Şimdi Ara

ArmA 3 Altis Life Oyun ve Türkiye Sunucu (Server) Tanıtımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
24.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 6 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 11
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
 • Ortalama Mesaj Aralığı 8 gün 9 saat 40 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
 • Favoriye Eklediklerim 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • laz_usagu (5 mesaj) Webdeveloper (4 mesaj) Chirmicty (2 mesaj) ForceOfMature (1 mesaj) Six Feet Under. (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Mobil (2 mesaj) Tablet (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> ArmA 3 Altis Life Oyun ve Türkiye Sunucu (Server) Tanıtımı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Er
  10 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Herkese Merhaba;

  RPG oyunları arasına daha önce ArmA 2 ile giriş yapan Bohemia firmasının ArmA serisinin sonuncusu (15 Eylül 2014 itibari ile) ArmA 3 çılgınlığı son hızıyla devam ediyor.

  Bizde ülkemizdeki RPG oyuncularının kendi dillerinin konuşulduğu bir sunucu oluşturarak oyun zevklerine katkıda bulunmak istedik bu sebeple Fransa lokasyonlu TÜRK sunucumuzu kullanımınıza açtık.
  Tamamen dedicated (donanımsal tahsis edilmiş) sunucular üzerinde çalışan Arma 3 Altis Life sunucumuzun bilgilerini aşağıda sizlerle paylaşıyorum.
  Daha sonra oyun hakkında ekran görüntüleri ve kısa bir tanıtım metni ile sizlerin ilgisini çekmeye çalışacağım.

  Baştan söylemek isterim. Bağımlılık yapan türde bir RPG oyunudur :) Çünkü şahsen benim incelediğim, gerçek hayatla alakalı kurgulanmış en iyi Rol Playing Game (RPG) modudur.

  Sunucu IP : 159.253.45.160:2302 (altis1.armatr.com)
  Ayrıca bu sayfada bulunan GameTracker linki ile görüntüleyebilirsiniz (http://www.armatr.com)

  ArmA 3 Altis Life Nedir, Nasıl Oynanır ?
  ArmA 3 kendi üzerinde birden fazla oyun modu barındırabilen bir oyun türüdür. Bunların en başında gelenlerden bir tanesi RPG (Rol Playing Game) mod'dur.
  Ve şuan en yaygın olanı ise Altis Life modudur. Herşeyden öncesi bu oyun modlarını geliştirirken oyun üreticisi için çoğumuzun kurduğu "keşke şunuda yapsalardı" cümlesini kurmanıza gerek kalmıyor.
  Oyunu oynadığınız sunucunun yöneticisine talebinizi mail gönderiyorsunuz. Eğer "ilginç bir fikir" denilirse bahsettiğiniz özellik için (tabi scripting dilinden anlayan bir admin olması önemi :)) mod'u geliştiriyor ve yayınlıyor.

  Artık Herkesin toplandığı meydanda ihtiyaçtan dolayı umumi wc'mi talep edersiniz yoksa oyun içerisindeki balık tutma modu için sahil kenarında "eminönü balıkçısı" tadında tuttuğu balıkları pişirip satan ve para kazanan bir eklentimi talep edersiniz orası size kalmış.
  Kısacası ArmA 3 altyapısı, Altis Life gibi modların bahsettiğim geliştirilmesine yönelik taleplerin neredeyse hepsine cevap verir türden.

  Oyun İçi İletişim
  Oyun içerisinde diğer oyuncularla etkileşim mikrofon ile ve yazışarak (chat) sağlanabiliyor. Karakterinizi meydanda toplanmış bir oyuncu grubuna yaklaştırdığınızda onların aralarında yaptığı konuşmaları duyabiliyorsunuz. Aynı zamanda CAPSLOCK tuşunu kullanarak "Direct Comunication" modunda sadece etrafınızdakilerle konuşabildiğiniz gibi "Side Chat" modunda sunucudaki herkesin sizi dinlemesine olanak sağlayabiliyorsunuz. Fakat Side Chat konusu Türkiye'deki sunucularda biraz sıkıntılı, herkes sizi duyabildiği için bu türdeki konuşmalar çoğu sunucuda YASAK. Bu sebeple sizden iletişim için uzaktaki bir kişiye mesaj göndermeniz rica ediliyor.

  Kendi karakteriniz oynadığınız sunucu üzerinde 3 farklı türde konum sahibi olabiliyor.

