Şimdi Ara

Arşiv için 8 veya 10 tb disk önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkdaşlar arşiv için 8 veya 10 tb lik disk almayı düşünüyorum önceleri harici disk alayım içini aktarayım diye düşündüm yarı yarıya karım olur diyordum ama sonradan baktım girişlerde 3 pin fazla olduğu için bantla kapatılıyor veya farklı kablo kullanılıyor anladığım kadarı ile biraz standart dışı o yüzden biraz fazla vereyim iyi standart birşey alayım diyorum.

Daha önce wd gren serisi kullanıyordum anladımki artık o seri üretilmiyor onun yerine geçen seri hangisi yeni bir sürü disk çıkarmış siz önerirsiniz marka olarak wd düşünüyorum ne tavsiye edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 9 Mart 2020; 17:14:2 >

• up
  • wd gold - red pro
    seagate ıron pro

serisine bütçe yetmezse an mantıklı tercihler

seagate sv35 = skyhawk
    wd pruple

arşiv için barracuda veya green bluse serilerine hiç bakma..
  • Ayırdığınız bütçe nedir?
  • Aynı şekilde ben de arıyorum böyle bir hdd arşiv amaçlı. Verileri kaybetme risk en düşük hangisi bütçe önemsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

wd gold - red pro
    seagate ıron pro

serisine bütçe yetmezse an mantıklı tercihler

seagate sv35 = skyhawk
    wd pruple

arşiv için barracuda veya green bluse serilerine hiç bakma..
    wd purple biraz daha ekonomik ama sadece gübenlik kameraları için üretilmiş bir sistem o yüzden pc kullanılmaması tavsiye edilmiyor 7/24 çalışıyormuş oyüzden düşünmüyorum
    seagete sıkıntılıdır bence wd gren 4 tb den sonra yok diye biliyorum aslında güzel bir seri idi bence
    https://www.n11.com/urun/wd-wd100emaz-35-10-tb-5400-rpm-sata-3-hdd-1187526?magaza=tekmarshop
    bu disk fiyat olarak iyi ama hakkında herhangi bir bilgi bulmadım dahası wd nin sitesinde bile yok
    https://www.hepsiburada.com/wd-gold-3-5-sata-iii-6gbit-s-7200-rpm-8-tb-256mb-cache-pm-HB00000B00NMhttps://www.hepsiburada.com/wd-red-8tb-5400-rpm-256mb-cache-sata-iii-3-5-sabit-disk-wd80efax-pm-HB00000E8LRI?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-bilgisayar-bilesenleri&gclid=EAIaIQobChMI0se2382Q6AIVBM-yCh0rcQO7EAAYASAAEgIHafD_BwE

geriye bu iki seçenek kalıyor gold ve red serisi bakalım araştırıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _DP4SKZ_

Ayırdığınız bütçe nedir?
    1500-2000 gibi düşünüyorum 10 tb düşüyordum ama wd 8 ve 10 tb arasında 600 tl fark var o yüzden muhtemelen 8 tb alırım 2 tb için değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R.

Aynı şekilde ben de arıyorum böyle bir hdd arşiv amaçlı. Verileri kaybetme risk en düşük hangisi bütçe önemsiz
    sen neye karar verdin ben wd düşünüyorum
  • Technopattan ali güngör p300 kullandığını ve memnun olduğunu söylemişt
    Edit raid yapmayi düşünür müsünüz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4A051EBB6 -- 10 Mart 2020; 22:45:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Musdi42 kullanıcısına yanıt
    Wd gold alacagim sanırım

• gold yada red red biraz daha ucuz ama 5400 rpm birde ultrastar varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 11 Mart 2020; 0:23:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musdi42

1500-2000 gibi düşünüyorum 10 tb düşüyordum ama wd 8 ve 10 tb arasında 600 tl fark var o yüzden muhtemelen 8 tb alırım 2 tb için değmez

Alıntıları Göster
    Aynen hocam bence de en mantiklisi
    8 TB. Almanız. 600 Lira az para değil. 2 TB. İçin 600? Çok mantıksız.

• Musdi42 kullanıcısına yanıt
    Wd öneririm. Garanti konusunda en saglam markalardan benim garantisiz harici hdd garantiye sokup yeni ürün yollamişlardi alirsaniz wd kayit yaptirin sitesinden mutlaka

• İşin açığı bende wd düşünüyorum ama hatta 8tb red de karar vermiştim

Segate 12 tb 7200rpm disk ile wd 8tb 5400 rpm disk nerede ise fiyat olarak aynı
    Tosiba 10 tb 7200rpm ile wd red 8tb wd 8tb 5400 rpm disk nerede ise fiyat olarak aynı
    Yani aralarında 150 ,200 tl gibi bir rakam oynuyor

Arada nerede ise 4 tb fark çıkıyor + 7200rpm devir olayı kafam karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 15 Mart 2020; 8:49:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.