Şimdi Ara

Arşiv Yapmanın İncelikleri - Teknikleri - Püf Noktaları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
998
Cevap
4
Favori
66.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Lord Westside

@@@Ekin

Sendende hiçbirşey kaçmıyor valla..Onun yan tarafındada diğer seriler var..LOTR, Ejderha Mızrağı, Unutulmuş Diyarlar V.s.

Gediksavaşları gözümden nasıl kaçsın,en sevdiğim romanlardan biridirşimdi sen söyleyince LOTR serisinin ciltlerinide farkettim
  • @Lord Westside

Arşivlemen güzel olmuş.Bu tür düzenlemelerde hem göze hoş geliyor hemde elini attığında kolaylıkla bulabiliyorsun.
  • Üstadlar filmleri dizileri vs vs bunları dvd ye yazarken hangisini kullanıyorsunuz. Nero da sorun yaşamaya başladımda. Başka alternatifler arıyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sir Night

Üstadlar filmleri dizileri vs vs bunları dvd ye yazarken hangisini kullanıyorsunuz. Nero da sorun yaşamaya başladımda. Başka alternatifler arıyorum..

Neronun birçok sürümü var..eğer birinde sorun yaşıyorsan yeni sürümü yükleyebilirsin..ama diğer taraftan sorun enroda değil belkide windowsunda yada writer ında...

sana bir örnek vereyim..4x hızla bir dvd ye 4 gb lık bir veriyi ortalama 16-18 dk da yazarsın...ama windowsun ölmeye yakınsa bu süre 40 bazen 50 dk lara bile çıkar...bunun nero ile alakası yoktur
  • Ashampoo Burning Studio deneyin.Ben Nero DVD lerimi öldürmeye başladığında buna geçtim ve çok memnunum.Nero ile 3-4 DVD den sonra dvd ler iptal oluyordu.Ashampoo ile 25-30 tane üst üste çektim ve 1 tane bile yakmadı.Bi deneyin isterseniz.
  • bunların arasından aradığını nasıl buluyorsun, topicle en alakasız kişiyim ama merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confused -- 16 Haziran 2008; 23:06:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: confused

bunların arasından aradığını nasıl buluyorsun, topicle en alakasız kişiyim ama merak ettim

1.mesajında yazmış

quote:

**Diğer önemli bir konu ise arşiv çoğaldıkça aranılanların bulunamaması..Bunun içinde arşiv programları yada excel de yapacağın bir tablo işini fazlasıyla görür..
    Listelemenin birkaç püf noktası vardır..Eğer kapsamlı ve ayrıntılı bir listeleme çalışması yapıcaksak sadece filmin yada dizinin adıyla sınırlı kalamayız..Örnek kullanılabilecek başlıklar şöyle olabilir;

İsim
    Yıl
    Tür
    Oyuncular
    CD-DVD adedi
    Mevcut Sezon (diziler için)
    Aktif Sezon(diziler için)
    Ülke
    IMDB notu
    Altyazı
    Case � Sıra No (DVD ye kolayca ulaşabilmek için)

• üstteki resimlerde cd lerin üstüne de içeriğini yazmış ta ondan sordum. CD lerin üstüne numara verip o numaranın içeriğini de excelde ki listeye yazmak iyi bi çözüm olur, daha sonra aradığını excel listesinden bulmak kolay olur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: confused

üstteki resimlerde cd lerin üstüne de içeriğini yazmış ta ondan sordum. CD lerin üstüne numara verip o numaranın içeriğini de excelde ki listeye yazmak iyi bi çözüm olur, daha sonra aradığını excel listesinden bulmak kolay olur..

zaten o şekil yapıyorum...o sistem özellikle filmlerde şart...mesela yukarıda bir film dvd si var...hem içinde hangi filmler olduğu yazıyor hemde üst kısmında bir numara var (77 ordaki mesela) aradığım filmi excel listemde bulduktan sonra yanındaki numaraya bakarak hangi çantada olduğunu görüyorum..ordanda hemen ulaşabiliyorum...diğer türlü başetmek olanaksız...
  • @Lord Hocam Birde Maxell Dvd 50 Likleri Kaca Alıyorsun.http://www.maxipaket.com/store/ProductDetails.aspx?productId=64150
    Birde Bu Verbatim ucuz Degilmi Gariplik Yokmu
  • quote:

Orjinalden alıntı: £mre

@Lord Hocam Birde Maxell Dvd 50 Likleri Kaca Alıyorsun.http://www.maxipaket.com/store/ProductDetails.aspx?productId=64150
    Birde Bu Verbatim ucuz Degilmi Gariplik Yokmu

evet verbatim maxellden daha ucuz...ama kalite olarak yakın maxell e...50 lik maxelli vatan bilgisayardan 28 ytl ye aldım geçenlerde..ama %5 nakit indirimi yaptılar...normal fiyatı 30ytl yada 31ytl...maxelle verbatimi şöyle düşün..mercedes ve bmw gibi..bmw de mercedes kadar kalitelidir ama mercedes hep daha pahalıdır...

