Şimdi Ara

Arnica Bora 2400 Watt Su Filtreli Turbo Fırçalı Elektrikli Süpürge (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
3
Favori
130.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pişman olmazsın tansiyon123

ayrıca piyasada bin ila 2 bin arası süpürgeler acımasızca vatandaşa kakalanıyor
    aman dikkatli olalım bu haramilerden uzak duralım
  • Aynısını bende siparişini verdim bakalım nasıl olucak...
  • selam arkadaşlar;

şu emin olabilirsiniz dünya para verilerek alınan philips marka elektrik süpürgeleri beylikdüzü arnica fabrikasında üretiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: papik

selam arkadaşlar;

şu emin olabilirsiniz dünya para verilerek alınan philips marka elektrik süpürgeleri beylikdüzü arnica fabrikasında üretiliyor.

Philips halı yıkama makinesinin Arnica fabrikasında üretildiğini biliyordum. Diğer modelleri de mi yerli üretim?
  • model nosunu bilmiyorum ama mavi renkli olan model arnicada üretiliyıor.motor dahil hersey aynı tek farkı ses yalıtımı philips kullanılan yalıtımla daaha sesız .
  • Bugun izmir de hasyün mağzası internet üzerinde acmakyok.com dan aldim 199tl ye 10 taksitle :) ürünü bende internette çok araştırdım tek turbo başlıkta sorun bulmuşlar turbo başlık taş gibi ama kullanırken bastırmayacaksınki hava ile rahat dönebilsin sanıyorum kullananlar bastıra bastıra kırdılar . + cihaza fazla su koymayıp fıs fıs ile halı şampuanını halıya sıkınca arnika ilede çekiyorsun metal boruyu kullanmadan halıyı canavar gibi temizliyor ( su haznesini takip edeceksiniz ama köpüklenme olursa boşaltılacak. ) ürünün çekişi süper bizim evde kedi var bütün toz ve kedi tüyünü topladı . çekiş performansı hiç düşmüyor aynı . Bende toz torbasız süpürge var daha 1 yıl garantili yarın internette satışa koyacağım . Gidip 500-1000tl e verip yabancı şirketleri zengin edenlere şaşıyorum gerçekten ürün 4 4 lük alacaklara tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar, merhaba,

Bu cihazla ilgili detaylı yorumlarımı aşağıdaki link'te okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_46297029/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49802344
  • Merhaba; bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ARNICA BORA elektrikli süpürgeyi öğrendim.Peşinden hemen internete girerek bu başlık altındaki ve diğer sayfalardaki forum yazılarını okuyarak bilgilendim.Zaten arkadaşımdan tavsiye üzerine ismini öğrendiğim cihazın forumdanda iyi methini okuduğum için Deveyükü web sitesinden hemen siparişini verdim. İki günde teslim edildi.Fakat burada Deveyükü'yle ilgili bir durum var,hemen onu açıklayayım.Site ilgililerine not yaz bölümü var.Oraya özellikle ambalajı açılmamış sıfır ürün istiyorum diye not düşmüştüm.Sanki bile bile ambalajı açık,içerisindekiler bakılmış,hatta straforları çocukken balkondan aşağıya birbirine sürterek kar yağdırmak suretiyle parçaladığımız gibi tane tane edilmiş ve kırılmış,kutusu malesefki ezilmiş ve hasar görmüş şekilde geldi.İyi haber ise süpürge her ne kadar parçalarının torbaları ve jelatinleri açılmış,kutu içerisine gelişi güzel tekrar konulmuş olsa bile,parçaları eksiksiz ve gıcır gıcır olarak teslim aldım.Tabi ilk olarak süpürgeyle kendini temizledik.Çünkü bütün deliklerine ve aralıklarına straforun tanecikleri girmişti.

Tebrikler ARNICA!

Gelgelelim süpürge hakkındaki görüşlerimize; eşim ve ben forumda çok bahsedilen yüksek sesli çalışma şikayetine katılıyoruz.Fakat tozu suya hapsetme yeteneği şimdilik 2 kullanım yapmış olmamıza rağmen çok başarılı.Cihazın çekiş gücü sınıfına,parasına ve motor gücüne göre gayet başarılı.Çok çeşitli aparatları verilmiş.Bunlarda kullanışlı görünüyor.Biz şimdilik Turbo Süpürge aparatını kullandık.İçerisinde herhangi bir motor olmamasına karşın akıllıca tasarlanmış bir tribün ile uç kısmına yerleştirilmiş rulo fırçayı çevirmek suretiyle irili ufaklı partikülleri içeri alırken,tutulan yeri fırçalayarak tozu ve pisliğide kaldırıp çekiyor.Ayrıca malzeme kalitesi hakkında zayıf olduğunu okumuştum.Şöyle söyleyebilirim malzemesi bence gayet kaliteli bir malzemeden üretilmiş.Gereek kasası,gerek haznesi,gerekse helezonik hortumu ve aparatları dayanıklı görünüyor ve çok şık.Eğer bu ürün Türk şirketin atılımıysa yakında Türkiye'de her evde olacağa benziyor.İnşallah uzun vadede motoru,tasarımı ve ömrü uzun olur,burada servis ağı hakkında eleştirsel yazılar okumaya başlamayız.Saygılarımla.
    Not : Arnica adını arkadaşımdan duyduktan sonra bu isme aşina olduğumu düşündüm.Sonra gözüme çarptıki çocuğumun malzemesi ve tasarımında çok memnun olduğumuz yürüteçinin de markası Arnica'ymış.Marka oradanda tekrar artı puan aldı.Demek daha ne ürünleri var.