  1-) Civil : Vatandaş (Sivil)
  2-) Cop (WEST) : Polis
  3-) EMS (MED) : Doktor


  1-) Civil : Vatandaş (Sivil)
  Bu arkadaşlar genelde zamanını RPG'nin derinliklerinde yaşarcasına Ticaret, Gasp-Hırsızlık ve Oyuncu Etkileşimi ile geçiriyor. Sivillerin oyun içerisinde öncelikli olarak yapmaya çalıştığı şey çok hızlı para kazanıp (oyun içerisindeki tabiri para kasıp) çeşitli ekipmanların kullanılması için gerekli Lisanları satın almak (örneğin : silah lisansı, elmas işleme lisansı, petrol işleme lisansı gibi) bu lisansları satın aldıkça siz daha fazla iş yapabilir ve daha fazla para kazanabilir hale geliyorsunuz.

  Oyun içerisinde size özel bir banka hesabınız var. İhtiyacınız kadar parayı ATM'lerden çekip üzerinizde taşıyabiliyorsunuz ve bu paraları genelde anlık ihtiyacınız olan şeyleri almak için kullanıyorsunuz. Aynı zamanda banka hesabınızdan başka bir oyuncuya para transfer edebilmeniz mümkün. Fakat dikkat, meblağ ne kadar yüksek olursa o oranda "işlem ücreti" banka tarafından kesilebiliyor. :) Bu yüzden parayı üzerinize almanız ve göndereceğiniz oyuncu ile haritadaki bir noktada buluşarak elden vermenizi tavsiye ederim. Bu şekilde işlem ücreti ödemiyorsunuz. Aynı gerçek hayattaki gibi. Genelde oyuncular ilk önce sunucunun size ödediği başlangıç parası ile (örneğin ArmaTR sunucularında $50.000 ile başlarsınız) kendilerine başlangıç lisanslarını, kıyafet, şapka, gözlük, sırt çantası v.b. malzemeleri alıyorlar.
  Daha sonra ticaret için hazır hale geldiklerinde yapabilecekleri en uygun işi aramaya başlıyorlar. Şahsen başlangıç için şeftali ve elma bahçelerinden elma ve şeftali toplamanızı ve markete satmanızı tavsiye ederim. Başlangıç için iyi gelir sağlıyor ve çoğu sunucuda bu iki ürün Borsa'ya (bazılarında Market olarak ta biliniyor) dahil değiller. Borsa konusuna ayrıca gireceğim.

  Baktınız, güzel para kazandınız şeftali ve elma işi artık sizden sorulur oldu sunucuda ama sıkıldınız bu işten. Artık ticareti bir tık üst seviyeye taşımak istiyorsunuz.
  Bu durumda hemen lisans merkezinden "tır kullanma ehliyeti" alarak kendinize bir kamyon yada tır satın alıp daha büyük işlere girebilirsiniz. Mesela Demir, Bakır, Petrol, Tuz gibi maddelerin ticaretini yapabilirsiniz. İlk önce ham maddeyi madenden çıkartıp aracınıza yüklüyorsunuz daha sonra bu maddeleri işlemeye götürüp işlenmiş Demir, Bakır v.s. yapıyorsunuz. En sonunda da bir tüccara götürüp mallarınızı satıyorsunuz. Sunucu içinde çevre yaptınız 5 - 10 kişilik bir çete kurup ticarete kendi araçlarınızla beraber yapıp daha büyük paralar kazanabilirsiniz. Bu iş kazançlı. Ticarette diğer "illegal" dediğimiz ve başınızı Polislerle belaya sokabilecek türden ürünlerde var. Uyuşturucu madde ticaretine girerseniz daha fazla kazanabilirsiniz fakat bu ürünlerin ticaretini yaptığınız ortaya çıkarsa (polis devriyesinde tarlada basılırsanız yada satmaya götürürken çevirme denk gelip üstünüz ve aracınız aranırsa) mallarınıza el konulabileceği gibi kafi miktarda para cezası ve hapis yolu size görünebilir :)

