içine basık şekilde duruyordu arka kapağı değiştirdiğini söylediler tableti bi açtım ne göreyim hala tuşlar içerde basık şekilde duruyor hemen servisi aradım orada bir beyefendiyle baya atıştık neymiş ben gönderdiğimde kullanıcı hatasıymış da insaniyet namına yapmışlarda itiraz etme hakkım yokmuş diyorum içeride basık duruyo tuş daha iyi işte bi daha kırılmaz diyor varmıdır böyle bişey bide yapılan onarıma değişim yazmışsınız nasıl bi değişimdir bu en son girdiğim site bile karşımda duruyor arka plan resmim programlarımda hakeza öyle BU MUDUR MÜŞTERİYE SAYGI YAZIKLAR OLSUN GERÇEKTEN UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUYORMUŞ HAKKIMI HELAL ETMİYORUM SİZE HİÇ KİMSEYEDE TAVSİYE ETMİYORUM HAKKIMI YASAL YOLLARLA ARIYACAĞIM HABERİNİZ OLSUN
  • Tam 2 ay önce bi mesaj yazmıştım size servisten geldikten sonra ölü pikseller var diye iş yoğunluğundan dolayı hiç ilgilenemedim..bugün tableti açtım sarja taktım ekran zaten yarısı dalgalanıyordu sarjla birlikte ekranda değişik gidip gelmeler var dokunmarik şu anda hiç basmıyor 2aydır hiç kullanmadım bu nasıl iştir? Ben servise göndereceğim yalnız geçen sefer geldiğinde benim olmayan ekran takılmış ve ben hem ekran bozuk bi dünya ölü piksel var hemde bu sorunlar var gerçekten 15 20 sefer elime alıp oynamadım şu tableti..tabletimi göndermek istiyorum hatta iade etmek istiyorum..en kısa sürede geri dönerseniz 2 3 gün sonra gödereceğim.. Bunu gönderdim artese..olayı anlamıssınızdır ne yapmamı öneriyosunuz?? Yazık günah 15 20 sefer kullanmadım tableti ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boşuna uğraşıyorsun ben yarın yeniden göndericem hem hafıza kartım takılmıyor geri fırlatıyor hemde tuşlar resmen içine basık duruyor kullanıcı hatası derlerse desinler ödeyip yaptırtıcam hiç mahkemeyle uğraşamayacağım şimdi bi dünya işim var birde bu çıktı başıma allah kolaylık versin ne diyelim her ikimizede geçmiş olsun demek ki elektronik eşyada maceraya fazla gerek yokmuş 600-700 liraya 32 gb nexus vardı şimdiki kafa olsa durur muyum derhal alırdım ama...
  • peki bizim tabletle ne olacak artesteknik hafıza kartım takılmıyor tuşlar içine gömük anlatıyorum anlamıyorlar elemanlarınız olsun efendim daha iyi kırılmaz diyorlar baskı uygulayacam diye tırnağımın haşatı çıktı 100 liralık arkadaşın tableti 3 aydır tıkır tıkır çalışıyor ben 3 ayda 3 kere garantiye yolladım ilginç bir firmasınız sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutaktav

boşuna uğraşıyorsun ben yarın yeniden göndericem hem hafıza kartım takılmıyor geri fırlatıyor hemde tuşlar resmen içine basık duruyor kullanıcı hatası derlerse desinler ödeyip yaptırtıcam hiç mahkemeyle uğraşamayacağım şimdi bi dünya işim var birde bu çıktı başıma allah kolaylık versin ne diyelim her ikimizede geçmiş olsun demek ki elektronik eşyada maceraya fazla gerek yokmuş 600-700 liraya 32 gb nexus vardı şimdiki kafa olsa durur muyum derhal alırdım ama...

valla ilk aldığımda gayet memnundum ama çok kullanmadığım içinmiş.. göndereceğim pazartesi garantiye inşallah gerekeni yaparlar..
  • bugün artesteknik nickli arkadaşın söylediği şekilde, dokunmatik arızasından dolayı yollayacağım servise bakalım dediğiniz sorunlar çıkacakmı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 32hergele32

quote:

Orijinalden alıntı: aykutaktav

boşuna uğraşıyorsun ben yarın yeniden göndericem hem hafıza kartım takılmıyor geri fırlatıyor hemde tuşlar resmen içine basık duruyor kullanıcı hatası derlerse desinler ödeyip yaptırtıcam hiç mahkemeyle uğraşamayacağım şimdi bi dünya işim var birde bu çıktı başıma allah kolaylık versin ne diyelim her ikimizede geçmiş olsun demek ki elektronik eşyada maceraya fazla gerek yokmuş 600-700 liraya 32 gb nexus vardı şimdiki kafa olsa durur muyum derhal alırdım ama...

valla ilk aldığımda gayet memnundum ama çok kullanmadığım içinmiş.. göndereceğim pazartesi garantiye inşallah gerekeni yaparlar..

ben yandım sende yanmazsın inşallah

• Artes servise hoparlör sorunuyla gidip dokunmatik sorunuyla dönen tabletimi sonunda iade ettim. Tableti sorunsuz bir şekilde iade alan bizdehesapli.com firmasına teşekkür ediyorum. Nexus 7'nin güncel sürümünü bekliyorum artık, veya Sony Experia tablete de yönelebilirim. Çin malı ucuz tabletleri almadan önce 2 değil 3 kere düşünmek lazım geldiğini öğrenmiş oldum böylece...
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.