Şimdi Ara

Arkadaşlar Turizm İşletmeciliği Bölümü okunur mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Akdeniz Ün. Turizm düşünüyorum. Bu bölümü okuyan fikir bilgi sahibi olan birisi yazabilir mi?
 • Oda arkadaşım boun turizm'de. Derslerini çok seviyor, işletme bazlı birsürü ders var turizmde devam etme zorunluluğum yok, dil öğreniyorum, okulun imkanları da gayet iyi diyor. Akdeniz hakkında bilgi sahibi değilim ama ders içerikleri ve mezunları hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye edebilirim.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Başka okullar hakkında bilgin var mı? mezunları nereden bulacağım ben

 • Hocam sırf ismi aynı diye Boun'deki bu bölümle diğerlerini kıyaslamayın. Boun'de okursanız plazada bile çalışırsınız. Ama ne yazık ki diğerlerinde turist rehberi falan olursunuz. Garson demek istemiyorum ama o da var. Akdeniz'in güzel kısmı bu işleri size garanti verebilmesi. Ha sorsanız çok yükselen var mıdır diye, elbet vardır. Ama o her okul ve bölümde var olan bir şans.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CowardlyCobra -- 5 Mart 2023; 9:46:11 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Akdeniz de 2.sene almanya stajı varmış, bu önemli bir şey diye düşünüyorum. Okunur mu sizce?

 • Boun harici mümkün değil.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ölümsüz2088 Ö kullanıcısına yanıt
  Hocam bizim Allah'ın bir tane 200 binlik Doğu Anadolu şehrindeki turizm liseleri bile Almanya'ya staja gönderiyor öğrencilerini. O çok bi kıstas değil yani.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CowardlyCobra -- 6 Mart 2023; 17:35:31 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Hocam size kalmış bir durum. Dile yatkınsanız, biraz girişkenseniz ve hırslıysanız ilk yıllarınızda olmasa da ilerleyen yıllarda iyi yerlere gelirsiniz. Elbette şans faktörü vs. de var. Yalnız şunu belirteyim, turizmdeki uçuk kaçık gelirler biraz geçmişte kaldı. Benim dayılarım turist rehberi onlardan biliyorum: artık gelen turistler daha az para harcıyor (artık yabancıdan ziyade Türk turist geliyor.). Ne alaka diyenler için rehberler genelde sizi gezdirdikleri bölgedeki hediyecilere vs. sokarlar, çarşıya götürürler. Bu dükkanlar seçilidir ve buralardan rehber komisyon alır. Esas bu kısım para getirir.

  Kısacası turizmde Boun hariç okul size ders öğretir. Boun dersin yanında network verir. Ama önemli olan unsur sizin kişiliğinizdir.

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.