  Ticaret işinden sıkıldınız, aksiyon ve macera peşindesiniz. Etrafa bakınırken bir baktınız başka birinin aldığı son model bir "Hatchback" araç önünüzde etrafta da kimse yok... hemen marketten bir maymuncuk alıp oyuncunun arabasını çalabilirsiniz. ve daha sonra hurdacıya götürüp aracı satıp para kazanabilirsiniz. Yada üzerinde para bulunduğunu düşündüğünüz bir oyuncuyu kesiyorsunuz Kavala meydanında, adam ara sokaklardan birine girdi, hemen arkasından gidip kuytu bir yerde silahla tehtid edip parasını gasp edebiliyorsunuz. Fakat bu gibi "hırsızlık, adam öldürme ve gasp" olaylarını yaparken bir riskiniz olduğunu unutmayın. Polisin bir aranan listesi var. bu gibi adam öldürme, gasp, araçla adam ezme ve ölümüne sebebiyet gibi suçları işlerseniz o listeye otomatik giriyorsunuz ve polis sizi aramaya başlıyor. O yüzden tavsiyem bu tarz konulara fazla bulaşmamaya özen gösterin. Büyük vurgun yapacaksanız mantıklı olabilir ama şehir eşkıyası gibi dolaşmanın da bir anlamı yok (Bence) Fakat bu RPG nasıl hissediyorsanız onu yaşamanızda önemli...

  Altis Life modunda birçok tipte Hususi, Ticaret, Hava ve Deniz aracı kullanmak (kiralamak)-satın almak mevcut. Araçlarınızı satın aldıktan sonra garaja götürdüğünüzde bu araçlar siz onları satana kadar garajınızda duruyor ve kullanmak istediğini zaman garajdan çıkartıp kullanabiliyorsunuz (Sunucuda olsanızda olmasanızda size ait olan araçlar kalıyor) Oyun içinde oynayan diğer oyuncularla anahtarını paylaşıp onlarında aracı kullanmasına izin verebiliyorsunuz. Kiraladığınız araçlar gün boyunca yada araca zarar verip kullanılmaz hale gelmesini sağladığınız zaman kadar sizde kalmaya devam ediyor. Eğer bir polis aracınızı çekerse o araç kiralıksa gidiyor. Satın aldığınız bir araçsa garaja geri dönüyor.

  Oyun içinde sivil grubunun bir alt teması olan "Rebel (İsyancı" pozisyonunda bir karaktere sahip olabilirsiniz. İsyancılar "suç" konusunu kendilerine hobi olarak benimseyen ve çete kurarak hareket eden tipler. Bu arkadaşlar sadece gasp, adam kaçırma, organ mafyası, araç hırsızlığı, ticaret yeri baskını, satış yeri baskını işlerini kovalayıp milletin parasını, silahlarını, aracını ve eşyalarını gasp ediyorlar. Taki polis onları yakalayana kadar.

  Sivil (Civil) mod için yazacak daha çok çok fazla şey var ama bunları zamanla konuyu editleyip ekleyeceğim.
  Şimdilik bu kadar. Daha fazlasını sizde sunucuya girip (Sunucu IP : 159.253.45.160:2302) kendiniz öğrenebilirsiniz.

  2-) Cop (WEST) : Polis (Aynasızlar)
  Bir Rebel (İsyancı Sivil) der ki! : Ah şu lanet aynasızlar, tüm işlere burunlarını sokuyorlar !!!
  Polisler, oyun içerisinde suncuda sivil olarak başlayıp daha sonra "Evet ben bu ülkeyi ve insanlarını koruyabilirim" zihniyeti ile "Polis" olmaya karar veren kişilerden oluşuyor.
  Polislerin sorumlulukları gerçek hayatta da olduğundan farklı değil, şuça karışmış kişileri aramak, tutuklamak, cezalandırmak ve gerekirse hapse atmak. Fakat işin güzel tarafı polis kazancını bu işlerden sağlıyor. Aynı zamanda her 5 dakikada bir maaşı hesabına otomatik yatırılıyor. Sunucu yöneticisinin insiyatifinde her polisin birde haftalık büyük maaşı olabiliyor. Buda Armatr.com sunucularında polisin o anlık performansı ve gayreti ile eş değerde değişebiliyor. Polislerin rütbeleri var, çaylak olarak level 1 polis olarak başladığınız "Polislik" mesleğinizde level 6 ya kadar yükselebiliyorsunuz.

  Oyun içerisindeki sivillerin size "komiserim", "komutanım" şeklinde hitap ettiklerini göreceksiniz. Suçluyu kelepçeleyebiliyorsunuz bu şekilde hiçbir yere kaçamıyor. Üstünü arayabiliyorsunuz. Aracını arayabiliyorsunuz zararlı madde (illegal madde) uyuşturucu v.b. gibi çıkarsa direkt olarak cezalandırabiliyorsunuz. Oyun içindeki benzinliklerin soyulma girişimi size otomatik olarak geliyor ve Hunter yada OffRoad polis aracınıza atlayıp sirenlerinizi ve çakarlarınızı açarak olay yerine intikal edebiliyorsunuz.

