Şimdi Ara

[ARŞİV] Grand Theft Auto V (ANA KONU) [ARŞİV] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.468
Cevap
48
Favori
291.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de GTA III'ün zamanında GTA IV gibi kastığını duydum Ekşi Sözlük gibi yerlerde.
  • GTA 5 'te San Fierro ve Las Venturas yok diyorlar.Ne kadar doğru bu?Sonuçta ilk trailere bakarak konuşamayız.Gta San Andreas'ta da ilk trailerde sadece Los Santos vardı.Belki GTA 5'te de olur.Mount Chiliad var bir kere.O varsa diğer şehirlerin olma olasılığı da çok yüksek bence.Ayrıca o yel rüzgar santralleri Las Venturas'ın bulunduğu çölde yer almaktaydı.Bence diğer 2 şehir de olacak.(inş. olur)
  • Oyunun multi özelliğini de düşününce San Fierro ve Las Venturas 'ı daha çok istiyorum.

Rockstar Games aylar sonra GTA V hakkında ilk defa konuştu! GTA V’e dair ilk multiplayer detayları Dan Houser’dan geldi! Max Payne 3 ve GTA V multiplayer’ı için geçerli olan “takım” sistemi, multiplayer modlarını daha eğlenceli hale getirecek gibi görünüyor.

Yeni başlayan oyuncular ve eski oyuncular için eğlenceli olabilecek ve yeni oyuncuların multiplayer’da zorlanmadan çeşitli oyunlara katılmalarını sağlamaya yönelik bir sistem geliştiriliyor. Takım sistemi ile herkese açık takımlara katılabilecek, veya arkadaşlarımız ve bizim özelleştirebileceğimiz özel gruplarda yer alabileceğiz.

Takım araçları da en az fikir kadar zekice görünüyor. Bir takıma katılan oyuncular diğer takımın üyeleriyle (eğer aynı lobidelerse) eşleştirilecek. Takım üyelerinin belli olabilmesi için ekipmanlarının üzerinde özelleştirilebilir amblemler bulunacak. Bu özelliği istediğimiz zaman kapatabileceğiz.

Takım özelliği ile “intikam” da ön plana çıkıyor. Eğer birisi karakterimizi iki kez öldürürse, ondan intikam alabiliyoruz ve diğer oyuncular da o kişiyi öldürmek istediğimizden haberdar oluyor. Haritada görülebiliyorsa intikam alınacak kişinin bulunduğu yerde özel bir X işareti beliriyor. Eğer kişiyi öldürmeyi başarabilirsek, ekstra XP puanı kazanıyoruz. Ve ikinci seçenek, kişi eğer bizden kaçarak hayatta kalmayı başarabilirse XP puanını o kazanmış oluyor. Düşman takımlardaki kişileri öldürürken de ekstra XP kazanacağız ve böylece gelecekteki oyunlarda da rakiplerimizi hatırlamış olacağız. Bunun sonucu olarak oyundan alacağımız kin, nefret ve zevk ikiye katlanacak ve multiplayer’daki yapaylık da ölmüş olacak.

Takımların istatistikleri Social Club’da kayıtlı tutulacak. Bu da elbette takımlar arasındaki karşılaştırmalar yapılmasını sağlayarak multiplayer’daki rekabet ortamını artırıyor. Social Club’ın sağladığı ayrıcalıklardan diğeri, ve belki de daha önemlisi ise bu özelliği Max Payne 3 ve GTA V için ortak olarak kullanabilecek olmamız. Yani Max Payne 3′te yarattığımız veya üyesi olduğumuz takımları GTA V’te de kullanabileceğiz. Multiplayer’da yer alan ekiplere katılabilecek veya dilediğimiz gibi başka bir ekip oluşturup ekibi dilediğiniz gibi özelleştirebileceğiz. Böylece ekipler oyunculara zorlu geçen maçlarda hayatta kalmaları için yardım edecek, hatta Rockstar’ın Social Cub özelliğiyle ekiplerin istatistiklerini takip edebilecek, diğer mücadelelere katılabileceğiz. Dan Houser, gelecek oyunlarda da bu sistemin olup olmayacağı sorularına açık bir cevap vermeyerek, gelecek oyunlardan sadece GTA V’te bu sistemi görebileceğimizi söyleyerek diğerleri hakkında yorum yapamayacağını belirtti.

