Şimdi Ara

Artes D712 Kullanıcıları,paylaşım,inceleme [Ana Konu] ...(EFSANE Tekrar stokta) (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.288
Cevap
20
Favori
93.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artes d 712 mi satıyorum ilginenlere duyrulur doğru düzgün kullanılmadı boşta duruyoe sıfırdan farkı yok 300 e vercem ilgilenen pm atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

arkadaşlar bütün markalar arasında artes ve piranhada karar verdim.

artes'in d712 ve d821 modelleri
    piranha'nın ultra tab modelleri arasında kaldım.

ama artes konusunda da piranha konusunda da olumsuz yorumlar var.
    ne alacağıma karar veremedim. iyice kafam karıştı.
    başka marka da düşünmüyorum.

sizce hangisini almalıyım?

nexus 7 almanı tavsiye ederim 400 tl sıfırı bulunuyor hiç başağrısı çekme
  • quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

arkadaşlar bütün markalar arasında artes ve piranhada karar verdim.

artes'in d712 ve d821 modelleri
    piranha'nın ultra tab modelleri arasında kaldım.

ama artes konusunda da piranha konusunda da olumsuz yorumlar var.
    ne alacağıma karar veremedim. iyice kafam karıştı.
    başka marka da düşünmüyorum.

sizce hangisini almalıyım?

nexus 7 almanı tavsiye ederim 400 tl sıfırı bulunuyor hiç başağrısı çekme

benim alacağım fiyatı aşıyor hem arka kamerası yok.
    en fazla 300 tl'ye alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 22 Nisan 2013; 14:47:05 >

• hocam gördüğün gibi tableti alan herkes şikayetçi bendekinde sıkıntı yok ama şans işi. Ancak baktığında %70 şikayetçi gibi risk senin cihaz güzel özellikler fena değil işini görür ancak tavsiye eder miyim ? etmem.
  • Gaza geldim ben de saydıklarım dışında arıza veya sorun yaşamadığım halde satmaya karar verdim. Zaten pek kullanmıyordum. Belki bunu starsam telefonu da satıp xperia go alayım diyorum.
  • Ben memnunum internete girmek için(modeme yakın yerlerde) ve oyun oynamak için çok iyi oluyor. Allaha şükür şimdilik bir arızası felanda yok. Arada yavaşlamaya başlayınca ROM değiştiriyorum eski hızına kavuşuyor makine
  • Arkadaş bu tabletin işi başımı ağrıttı ya.
    İlk geldiğinde sorunları yüzünden değişime yollamıştım, sonra tekrar yolladım yapamadıkları için iade formu yolladılar ve faturası ile birlikte aldığınız yere yollayın dediler. İlk aldığım yerden de 2 fatura yollamışlardı (beyaz ve kırmızı).
    Tablet değişecek diye artese faturanın aslını yollamıştım, değişimden sonra yanında geri yollamamışlardı, bende kırmızı fatura bende diye sorun olmaz diyordum. Neyse aldığım yere(teknomarketim.com'a) belgeleri yolladım, uzun bi süre geçtikten sonra para iade edilmeyince cuma günü aradım durumunu sormak için, onlarda pazartesi salıya Artes iadesini yapınca size iadeyi yapacağız dediler. Bende pazartesi Artesi aradım durumu anlattım, onlarda senlik bir durum yok, iade formunu alan firma hemen iadesini yapmak zorunda dediler. Bunun üzerine teknomarketim.com'u aradım, bu kez bana "siz daha öncede aramışıtınız, bizi böyle sıkıştıracaksanız kdv siz bölümünü iade ederim, çünkü faturanın beyaz olanını yollamamışsınız, bizde artesden bekliyoruz " dediler. Varmı böyle bişey? Sonuçta adamlar bu faturayı tekrar düzenleyemiyorlar mı? Alıcısı belli faturanın bir kopyazı var, iade formu ellerinde.. Ne yapmam gerekiyor acaba benim?