  Şehir içinde suçlu kovalarken size teaser (şok silahı) veriliyor ve kaçan kişiyi vurduğunuzda ölmüyor sadece şoka girip yere düşüyor ve direk kelepçeleyip tutuklayabiliyorsunuz. Devriye gezebiliyor, polis helikopteri kullanabiliyor, yer tespiti yapabiliyor ve hatta eğer Swat lisansınız varsa snipper modunda polis olarak geniş çaplı çete olaylarında intikal ettiğiniz birime destek verebiliyorsunuz. Polisler amirlerine bağlı hareket eder ve rütbeleri artıncaya kadar onlardan emir alarak görev yerlerine intikal ederler. Ticarete gitmeye hazırlanan bir sivil polis desteği talep eder. Bu durumda polis ticaret yerine kadar eskort eder ve onu korur. Aynı zamanda ticaret yerlerini hırsızlara karşı savunmaya özen gösterir.

  3-) EMS (MED) : Doktor
  Medic (Doktor) grubu da aynı polislerde olduğu gibi "Ben düşen vatandaşın yanındayım, sağlık desteği verip iyileştiririm" zihniyeti ile hareket eder ve yine sunucu yönetimi tarafından sivil hayatından çıkarılıp onu kamu görevlisi yapan birilerine ihtiyaç duyarlar. Eğer bir sunucuda medic olarak RPG oynuyorsanız sorumluluklarınız en az polisler kadar yüksek yine onlar gibi sizde 5dk 'da bir maaş alıyor ve yaptığınız faaliyet karşılığında para kazanıyorsunuz. Yaralı tedavi etme, ölmek üzere olan birini iyileştirme gibi. Aynı zamanda yine sunucu yönetiminin inisiyatifinde haftalık yüklü doktor maaşlarınız olabilir.

  Evet arkadaşlar genel olarak oyunun gidişatı bu tarz kurgular üzerine. Biz oynarken inanılmaz zevk alıyoruz. Hele oyun içerisinde yakın ilişkiler kurduğunuz birkaç kankanız varsa. Nerede akşam orada sabah takılıyorsunuz.

  Arma 3 Altis Life Lisans Fıyatları
  ArmA 3 Bohemia software (Czec - Çek Cumhuriyeti) menşeli bir oyun üreticisinin ürünü. Bu oyun kendini kantılamış 3. sürüm bir oyun olduğundan free (ücretsiz) dağıtılan bir oyun değil. Oyunu oynamak için lisans satın almanız gerekiyor. Oyunu dağıtan firma Steam, steam üzerinden oyunu 125 TL karşılığında yada Bohemia'nın kendi sitesinden daha indirimli fiyata satın almanız mümkün. Ayrıca tavsiyem güvendiğiniz indirimli oyun lisansı satan siteleride araştırmanız. Bu sitelerde daha düşük fiyatta lisans alabilirsiniz. Bilgisayarnıza steam kurarak (http://store.steampowered.com/) satın aldığınız lisans anahtarını girdiğinizde otomatik olarak bilgisayarınıza kurulum dosyaları inmeye başlıyor.

  Oyunun ücretsiz dağıtılması ile ilgili şahsi yorumum. Bu şekilde olması daha mantıklı, en azından RPG bilmeyen TROLL'ler sizi meşgul etmiyor.

  Dolu Sunucumu Yoksa Daha Düşük Kullanıcılı Sunucumu
  Nerede çokluk orada ..... burada devreye giriyor işte. Şahsi kanatim, hedefinize ulaşmanız için (daha fazla para kazanmak ve soyulma (lotlamak) riskleri daha aza iniyor) en verimli ortam az kullanıcılı sunucu. Birde oyun içinde sunucu bazlı bir RPG modeli oynayacağınız için başladığınız sunucuyu iyi belirlemeniz gerekir. Sunucu kapanır mı?, Hack saldırısı oluyor mu?, Yönetim ilgili mi? bu gibi konuları iyi araştırmalısınız. Sonuçta vereceğiniz emeğin bu gibi sorunlar olduğunda geri dönüşü yok. Gider emeğiniz. ArmaTR.com yöneticileri olarak sunucularımızda oynayan arkadaşlarımız hallerinden memnun. İhtiyaçları biliyor ve sürekli geliştirme odaklı çalışıyoruz. Bu sebeple "Hımmmm RPG alırım bir dal" diyorsanız sunucu detaylarını yukarıda belirttim buyrun gelin, bekleriz.