İşte Dan Hosuer’ın ünlü oyun sitesi IGN’e verdiği röportaj ve GTA V ile Max Payne 3′ün multiplayer detayları!

Ekiplerin etkileşimi nasıl olacak?
    Başlıca olarak, mücadeleler ile mümkün olacak. Multiplayer oyunlarında Vendettas adını verdiğimiz bir özellik olacak. Bu özellik, eğer bir kişi sizi iki kere öldürmüşse o kişiye karşı bir intikam mücadelesi başlatmanızı sağlacak, ve bu özellikle birlikte o kişinin işini bitirmek için mücadele verdiğiniz herkes tarafından bilinecek. Kişi haritanızda göründüğünde, sizin için haritada X ile gösterilen özel bir işaret çıkacak. Eğer o kişinin işini bitirirseniz, ekstra XP puanı kazanacaksınız. Fakat şayet ki kişi bu mücadeleden sağ bir şekilde kurtulmayı başarırsa, XP puanını o kişi kazanmış olacak.

Aslında Crew Feuds (Ekip Savaşları), Crew Vendettas (Ekip İntikamları)’dır: Ekipler arasındaki hazırlıksız çatışmalarda hızlı bir şekilde spawn olmak ilk 10 kişili mücadelelerde mümkün olacak. Herhangi bir takım tabanlı oyun, oyuncuların tamamen birleşmesiyle oynanılabilir olacak, fakat eğer ekipte iki veya daha fazla oyuncunun yerini alırsanız, karşı takıma karşı mücadele vereceksiniz. Onlara karşı gerçekleştirdiğiniz her öldürüş genel mücadele olarak sayılacak ve mücadeleler otomatik olarak ilerleyecek. Ve bunu onlar yaptığında da size haber verilecek, böylece kin ve nefret oyunda ön plana çıkmış olacak.

Biz, sizin kiminle intikam mücadelesinde olduğunuzu, ne zamandan beri mücadele verdiğinizi ve kimi yendiğinizi takip ediyor olacağız. Mücadelede olduğunuz ekipteki üyeleri öldürdüğünüzde ekstra XP puanı kazanacak, böylece gelecek mücadelelerde düşmanlarınızı hatırlayacaksınız. Etkileşimler dışında, tipik multiplayer mücadelelerinde yine daha fazla türden konulu mücadeleler yaratmak istiyoruz.

Ve daha da iyisi, bu ekipler zaman içinde devam edecek ve gelecek oyunlarımızda da yer alacak. Multiplayer; oyunlarımızı ileriye götürmek adına, giderek oyunlarımızın daha da önemli bir parçasını oluşturuyor. Ve Social Club aracılığıyla Max Payne 3′te yarattığınız ekipler, ilk günden itibaren Grand Theft Auto V’te de oynamaya hazır bir hâle gelecek. Bunların hepsi, multiplayer’ı şu anki mevcut hâlinden daha derin ve daha zengin kılmak için büyük yaklaşımımızın bir parçası. Bu, yeni başlayanlar için çok daha kolay, zorlu oyuncular içinse daha faydalı.

Ekipler ve Çete Savaşları’nın ardındaki bu ruh (oyuncular tarafından geliştirilen hikâye tabanlı modlar) Rockstar’ın gelecek oyunlarında da yer alacak mı?

Gelecek oyunlar hakkında zamanı gelene kadar fazla konuşmamaya söz verdik, fakat evet; bu ekipler Grand Theft Auto V’in multiplayer’ında da yer alacak. Biz; üçüncü şahıs multiplayer’ın potansiyeline inançlı bir şirketiz, ve buna karakterler, hikâyeler, dünyalar yaratma da dahildir. Bu, ekipler konusunda neler yaptığımızın kalbidir, ve bunun gelecek için bizlere sonsuz yeni olanaklar sağlayacağını düşünüyoruz.

• Aman bir kişiyi 2 kere öldürmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Aman bir kişiyi 2 kere öldürmeyin.

ne demek o kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: dundboy

quote:

ne demek o kardeş

Bir kişiyi 2 kere öldürürsek intikam alınıyormuş ya.
  • quote:

quote:

quote:

ne demek o kardeş

Bir kişiyi 2 kere öldürürsek intikam alınıyormuş ya.

