Şimdi Ara

Artan Uçak Bileti Fiyatları Hakkında Bilgisi Olan Var Mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Geçen sene aralık ayında tayland bangkok'a istanbuldan gidiş dönüş bileti 1260 TL'ye almıştım ve bu bileti aralıktan 2 ay önce almıştım. bu sene tekrar biletlere bakıyorum da 1900 tl olarak gözüküyor ortalama. bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? kışın aynı bileti daha ucuza mı veriyorlar ? yani örneğin ağustos ayında ocak uçuşu 1900 tl, kasım ayında ocak uçuşu 1400 tl mi oluyor ? tecrübeli arkadaşlar varsa yardım istiyorum. dolar kuru üzerinden hesaplıyorum yine de bu kadar artışı karşılamıyor..

• euro olmuş 4.2 tl cik...

avrupa bizi kızkanıyor....
  • uçak biletlerinin (hem iç hat hem de dış hat) bilet fiyatlarının artmasının nedenleri;

*2014 yılında tavan fiyat uygulamasının kaldırılması
    *döviz kurunun yukarıya doğru seyri
    *2016 yılındaki darbe girişiminden sonra OHAL nedeni ile uçamayan yolcuların iade iptal değişiklik talepleri sonrasında şirketlerin ekonomik sıkıntı yaşaması
    *artan alan vergileri, frekans ücretleri, hangar kiraları ve bunun yüksek kur üzerinden çevrilmesi (dış hat uçuşlarda)
    *OHAL'den ötürü çıkamayan yolculardan ötürü talebin düşmesi.
    *düşen talepten ötürü iptal edilen rotalar ve hangara çekilen uçaklar, filonun zayıflaması
    *eskiden normal seviyede olan personel giderlerinin firmalara artık yüksek gelmesi(özellikle dış hat ve yatılı uçuşlarda)
    *bora jetin faaliyetlerinin durdurması ile iç pazarın nispeten de olsa daralması
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

uçak biletlerinin (hem iç hat hem de dış hat) bilet fiyatlarının artmasının nedenleri;

*2014 yılında tavan fiyat uygulamasının kaldırılması
    *döviz kurunun yukarıya doğru seyri
    *2016 yılındaki darbe girişiminden sonra OHAL nedeni ile uçamayan yolcuların iade iptal değişiklik talepleri sonrasında şirketlerin ekonomik sıkıntı yaşaması
    *artan alan vergileri, frekans ücretleri, hangar kiraları ve bunun yüksek kur üzerinden çevrilmesi (dış hat uçuşlarda)
    *OHAL'den ötürü çıkamayan yolculardan ötürü talebin düşmesi.
    *düşen talepten ötürü iptal edilen rotalar ve hangara çekilen uçaklar, filonun zayıflaması
    *eskiden normal seviyede olan personel giderlerinin firmalara artık yüksek gelmesi(özellikle dış hat ve yatılı uçuşlarda)
    *bora jetin faaliyetlerinin durdurması ile iç pazarın nispeten de olsa daralması

Cok güzel madde madde anlatmıssın, okurken için karardı , nasıl bir memleket her gün daha kötüye gidiyoruz. Cok üzülüyorum :/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.