  Oyun Görüntüleri


  Oyun İçi Videolar (GamePlay)

  Yukarıdaki resim ve video'lar alındığı yerdeki kaynaklara aittir. Makale bu yazıyı yazan kişiye aittir ve Kaynak :www.armatr.com şeklinde belirtilmediği sürece kullanılmaması rica edilir.
  Lütfen emeğe saygılı olalım.

  Sevgiler;  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Webdeveloper -- 31 Ekim 2014; 20:29:26 >  |
  |
 • Teğmen
  101 Mesaj
  Güzel server bende oynadım ancak oyuncu sayısı az ve bazı hatalar var.Şu an için daha iyileri var ama gelişecek gibi  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2338 Mesaj

  Eskiden cok oynanirdi. Oyun csye dondu rp kalmadi.

  Giriste veriyolar eline tabancayi sika sika ilerliyosun.


  Yabanci atlislife oynuyorum kesinlikle daha iyi. Bi arada summitin yayinina ciktim.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Archest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  151 Mesaj
  ben sunucunularınızı gördüm ama kiliti nasıl gireceğiz..
 • Er
  10 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: laz_usagu

  ben sunucunularınızı gördüm ama kiliti nasıl gireceğiz..


  Sunucu kilitli değil herzaman açık Multiplayer sekmesinden Remote butonuna basarak ip kısmına 159.253.45.160 (yada altis1.armatr.com) yazarak ok dediğinde karşına çıkacaktır.
  Çift tıklayıp bağlanabilirsin.
 • Teğmen
  151 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Webdeveloper

  quote:

  Orijinalden alıntı: laz_usagu

  ben sunucunularınızı gördüm ama kiliti nasıl gireceğiz..


  Sunucu kilitli değil herzaman açık Multiplayer sekmesinden Remote butonuna basarak ip kısmına 159.253.45.160 (yada altis1.armatr.com) yazarak ok dediğinde karşına çıkacaktır.
  Çift tıklayıp bağlanabilirsin.


  farklı servermiş, şimdi bu serverdeyim. yalnız.. oyunda ts3 nasıl kullanıyo ts kullanımı pek bilmiyorum.
 • Er
  10 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: laz_usagu

  quote:

  Orijinalden alıntı: Webdeveloper

  quote:

  Orijinalden alıntı: laz_usagu

  ben sunucunularınızı gördüm ama kiliti nasıl gireceğiz..


  Sunucu kilitli değil herzaman açık Multiplayer sekmesinden Remote butonuna basarak ip kısmına 159.253.45.160 (yada altis1.armatr.com) yazarak ok dediğinde karşına çıkacaktır.
  Çift tıklayıp bağlanabilirsin.


  farklı servermiş, şimdi bu serverdeyim. yalnız.. oyunda ts3 nasıl kullanıyo ts kullanımı pek bilmiyorum.

  ts kullanmak içinwww.teamspeak.com adresinden teamspeak yazılımını bilgisayarına indirip kurman lazım (client olan)
  kurduktan sonra bağlantı için bir pencere gelecek oraya ts3.armatr.com adresini yazdığında direkt olarak sunucunun ts'sine bağlanabilirsin
 • Teğmen
  151 Mesaj

  ts adresinde hangi odaya girmem gerekiyor
  |
  |
  Webdeveloper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Er
  10 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Civilian odasına girebilirsin herhangi bir klan mensubu değilsen genelde bu odaya toplanır herkes.
  |
  |
  laz_usagu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  151 Mesaj

  yardımların için sağol teşekkür ederim
  |
  |
  Webdeveloper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: laz_usagu

  yardımların için sağol teşekkür ederim

  Dostum oyunu alip denedin mi,bf4 sinir harbinden sonra soyle zaman gecirmeye bir oyun bakiyorum,cod ve bf4 gecmisine sahip birine onerirmisin,sahsen en fazla 15 dk ortalikta amele gibi?gezip?15 dk sonunda aksiyona girme sansi varmi oyunda yoksa iki saat ortalikta yurumekten ibaretmi oyun,oyun gecmisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Teğmen
  151 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: melinoz


  quote:

  Orijinalden alıntı: laz_usagu

  yardımların için sağol teşekkür ederim

  Dostum oyunu alip denedin mi,bf4 sinir harbinden sonra soyle zaman gecirmeye bir oyun bakiyorum,cod ve bf4 gecmisine sahip birine onerirmisin,sahsen en fazla 15 dk ortalikta amele gibi?gezip?15 dk sonunda aksiyona girme sansi varmi oyunda yoksa iki saat ortalikta yurumekten ibaretmi oyun,oyun gecmisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

  oyun fsp değil rpg tarzı oyun ama fsp olarakta oynanabiliyor . sp olarak almayı düşünme mp olarak düşünürsen al derim. şuan steam da pahalı indirimi bekle bence veya burayıhttp://www.plati.ru/asp/list.asp?id_f=22316#22317
  |
  |
 • Yüzbaşı
  522 Mesaj
  slm geçen steam de indirimde idi 67 tl ye yapıştım aldım oyunu ancak multiplayer da hangi server a girsem ''mission failed - you are not white-listed to use this slot'' şeklinde bir uyarı ile disconnect oluyorum ben mi hata yapıyorum yoksa bilmediğimiz bişiy mi var ???
  |
  |
 • Yarbay
  3573 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Scritous

  Kesinlikle girmenizi önermem polisler kafalarına göre adam vuruyor sesinizi de kimseye duyuramıyorsunuz Webdeveloper arkadaşa birşey diyemem o kadar emek vermiş birşeyler yapmaya çalışmış ama olmamış. Polis kadrosu berbat. Önüne gelen girmiş. Doktor desen yok zaten serverda 1 tane doktor gördüm o da kavala merkezde helikopter sürüyordu o kadar. Kısacası Chaosturk Jaharia ya kabul edilene kadar oynamam daha iyi.

  Türk serverlerinde böyle cıvıklıklar olması çok normal.Geçen başka bir Türk serverine girdiim herkes kendi akfasına göre takılıyor çat çat adam vuruyorlar.En iyisi yabancı serverde oynamak.
  |
  |
 • Yüzbaşı
  878 Mesaj

  Merhaba ;Arkadaşlar bir süredir ARMATR server ında oynuyorum ,daha öncede altis life modunu başka Türk serverlarında tecrübe ettim, ancak armaTr altis life serverının en oyuncu dostu server olduğunu söylemekte bir sakınca görmüyorum ,Arma 3 altis life mod tamamen rol play üzerine tasarlanmıştır ve bunun dışına çıktığı an oyundan keyif alamazsınız,bir çok Türk serverında oynama şansı bulduğum için gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki ArmaTr sunucusu rol play de de diğer sunucuların bir tık önünde bulunuyor.Ayrıca servera neredeyse her resartta eklenen yeniliklerde oyundan alınan keyfi dahada artırıyor .Altis life modu Arma 3 gibi açık kaynak kodludur ve server alıp modu kurup hadi oynayalım demekle iş bitmiyor arkadaşlar ,armatr nin adminleri aynı zamanda yazılımcı oldukları için sürekli serverlarına oyun içi ve teknik bir çok yeni özelikler ekliyorlar bu durumda serverı daha cazip hala getiriyor,an itibariyle steamde arma 3 ün fiyatı indirime girdi ve önümüzdeki günlerde fiyatı dahada düşecektir
  neredeyse kendi türünde tek olan fps-tps rol play deneyimi için armatr.com server ını tercih edebilirsiniz.
  server ip: 159.253.45.160
  teamspeak :ts3.armatr.com  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForceOfMature -- 19 Aralık 2014; 16:14:46 >
  |
  |
  Bahsedilenler: Webdeveloper
 • Yüzbaşı
  515 Mesaj
  server şif ?
  |
  |
 • Teğmen
  207 Mesaj
  Teamspeak: 216.127.64.76:7336

  Teamspeak adresimizden bizimle irtibata geçip gerekli bilgileri sağladıktan sonra şifreyi alabilirsiniz görüşmek üzere herkesi bekliyoruz...
  |
  |
 • Teğmen
  207 Mesaj
  Herkeze tekrar Merhaba

  Yakın zaman içerisinde sunucumuzda yer alan AltisLife RPG modunun yeni derlemesi olan GEN3 uyarlaması ile sizlere kaliteli ve güzel bir oyun ortamı hazırlıkları içindeyiz siz değerli donanimhaber forum üyelerini aramızda görmekten mutluluk duyarız iletişim için teamspeak adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz şimdiden hepinize iyi eğlenceler.

  Teamspeak ID: Koray H.
  Teamspeak: 216.127.64.76:7336
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
Radyo Dinle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,906
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
  Tümünü Gör
  Reklamlar
  - x
  Bildirim
  mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.