• Gta 5'te San Fierro ve Las Venturas yok mu?Beyler benim yakaladığım detayı yabancı Gta fanları da yakalamış.''San Andreas'ın ilk trailerinde de sadece Los Santos vardı.''diyorlar.http://www.buzzfocus.com/2011/11/03/rockstars-official-gta-v-announcement-los-santos-yes-but-no-san-fierro-and-las-venturas/ Ve bence çok doğru bir detay bu.Ve istenilen bir şey.Hangi Gta fanı Gta 5'te San Fierro ve Las Venturas'ı istemez ki!Bu 3 şehir birlikte güzel ve etrafındaki dağlık yeşillik alanlarda.Eğer San Andreas'ı bize yaşatacaklarsa 3 şehir birlikte olmalı.Yoksa bir Gta fanı olarak ''Watch Dogs'' isimli gta çakması oyunun Gta'yı tarihe gömüşünü hüzünle izleyeceğim.

• quote:

Gta 5'te San Fierro ve Las Venturas yok mu?Beyler benim yakaladığım detayı yabancı Gta fanları da yakalamış.''San Andreas'ın ilk trailerinde de sadece Los Santos vardı.''diyorlar.http://www.buzzfocus.com/2011/11/03/rockstars-official-gta-v-announcement-los-santos-yes-but-no-san-fierro-and-las-venturas/ Ve bence çok doğru bir detay bu.Ve istenilen bir şey.Hangi Gta fanı Gta 5'te San Fierro ve Las Venturas'ı istemez ki!Bu 3 şehir birlikte güzel ve etrafındaki dağlık yeşillik alanlarda.Eğer San Andreas'ı bize yaşatacaklarsa 3 şehir birlikte olmalı.Yoksa bir Gta fanı olarak ''Watch Dogs'' isimli gta çakması oyunun Gta'yı tarihe gömüşünü hüzünle izleyeceğim.

Rockstar açıklamasında GTA V'in sadece Los Santos ve çevresindeki kırsal kesimde geçeceğini söyledi zaten. Watchdogs kesinlikle bir GTA olamaz çok abartıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joker64 -- 4 Ağustos 2012; 12:18:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Joker64

quote:

Gta 5'te San Fierro ve Las Venturas yok mu?Beyler benim yakaladığım detayı yabancı Gta fanları da yakalamış.''San Andreas'ın ilk trailerinde de sadece Los Santos vardı.''diyorlar.http://www.buzzfocus.com/2011/11/03/rockstars-official-gta-v-announcement-los-santos-yes-but-no-san-fierro-and-las-venturas/ Ve bence çok doğru bir detay bu.Ve istenilen bir şey.Hangi Gta fanı Gta 5'te San Fierro ve Las Venturas'ı istemez ki!Bu 3 şehir birlikte güzel ve etrafındaki dağlık yeşillik alanlarda.Eğer San Andreas'ı bize yaşatacaklarsa 3 şehir birlikte olmalı.Yoksa bir Gta fanı olarak ''Watch Dogs'' isimli gta çakması oyunun Gta'yı tarihe gömüşünü hüzünle izleyeceğim.

Rockstar açıklamasında GTA V'in sadece Los Santos ve çevresindeki kırsal kesimde geçeceğini söyledi zaten. Watchdogs kesinlikle bir GTA olamaz çok abartıyorsunuz.

rockstarın açıklamasının linkini atarmsın?
    bir de tabiki watch dogs gta olamaz ama dediğim gibi bir tek los santos olursa oyunun gta 4 ten farkı olmz.
    ben gta 4 ü de beğendim ama san andreas'taki özgürlüğü ve oynarken hisstettğim mükemmelliğiğ vermedi.
    sadece los santos olması beni gerçekten üzer.
    rockstarın açıklamasını bilmiyorum.ama san andreas ın ilk tarilerinde de sadece los santos olduğunu biliyorum.
    (bu arada dünyanın en iyi oyun serisi olan gta nın tüm senaryosunu biiyorum bu da beni gta 5 konusunda çok heyecanlandırıyor.