• merhaba artesteknik benim tabletin sesi durdurk yere çıkmaz oldu kulaklıkla normal bi şekilde sesi alıyorum fakat hoparlörden ses çıkmıyor sebebi ne olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkashgari

quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

hocam unutuldu mu ne yaptı aradınız mı hiç?

Aramadım, eğer zaten unutulma diye bir durum yaşanabiliyorsa firmanın teknik servisi kötü demektir. Daha oturmuş firmalar teknik servise ürün gelince bir takip numarası veriyorlar, web sitesinden numarayı girip ürünün hangi aşamada olduğunu görebiliyorsunuz. Artes'de böyle bir şey yok, servisle ya email ya da telefonla haberleşmek zorundasınız. Bunu da not etmek lazım.

Benim cihaz onarılamadı ve para iadesi aldım. D712 kesinlikle alınacak bir tablet değilmiş. Ama firmanın teknik desteği iyi. Yiğidi öldür hakkını ver. Bu da olmadığını söylediğiniz arıza sorgulama sayfası:http://support.artescorp.com/?Page=TechnicalSupport&Process=View
    Servisi aramadan gönderdiğiniz kargo numarasından bile sorgulayabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdc -- 22 Nisan 2013; 19:18:45 >

• yazdıklarınızdan sonra artes iyice gözümden düştü. artık piranha'nın ultra tab modellerini düşünüyorum.
    300 tl'yi de geçemem. en iyisi bu marka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 22 Nisan 2013; 19:28:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreyunus43

merhaba artesteknik benim tabletin sesi durdurk yere çıkmaz oldu kulaklıkla normal bi şekilde sesi alıyorum fakat hoparlörden ses çıkmıyor sebebi ne olabilir acaba?

Merhabalar;
    Cİhazın hoparlöründe sorun olmuş olabilir.
    Arzu ederseniz Teknik Servise gönderim yapın en kısa süre içerisinde işlemleri yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_yaya

Arkadaş bu tabletin işi başımı ağrıttı ya.
    İlk geldiğinde sorunları yüzünden değişime yollamıştım, sonra tekrar yolladım yapamadıkları için iade formu yolladılar ve faturası ile birlikte aldığınız yere yollayın dediler. İlk aldığım yerden de 2 fatura yollamışlardı (beyaz ve kırmızı).
    Tablet değişecek diye artese faturanın aslını yollamıştım, değişimden sonra yanında geri yollamamışlardı, bende kırmızı fatura bende diye sorun olmaz diyordum. Neyse aldığım yere(teknomarketim.com'a) belgeleri yolladım, uzun bi süre geçtikten sonra para iade edilmeyince cuma günü aradım durumunu sormak için, onlarda pazartesi salıya Artes iadesini yapınca size iadeyi yapacağız dediler. Bende pazartesi Artesi aradım durumu anlattım, onlarda senlik bir durum yok, iade formunu alan firma hemen iadesini yapmak zorunda dediler. Bunun üzerine teknomarketim.com'u aradım, bu kez bana "siz daha öncede aramışıtınız, bizi böyle sıkıştıracaksanız kdv siz bölümünü iade ederim, çünkü faturanın beyaz olanını yollamamışsınız, bizde artesden bekliyoruz " dediler. Varmı böyle bişey? Sonuçta adamlar bu faturayı tekrar düzenleyemiyorlar mı? Alıcısı belli faturanın bir kopyazı var, iade formu ellerinde.. Ne yapmam gerekiyor acaba benim?

Arkadaşlar bu konuda ne yapabilirim. Adamlarıda arayamıyorum, aradığımda "bizi sıkıştırıyorsun böyle giderse kdvsiz iade edeceğim ha" diyorlar. İki hafta oluyor artık. Dediğim gibi faturanın bir nushası onlarda, Artesin verdiği iade formu da onlarda. Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

quote:

Orijinalden alıntı: emreyunus43

merhaba artesteknik benim tabletin sesi durdurk yere çıkmaz oldu kulaklıkla normal bi şekilde sesi alıyorum fakat hoparlörden ses çıkmıyor sebebi ne olabilir acaba?

