Şimdi Ara

arkadaslar yeni alıcam nasıl bir sistem...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almayı düşündüğüm sistem aşağıda arkdaşlar. Sizinde yardımınızla uygun olan ve olmayanları belirleyelim lütfen.
    Pentium 4-1,5 Ghz 478Pin+Fan
    128 MB RD PC800
    Seagate 40GB 7200 rpm-Barracuda 3 Yıl
    Asus P4T-F İ850 478 Pin (RD)
    GEFORCE 2 TITANUM 64 MB DDR - TV OUT
    17" Lg 700S-3 Yıl Garanti
    P4 KASA SPACE
    1,44 MB FDD TEAC / SAMSUNG
    52X ASUS
    CREATIVE LİVE 5.1 Box
    56K US ROBOTICS

• Merhaba ben orhan mailleşelim istersen; ara
    alacağın sistemde yardımcı olurum; ama; dost nasihati iyi bir tüketici pahalı olmayan fakat kullanabileceğin iyi bir sistem almalısın.
    unutma en iyi en iyinindir insan her şeyin en iyisidir, en iyiye layıktır.

bir sorum var sana;bu sistemi ne amaçla kullanacaksın...?

corporatıon by
  • alır almaz oracle8i ve delphi6, bir çok 3d isteyen oyun yüklenecek desem yeterli bi cevap olur mu?
    gerçekten pahalı bir sistem oluyor bu yüzden hepsini hemen alamıyacam.
  • sistem guzel ama ben senin yerinde olsam cift islemcili anakart alirdim bide ne amacla kullanacagina bali 20 gb hdd bile yeter oyun oynamiycaksan
  • Neden AMD işlemci düşünmüyorsun fiyat/performans oranı çok iyi. ayrıca pahalı bellek kullanmadığın için 256 MB veya daha fazlasını da rahat rahat kullanabilirsinki artık 256 MB standart haline geliyor. Ayrıca tavsiyem ne olursa olsun modemi harici modem alman olur. 52x Asus çok iyidir ama biraz gürültülüdür. Bizim evde sesten doğru problem varda belirtiyim dedim.
  • Neden AMD işlemci düşünmüyorsun fiyat/performans oranı çok iyi. ayrıca pahalı bellek kullanmadığın için 256 MB veya daha fazlasını da rahat rahat kullanabilirsinki artık 256 MB standart haline geliyor. Ayrıca tavsiyem ne olursa olsun modemi harici modem alman olur. 52x Asus çok iyidir ama biraz gürültülüdür. Bizim evde sesten doğru problem varda belirtiyim dedim.
  • <BLOCKQUOTE id=quote<font size=1 face='Verdana, Arial, Helvetica' id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
    sistem guzel ama ben senin yerinde olsam cift islemcili anakart alirdim bide ne amacla kullanacagina bali 20 gb hdd bile yeter oyun oynamiycaksan

<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face='Verdana, Arial, Helvetica' size=2 id=quote>
    Ne amaçla alacak çift işlemcili sistemi. Yani hızlı olacak diye ise masaüstü programalrda çift işlemcili sistemler hataa bir çok oyunda normal işlemcinin altında performans sağlıyor.
    Adam server kuracağım demedi ki.
    Sadece delphiyle uğraşacak sanırım.
    Eğer bu sisteme para verirsen yazık olur parana. git paşa gibi kt266a chipsetli bir anakrat al epox 8kha+ şiddetle öneririm.
    paşalar gibi 512 MB kingston DDR bellek çak.
    Üzerinde iyi bir ekran kartı ve amd işlemci tak. işlemci konusunda tamamen tercih senin çünkü athlon xp 1900+ a kadar yolun var dahası da var. ki athlon xp 1600 bir çok testte tüm p4leri solluyor.
    kolay gele.

misal ben makinem epox 8kha+ , duron 1 Ghz, 256 MB Kngston ram aynı anda hem MPEG video kaydı yaptım ulead vs4.0 ile, hem mp3 çaldım, hem mplayer2 ile diskten film açtım, netde maillerime baktım ve pinger çalıştırdım, + icq vs.
    Görüntü kaydı kare atlaması sadece bir kaç kare atladı o kadar ki o da ihmal edilebilir.
    Kolay gele.