Arnica Bora 2400 Watt Su Filtreli Turbo Fırçalı Elektrikli Süpürge

• Arnica Yürüteç

• arnica bora'da cihaz temizliği daha kolay mı bilmiyorum ama arnica hydra başlığı için yazdıklarım, sulu sistem süpürge alacaklara benden bir uyarı...

2 sene önce aldığım arnica hydrayı emekliye ayırmış bulunuyorum. ilk başta hevesle almıştım ama temizliği bana işgence haline getirdi. neden mi ?

temizliğe başlamadan önce ve sonrası yapılması gerekenler:

cihazı banyoya taşı
    hordumu gövdeden ayır
    motor klipslerini sök
    motoru yana koy iç hazneyi ayır
    suyu doldur seviyeyi ayarla
    iç hazneyi koy
    motoru üzerine yerleştir
    klipsleri kapa
    hortumu tak
    banyodan ayrıl süpüreceğin odaya git
    kabloyu aç (kablo sarıcısı otomatik değil)
    temizliğe başla
    -----------------
    temizliği bitir
    kabloyu sar
    banyoya git
    hortumu çıkart
    klipsleri aç
    motoru yana koy
    iç hazneyi çıkar yıka
    filtreleri çıkar yıka
    kovayı yıka
    filtreleri kuruması için biryere koy
    hazneleri kuruması için biryere koy yada kurula
    kurumasını beklediğin parçaları birleştir.

of of of böyle temizlik olacağına olmaz olsun. ben makinayı emekliye ayırıp philips fc 9170 aldım çok ama çok rahatladım resmen eziyet çekiyormuşuz ailecek. 2 haftada bir süpürmeye başlamıştık üşengeçliğimizden. evin içi toz toprak doluyor ama üşenmekten temizlemiyoruz, ne işe yaradı suya alsa ne olacak almasa ne?

philips ile temizlik

cihazı temizlemek istediğin odaya götür
    fişi tak
    hortum borusunu uzat
    temizliğe başla
    ----------------
    temizliği bitir
    kablo sarma düğmesine ayakla bas kabloyu topla
    cihazı toparla yerine koy
    temizliği bitir.
    3 ayda bir toz torbasını değiştir.
    6 ayda bir hepa filtresini yıka 4. yıkamada değiştir.

bu kadar !

• Bu alet iyi hoşda 2400 watt motora göre bana çekişi hala 300 wat civarında geliyor oda en fazla, 2400 watt motor var ama sanki çekiş o kadar güçlü değil Tek çekincem bu o yüzden hala almadım beklemedeyim kararsızım yani çektiği elektrikte çabası...
  • Arkadaşlar benim en çok ilgilendiğim konu ve de burada hiç değinilmemiş.. TURBO başlık. Nasıl çalışıyor.. elektirikle mi çalışır, havaylamı vs... işe yarıyormu.. (ben iş yerimde kullanacağım zemin, yoğun trafik denen plastik malzemeyle kaplı PVC gibi) .. lütfen bu konuda bilgisi olan aydınlatsın şimdiden sağolun..
  • Merhaba arkadaşlar, Arnica Bora'yı uzun araştırmalarım sonucunda (200 tl gibi kısıtlı bir bütçe kıstasıyla tabii) dün, kargo dahil olacak şekilde en ucuz olan sanalreyonum.com'dan (tek çekim 191.90 tl) aldık. bunu tercih etmemizin sebebi, öncelikli olarak su filtreli olması. evde kimse toz torbasıyla kimse uğraşmak istemediği için su filtreli almaya karar verdik. ayruca krom kaplı olan borusu, hepa filtre olması, turbo başlık vs. diğer etkenler. ilgilenenler için teknik bilgi vermek gerekirse, hiçbir yerde bulamadığım emiş gücü bilgisini fabrikayı arayarak öğrendim. 270 airwatt emiş gücü olan makinenin hepa filtresi ise hepa11. yani her 100.000 partikülden maksimum 5000 partikül'ü havaya bırakıyor. turbo başlığı ise daha çok halı süpürürken, halının havları arasında kalan saç, kıl, tüy gibi parçaları havalandırarak onlara hareket kazandırıyor ve daha fazla kılın veya tüyün içeri çekilmesini sağlıyor. Hepa filtrelerle ilgili aşağıdaki yazı alıntıdır ve umarım açıklayıcı olur:

"İyi bir süpürgenin en önemli özelliği vakum yoluyla ortamdan aldığı tozu içinde tutabilme kapasitesidir.Bunun içinde filtreleme sistemlerinin kaliteli olması gerekir.Herkesin konuştuğu HEPA( High Efficient Particle Arreseted) süpürme =temizlik= hijyen için bir süpürgede olmazsa olmazdır.Bir filtrenin HEPA olarak adlandırılması için %99,9 oranında 0,3 mikrona kadar olan partikülleri ortamdan arındırması gerekir.Herkes çok bilmesede, satıcılar bunu müşterilerine çok söylemesede HEPA KENDİ İÇİNDE KATEGORİLERE AYRILIR.
    -HEPA 10
    -HEPA 11
    -HEPA 12
    -HEPA 13
    -HEPA 14
    Daha üst kategorisinede ULPA ADI VERİLİR.
    Bu numaralandırılmış HEPA nın anlamı nedir ?
    Şöyle açıklayabiliriz, normal mikrofiltre kullanılan bir süpürgeye giren 100,000 adet partikülün yaklaşık 50,000 tanesi ,daha tehlikeli ve havada asılı kalacak küçüklükte makineden dışarı çıkar.
    -Bu süpürgede HEPA 10 kullanılıyor ise maksimum 15,000 adet
    -HEPA 11 kullanılıyor ise 5000 adet
    -HEPA 12 kullanılıyor ise 500 adet
    -HEPA 13 KULLANILIYORSA 50 ADET (Merkezi İNGİLTERE de bulunan BRITISH ALLERGY FOUNDATİON GÖRE KABUL EDİLEBİLİR ORANDIR)
    -HEPA 14 kullanılıyor ise sadece 5 adet partikül dışarı çıkma şansına sahiptir.(Hava temizleme cihazı gibi kısaca)
    Süpürgenin içine milyarlarca,trilyonlarca toz partikülünün girdiğini varsayarsak oranlar çok daha iyi göze çarpar.
    Alerjik rahatsızlığı olan hastalar için toz torbasız süpürge modelleri çok rantbl olmadığını düşünüyorum.
    Çünkü tozun toplandığı hazneyi boşaltırken (yıkamayı bile düşünse) veya içinde bulunan ek filtreyi temizlerken bir şekilde tozla muhatap olacaktır.
    Su filtreli modeller çözüm olabilir.Onlardaki fiyatlarda maşallah-gerçek çözüm gibi gözüken iyi modellerde- uçuk rakamlarda.Bu süpürgelerdede Hepa FİLTREDEN kesinlikle bahsedilir. Çünkü gerçek temizliğin işareti sadece HEPA filtredir.Gerisi hikaye."

• Biz de arnica borayı 1 ay önce aldık çok güzel süpürge.
    Olumlu yönleri çok fazla onun için olumsuz yönünü yazıyım.
    Birincisi demiz sapı biraz kısa eğilerek süpürüyosunuz. Diğer ise
    çekiş gücünü ayarlama düğmesi yok.Bu da ne kadar önemli tartışılır üzerindeki
    hava deliğindne ayarlanabiliyor.

Çekiş gücü, temizliği, tipi falan çok güzel.
  • Morphy Richards markalı ama modelini bilmiyorum allerji özelliği olan bir süpürge var mediamarkt ta bunun ile kıyaslayabilecek olan varmı? Eşim sürekli sorup duruyor hangisini alalım diye...
  • arnica borada sulu sistem ama extra olarak hepa filtrede var .

1-illa su koymak gerekiyormu susuz olarkda çalışıyormu

2-hepa 11 i hepa 14 le değiştirebilirmiyiz aynısının 14 ü yokmu.

3-bu hepa filtre neden bu kadar pahalı çinliler üretmiyormu hala
  • Konuyu hortlatalım Kulllanan arkadaşlar üründen hala memnunlarmı vs vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

Konuyu hortlatalım Kulllanan arkadaşlar üründen hala memnunlarmı vs vs...

Ben anneme almıştım gayet güzel kullanıyoruz gerçekten ses sorunu var ama büyütülecek birşey değil o kesin.

Çekim gücü gerçekten çok ama çok iyi 5 aydır kullanıyoruz hiçbir sorun çıkartmadı ama arada koku yapıyor her süpürmeden sonra temizleniyor ama anlamadığım bir sorun yıkansada hafif bir kötü koku kalıyor..

Ama fiyat olarak çekim gücü olarak iyi bir ürün ben kendi evimede alacağım ..

Düşük fiyat bulduğumda kaçırmayacağım...
  • Bugün siparişi verdik bakalım netteucuzluk.com 210 TL 6 taksit kargo dahil muhtemelen yarın elimde olur gelince gerekli değerlendirmeyi yaparım....
  • aylardır kullanıyoruz eşim çok memnun
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.