Merhabalar;
    Cİhazın hoparlöründe sorun olmuş olabilir.
    Arzu ederseniz Teknik Servise gönderim yapın en kısa süre içerisinde işlemleri yapılır.

teşekkürler çözüldü sorun. kulaklık girişinde sorun var sanırım bi kaç kez tak çıkar yapınca ses geldi
  • Para ihtiyacından dolayı Tabletimi satıyorum arkadaşlar ilgilenen varsa pm le ulaşsınlar. birkaç aylık ürün garantisi faturası duruyor.
  • Artes rom çok donuyor ya pipoya geçecem geri daha hızlı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu tablet halen alınabilir bir ürün mü ? Yoksa aynı fiyat aralığında daha iyi alternatifler mevcut mu ? Bu tarz çok duyulmamış tabletler içinde bu konuyu biraz kalabalık görüp buraya geldim. Kullanıcı sayısının fazla olması her zaman avantajdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Arkadaşlar bu tablet halen alınabilir bir ürün mü ? Yoksa aynı fiyat aralığında daha iyi alternatifler mevcut mu ? Bu tarz çok duyulmamış tabletler içinde bu konuyu biraz kalabalık görüp buraya geldim. Kullanıcı sayısının fazla olması her zaman avantajdır.

Ben satıyorum eğer düşünürseniz. Bilinen sorunları da ilanda mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_74316334/f_//tm.htm#74316334
  • benimde elime bir tane hoparlörü bozuk geçti hallaettim düzelttim satıyorum çok temiz bayandan aldım satılık ilgilenene uygun fiyata kargo dahil verilir.
  • Artes Rom kullanıp tablet yavaş diyenlere pipo rom+TNT rom öneririm gerçekten gözle görülür derecede hız artıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim tabletin hoparlörü ses vermiyordu, teknik servise gitmişti. Biraz maceralı bir şekilde servisten geldi, ama servisten yepyeni sorunlar eşliğinde geldi tablet maalesef:( Bir kere, nasıl olduysa tabletin camıyla LCD ekran arasına bir toz parçası girmiş. İlk bakışta camın üstüne yapışmış bir toz zannettim. Daha doğrusu tableti satın aldığımda üstünde olan ekran koruyucusunu bile çıkarmamıştım, onun üstündeki bir toz veya çizik zannettim. Ekran koruyucusunu çıkardım. Ama dikkatli bakınca, toz parçası resmen camın altında duruyor. Toz deyip geçmeyelim, 3-4 piksel büyüklüğünde resmen. Bu toz tablet servise giderken yoktu, zaten bizim oraya öyle bir toz sokmamız mümkün değil.

İkinci sorun, ekranın dokunmatiğinde ciddi sorun var. Ekranın bazı bölümlerine ne kadar basarsam basayım, hiç tınmıyor. Ve bu bölümlerden birisi yatay konumda sağ üst köşedeki "Uygulama çekmecesi"ni getiren iki sıra üç noktanın olduğu bölüm. Tablet dikey konuma da geçmediği için hiçbir uygulamaya giremiyorum. Ayarlar menüsünde soldaki maddelerden yarısına basabiliyorum, yarısına basamıyorum. Yatay konumdayken klavyenin zxcvb sırasındaki tuşların hiçbiri basmıyor. Dikey konumdayken klavyenin e, r, u, p, s, d, h, j, backspace, x, c, b, n, nokta, eksi, bölü, gülenyüz tuşları çalışmıyor.

Büyük zorluklarla, tableti bir yatay bir dikey konuma getirerek fabrika ayarlarına döndürdüm, dokunmatik sorunu yine devam ediyor.

Durum böyleyken böyle. Tablet yine servis yolcusu anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkashgari -- 3 Mayıs 2013; 2:18:53 >

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.