• quote:

quote:

Bu arada ben bu foruma girmeden önce çok fazla gta fanı olduğunu bilmiyordum.sizleri görünce sevindim demekki tek hayranı ben değilim.
    (gta çocuk oyunu diyen ve dünyadaki tek gta fanısın diyen ark lere sizi göstermek isterdim

• http://www.youtube.com/watch?v=IBnQ3Ywe9gE
    beyler red houseyi alın elinize eng biliosanız zaten sorun yok
  • quote:

quote:

quote:

quote:

rockstarın açıklamasının linkini atarmsın?
    bir de tabiki watch dogs gta olamaz ama dediğim gibi bir tek los santos olursa oyunun gta 4 ten farkı olmz.
    ben gta 4 ü de beğendim ama san andreas'taki özgürlüğü ve oynarken hisstettğim mükemmelliğiğ vermedi.
    sadece los santos olması beni gerçekten üzer.
    rockstarın açıklamasını bilmiyorum.ama san andreas ın ilk tarilerinde de sadece los santos olduğunu biliyorum.
    (bu arada dünyanın en iyi oyun serisi olan gta nın tüm senaryosunu biiyorum bu da beni gta 5 konusunda çok heyecanlandırıyor.

Bu ilk açıklama:http://www.rockstargames.com/newswire/article/19471/grand-theft-auto-v-official-announcement.html

Ve bir soru cevap makalesinde verdikleri cevapta şuydu: "Oyun hakkındaki resmi açıklamamızda söylediğimiz gibi Grand Theft Auto V, Los Santos’ta ve onun çevresindeki dağlık alanlar, kırsal bölgeler ve plajlarda geçiyor. Ve bu, bugüne kadar yarattığımız en büyük ve en iddialı açık dünya oyunu olacak…"

Oyun sadece Los Santos'da geçecek ama Los Santos eski bildiğimiz Los Santos değil artık bundan eminiz, kat kat büyük bir Los Santos bekliyor bizi açıklamalara bakarsak.

Bu konuda Dan Houser'ında bir açıklaması vardı
    http://gtaturk.com/dan-houser-gtav-harita-cok-buyuk/

O zaman San Andreas'ı yaşayamayacağız demektir.
    Moralim bozuldu şimdi,artık o kadar önemsemeyeceğim ; ne zaman çıkarsa çıksın!
    (inş. bir gün san andreas bize tekrar yaşatılır.)
    Bu arada bu Los Santos Liberty City gibi olursa oyunun Gta 4'ten bir farkı olmaz.
    Hevesimi kaçırdın be kardeş

• Mart 2013'te çıkacakmış.
  • quote:

Mart 2013'te çıkacakmış.

Kesin kaynak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak4242

quote:

Mart 2013'te çıkacakmış.

Kesin kaynak?

Gamescom'a katılmayacakmış.Eğer bu yılın sonunda çıksa çok reklam yapardı Rockstar.Ve Gamescom'a katılırdı.
    Yani kesin kaynağım yok , konuşmak olsun diye yazdım
    Ama zaten benim için fark etmez.Çünkü ne zaman çıkarsa çıksın 2013 Haziran'da alacağım.
    Okul zamanı alırsam pek hayırlı olmaz!

• quote:

quote:

quote:

Mart 2013'te çıkacakmış.

Kesin kaynak?

Gamescom'a katılmayacakmış.Eğer bu yılın sonunda çıksa çok reklam yapardı Rockstar.Ve Gamescom'a katılırdı.
    Ama zaten benim için fark etmez.Çünkü ne zaman çıkarsa çıksın 2013 Haziran'da alacağım.

Hmmm Mantıklı bir açıklama

Umarım fazla beklemeyiz. Gamescom'a katılmaması kötü oldu. Hiç olmazsa 1-2 video görürdük

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mart 2013'te çıkacakmış.

Kesin kaynak?

Hmmm Mantıklı bir açıklama

Umarım fazla beklemeyiz. Gamescom'a katılmaması kötü oldu. Hiç olmazsa 1-2 video görürdük

Gamescom'un fragmanında Gta 5 var.
    Belki çıkar;Rockstar bu ne yapacağı belli olmaz.
    Acaba fragmana nie alınmış?

• Resimler gelecek yakında. Videoda gelir resimlerden hemen sonra. Boşverin yemişim fuarı.
  • quote:

Resimler gelecek yakında. Videoda gelir resimlerden hemen sonra. Boşverin yemişim fuarı.

Harbi mi kardeş , yeni resimler mi geliyor?Eğer dediğini kanıtlayabilir misin?Boş yere sevinmeyeyim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.