Şimdi Ara

Arkadaşlar kısa film çekeceğiz, tek lens almak istiyorum, 16mm mi 30 mm daha çok kullanılıyor kısa filmlerde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değişken aralıklı lensler a6300 için çok pahalı, tavsiyeniz varsa ikinci el 2000 e kadar, 16mm mi yoksa 30mm mi kısa filmlerde kullanılıyor, daha çok enseden diyalog şeklinde, 16mm i kimisi çok geniş her zaman kullanılmaz diyor kimisi 16 en iyi lens diyor, birde 16 ile çekip yanlardan kesilince montajda kötü görüntü oluşur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iç mekan-mimari vb. durumlar için 16mm.(=24mm. açı), genel kullanım için 30mm.(=45mm. açı) ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

iç mekan-mimari vb. durumlar için 16mm.(=24mm. açı), genel kullanım için 30mm.(=45mm. açı) ...

Hocam çok yardımınız dokundu, şu lens işini de yardımınızla çözersek çok iyi olacak, 16mm almaya çok yakındım ama araştırdığım kadarı ile 30mm çok sık kullanılıyor ve 16mm kısıtlı kalabilir dediler

• ercinoyman kullanıcısına yanıt
    Bence 16mm alın

Manuel olarak 28mm bulabilirsiniz gerekirse.

Ama 16mm hızlı manuel lens yok bilğim kadarıyla.

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Hocam Manuel almayacağım af düşünüyorum

Tamam işte o yüzden 16mm alın diyorum

AF alacağınız için 16 alın.

300Liraya 58mm 2.0 mf bulabiliyorsiniz çok gerekirse.

Ama 16mm bulamazsınız.

Hangisi daha çok kullanılır demişsiniz

İkisi de sık kullanılır

ama 30 mm yi küçük bir odada, araba içinde kullanamazsınız.

16mm yi heryerde kullanabilirsiniz.

Yani yine 16.

dediğim gibi ağırlıklı olarak hangi ortamlarda çalışacağınız önemli, seçim ona göre yapılır ...
    makine seçiminiz tamam; a6300 ... yanına sigma 30/1.4 veya 16/1.4 (en keskin görüntüyü bunlarla alırsınız) ...
    alternatifler (zoom avantajı); sigma 18-35/1.8, sigma 17-50/2.8, sigma 17-70/2.8-4 ... seçiminizi bunlar arasından yapmalısınız ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 23 Şubat 2018; 19:57:39 >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/HE03Ov91ut8

Şimdi yukarıdaki klipte en çok hangi lens kullanılmış

• peki bu zoom lens olarak yanına 18 105 nasıl gider hocam, bir de şöyle düşündüm. 30mm sigma alayım, yanına 18 105 alayım, 18 105 te zaten geniş açı var en çok kullanılan da 30mm. mantıklı mı sizce
  • Merhaba bence bir yerden ödünç herhangi bir cihazla deneme çekimi yapın birkaç tane (makine kit lensli A6000, Canon 650 D filan olabilir)

Kitlensi 18 mm, 30mm, 50mm değerlerine özellikle geitirp not alıp deneyin.

Kafanızda net olmayan çok şey var onlardan bazıları netleşir. Daha doğru kararlar verirsiniz.

Çünkü ışık, ses, yansıtıcı, gimbal, tripod vs. vs. gibi şeylere de kafa yormak lazım. Belki onlara da yatırım yapmak gerekecek.

Makina ödünç alma imkanınız yoksa. Öyle de bir imkanınız yoksa telefonla bir deneme çekimi yapın.
    Telefonlar 28 mm (35 eşd) filan çekiyor. (Yani 16mm - 18 mm gibi)

Telefonla güzel bir demo çekemezseniz en iyi makinalar ile de çekemezsiniz. Ona göre plan yapmış olursunuz.

Kolay gelsin.
    Sony 18-105/4 G tek başına yeterli başka lense gerek yok ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.