• Arkadaş İşe Bak Bir Dvd Çantası Bulamadım Ya
    http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForPC.aspx?work_no=0000000242907
    http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForPC.aspx?work_no=0000000100133
    Şu İkisinde Birini Alacagım Başka Bulamadım

• güzel bi konu olmuş.bende yanan ariviminden sonra bu aralar toparlamaya başlıyorum.yeni başlayan arkadaşlara çok faydası olur.eline sağlık
  • quote:

Arkadaş İşe Bak Bir Dvd Çantası Bulamadım Ya
    http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForPC.aspx?work_no=0000000242907
    http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForPC.aspx?work_no=0000000100133
    Şu İkisinde Birini Alacagım Başka Bulamadım

2.linktekinden bende 2 tane var ve sanada tavsiye ederim..Case Logic, case markasında bence 1 numaradır...

• 1. 2. Arasında Ne Fark Varki Acaba İkisi Arasında.İkincisi Neredeyse Fiyatı 2 Katına Yakın.208 İkiTane Almak Daha Mantıklı Duruyor
  • quote:

1. 2. Arasında Ne Fark Varki Acaba İkisi Arasında.İkincisi Neredeyse Fiyatı 2 Katına Yakın.208 İkiTane Almak Daha Mantıklı Duruyor

2.ci daha fazla alıyor kapasite olarak...hemde materyali daha iyi...fiyatıda makul bence...case logic in bende 2 tanede gerçek deri case i var onların fiyatlarını hiç söylemiyim...koyduğum resimlerin arasında olucak birtanesi...

Arşiv Yapmanın İncelikleri - Teknikleri - Püf Noktaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbar -- 18 Haziran 2008; 18:07:28 >

• Ben bu arşivleme işine başlayalı 1 ay oldu ...Yaşımda genç değil .. İşe eskilerle başladım OZ ,The X Files gibi .. Bir süre sonra düşünmeye başlıyorsun ..İndirdiğim film ve dizileri izlemeye yetişecek miyim diye (ki zayıf bir bağlantım var) ..Benim kaygım zaman içerisinde film ,dizi indirmek bir araç değilde amaca mı dönüşecek ? Eğer amaç kaliteli film ,dizi izleyerek keyif alıp birikimini artırmaksa ..O zaman ,filmi,diziyi,belgeseli acele etmeden indirmek lazım diye düşünüyorum ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Behken

Ben bu arşivleme işine başlayalı 1 ay oldu ...Yaşımda genç değil .. İşe eskilerle başladım OZ ,The X Files gibi .. Bir süre sonra düşünmeye başlıyorsun ..İndirdiğim film ve dizileri izlemeye yetişecek miyim diye (ki zayıf bir bağlantım var) ..Benim kaygım zaman içerisinde film ,dizi indirmek bir araç değilde amaca mı dönüşecek ? Eğer amaç kaliteli film ,dizi izleyerek keyif alıp birikimini artırmaksa ..O zaman ,filmi,diziyi,belgeseli acele etmeden indirmek lazım diye düşünüyorum ...

Şimdi ben mesela kendi arşiv mantığımı anlatayım..

Arşiv yapmaya VCD filmlerle başlamıştım...O ilk safhamdı...VCD si çıkan her filmi alıyordum, yada kiralayıp kopyasını cd lere çekiyordum..

Daha sonra adsl le beraber Divx film arşivine başladım..Kendime şöyle bir hedef koydum...Öncelikle sevdiğim eski ve klasik filmleri indirip arada yeni filmlerden çekicektim..eski-klasik film arşivi daha önemliydi benim için...yenileri nasılsa çekerdim zamanla...böylece bear share dan eski filmleri çekmeye başladım...daha sonra işe torrentte geçip yeni filmlere abandım böylece muazzam bir arşiv oldu...ama öyle her gördüğümüde çekmedim...izlediklerim-beğendiklerim ve izleme olasılığım olan filmleri çektim...film işine girince devamlı sağdan soldan öneride alıyorusn, önerilen filmleride boş geçmedim..

Film arşivim birşeye benzedikten sonra dizilere geçtim..Öncelikle efsane dizileri çektim, daha sonra popüler ve devam eden dizileri çektim, daha sonraki safha izleme ihtimalim olanlar ve en son safhada önerilen dizilerdi...şu an dizi arşivinde önerilenler kısmındayım...zaten devam eden ve takip ettiğim dizilerin yeni bölümlerini hemen çekiyorum...ama daha sonra dvdrip i piyasaya çıkınca onuda indirip arşivime ekliyorum..

Zaten şuan öyle bir safhaya geldimki indiricek birşey kalmadı diyebilirim...torrent sitelerine bakıyorum hergün acaba neyi çekebilirim diye...bişey bulamayıp çıkıyorum...şu bluerayler writer lar ucuzlasada yeni bir heyecan gelse bizede...

• Boşver Hocam Blu-Ray Leri Ne Fark Edecek Ben Sanmıyorum Ucuzluyacagını.Ben Şimdi 720 1080P Ripleri Çekiyorum.Gecen Degişiklik Yapıyım Dedim Die Hard 4 Bluray Çektim 38 Gb Mı Ne Birde 1080p Sıkıştırılmamışını Baktım Full Hd Tv Hiç Bir Farkını Göremedim.Bende Olsam Çekmeye Başlardım 720 1080.Zaten Keyfini Aldınmı Bırakamıyorsun Diger Videolar 3 Gp Gibi GeliyorBen Başladım Basya Birikiyor Para Verip Alıyorum Arada.Günde 2 Tane Filim Çekiyorum Zaten Takasla Filan Bayagı Bir Büyüdü
  • güzel paylaşım arşiv olayına başlarsam çok yararı olur
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.