Şimdi Ara

Arkeoloji okumak mntıklımıdır szce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
65
Cevap
0
Favori
31.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler arkeolojinin pek seçilmediğini biliorm boşa okursun diyenler çok ama bi de sizin fikirlerinizi almak isterim arkeoloji bölümü hakkında bildiklerinizi paylaşın ltfen şimdiden tşekkürler...

• ülkemizde malesef bu meslek gerekeni alamıyor.
  • amele olacam diyorsun yani
    türkiye gibi nereyi kazsan tarih yatan bir ülkede ne yazık ki gelişmemiş bir meslek
  • Bu ülkede olmaz.
  • Mezarcılık mı okican? Aguney vardı forumda. O da mezarcıydı. Sabah akşam kazıyolardı. Ne işe mi yarıyodu? Belediye oralardaki vanaları bulmak için bir daha kazmaya uğraşmıyordu.
  • Isin gelecegini bilemem ama gercektende zevkli bi isdir.Olmak isterdim hatta
  • kızlar açısından kesinlikle seçilmesi gereken bir bölüm.
  • Eğer bu bilimi seviyor ve akademik düzeyde lerlemek istiyorsan.
    Kesinlik oku. Yoksa zamanına yazık.
  • Meslek aslında çok zevkli bir meslek ama ülkemizde hiç bir önemi olmayan bir meslek. Yurt dışında çalışırım ben diyorsan ve iş bulacağına eminsen yani çok iyi bir arkeolog olursan yurtdışında çalışabilrisin.
  • Liseye ilk adım attığımdan itibaren olmayı arzu ettiğim meslek idi. Lakin gel gelelim bu ülkede arkeolog ünvanı ile iş yapabilmek çok zor. Bana bir tarihçi; arkeolojiyi ancak hobi olarak yapabilirsin demişti. Yani maddi açıdan sıkıntın olmayacak...
    Bu meslekten ekmek yemek çok çok zor (muş). Mecburen bende vazgeçip işletme seçtim.
  • hayallerimin mesleğiydi arkeoloji . . . Ama gel gelelim bizde meslek lisesi mağduruyuz
  • eşit ağırlık okuyabiliyormu ?
  • arkeoloji okumak mantıklıdır. hatta zorunludur!!!
    kısa bir araştırma yapın internette ülkemizdeki kazıların yüzde 90'ı fransızlar, ingilizler vs. yabancı çevrelerce yapılıyor.
    Kaçak kazı çalışmalarının da yabancı kaçakçılar tarafından desteklendiğini biliyoruz. Birilerinin bizim yer altında kalmış kültür miraslarında gözü varken kendi insanımızın arkeolojiye sırt dönmesine şaşırıyorum.
    politik bir yorum oldu biraz ama arkeoloji güzel bölüm. keşke ülke politikası tarafından da desteklenebilseydi bu alan.
  • Bizim kuzen okuyordu babaannesinin verdiği tepkiyi aynen yazıyorum !
    Gidip mezar kazıcısımı olacan ! Ben olsam askere giderdim ! Hala soyler soyler guleriz !
  • ülkemizde bir iş olarak değilde hobiymiş gibi görünüyor bu meslek
  • hangi okulda okuduğun önemli...
  • bende arkeoloji okumak istiyorum ama herkes iş bulamazsın diyor soğudum valla :S

forumda arkeolog varmı yada arkeoloji okuyan??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 13 Ekim 2008; 12:57:01 >
  • İş imkânı açısından genellikle müzede çalışılır vs. diyorlardı. Onun dışında bu mesleği yurt dışında icra etmek gerkir ki ekmeğini yediğin meslek olsun. Bizim bir hoca arkeologlar işin hamallığını yapıyor, tarihçiler kaymağını yiyor demişti Türkiye için...
  • quote:

Orjinalden alıntı: amr_diab

İş imkânı açısından genellikle müzede çalışılır vs. diyorlardı. Onun dışında bu mesleği yurt dışında icra etmek gerkir ki ekmeğini yediğin meslek olsun. Bizim bir hoca arkeologlar işin hamallığını yapıyor, tarihçiler kaymağını yiyor demişti Türkiye için...

hocam sen knightonline.net sitesinde varmıydın eski günler aklıma geldide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK murat BJK -- 13 Ekim 2008; 13:59:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BJK murat BJK

quote:

Orjinalden alıntı: amr_diab

İş imkânı açısından genellikle müzede çalışılır vs. diyorlardı. Onun dışında bu mesleği yurt dışında icra etmek gerkir ki ekmeğini yediğin meslek olsun. Bizim bir hoca arkeologlar işin hamallığını yapıyor, tarihçiler kaymağını yiyor demişti Türkiye için...

hocam sen knightonline.net sitesinde varmıydın eski günler aklıma geldide

Yok be hocam
    Hiç o oyunu oynamadım evvelden. Eski günler derken

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.