• NetCraC haklı. Çift işlemci öyle bakkaldan çift ekmek alınır gibi alınıp takılmıyor. çift işlemci deyince uyum lazım o iki işlemcinin aynı banndan çıkması lazım. Ayrıca çift işlemcili bir sistem onu kullancak programlarla birlikte ki bu programlar server lar içindir onlarla tam performans sergiliyor.
  • yok arkadaşlar çift işlemci filan almayı düşünmüyorum.AMD almayıda düşünmüyorum. O yüzden tavsiyelerinizi intel tabanlı parçalarda yaparsanız sevinirim.Ve uyumlulukları hakkında bilgi sahibi olan varsa lütfen bilgilendirme yapsın.
  • Bende sana amd al derim pişman olmassın ama intel alıcam diyorsan ddram destekleyen bir anakart al derim.

Fatih'in Yeri
    http://www.fatihin.forumu.com
  • DDRAM in nereye gideceği belli değilki.Benim görüşüm RDRAM ler ucuzlayınca onların ömrü biter.
  • Ddr ın ömrü bitmek bi tarafa dursun İntel artık rdram den desteğini çekiyor.Sonunda oda dayanamadı Ddr olayına.Bu ramler gerçekten çok iyiler.Hele Amd ile çok güzel sistemler oluşturulabiliyor.
  • Sana bir sistem önereyim.
    EPOX veya Msi KT266A anakart
    AMD Athlon XP 1600+
    256 Mb Ddr ram
    40 Gb 7200rpm Hd
    ATI RADEON VE 64 MB TV OUT
    17' DAEWOO Monitör
    300 Watt Kasa
    16x DVDROM Pioner
    Zoltrix 6+1 Titanium Ses kartı
    v.s.
    Bu sistem Kdv dahil 950$ eder ki kesinlikle şahane bir sistemdir.
  • EVET DDRAM ARTIK YENI BIR STANDART OLDU. AYRICA RDRAM UCUZLAMAZ UCUZLASA BILE DDRAM KADAR UCUZLAYAMAZ.
    BU ARADA SUAN ICIN INTEL TABANLI BIR BILGISAYAR ALMAK COK AMATOR ISI OLUR BENCE.
  • amatör olur derken, o kadar para vermektense amd al diyorsanız haklısınız.yalnız dediğim gibi bende uslanmaz bir intelciyim.o yüzden dediğim gibi önerileriniz lütfen intel konusunda olsun.
    teşekkürler
  • bencede intel den şaşma :))

ama biraz bekle derim çünkü testlerde northwood amd nin tepesine bindi bile burdaki testlerdende görebilirsiniz...

http://www.lostcircuits.com/cpu/northwood/

http://www.extremetech.com/article/0,3396,s%253D1005%2526a%253D20703,00.asp

http://www.tomshardware.com/cpu/02q1/020107/index.html

• beklemesine beklerimde northwood yalnızca P4 2 ve üstünde kullanılan bi teknoloji olacak sanırım. Ben P4 1.5 alacağım için bu yüzden beklememe gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü ona ulaşmak çok zor hele bu parasızlıkta. Bu arada CPU fiyatları neden arttı yaa. Düşmesi gerekirken artıyor. Dolar düştü diyemi
  • burdada bi arkadaş yazmıştı galiba bu ay i.çinde iki kere fiyat kırıcakmış intel tabii senin bütçene uyarmı arasını bilemem...
  • ciddimisin..valla cok sevindirdi bu haber beni. peki sence P4 1.5 ne kadar olr bi tahmin edebilirmisin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.