Şimdi Ara

Arkadaşlar kaza yaptık ilk kez lütfen yardım ciddi :( (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: CBurakC

quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Plakayı sil foto paylaş hocam ama 8bin tutmaz bence, ne olmuş olabilir ki. Geçen ailemden birisi kaza yaptı , 10bin filan diyordu kasko değişim filan. 5bin çıktı yetkili servis de dışarıda yaptırsam 2bin e yaptırırdım. Bence fiyat sorun 8bin çıkması zor bence hasarın.

Hocam fotoğrafları gördünüz mü ?

yok hocam ben konuya at demiştim
  • CBurakC C kullanıcısına yanıt
    Işık yoktu, dört yol ağzı gibi bi noktaydı, ama benim bulunduğum yol sokak, karşı tarafın ki cadde geçiyormuş. Direk beni kusurlu yazdılar. Raporda akdi yazıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam size vursa çok hızlıydı duramadı gibi sebepler lehinize olur ama burada hem sağdan gelen yani geçiş hakkı olan araç karşı taraf hem de çarpan sizsiniz. Adamın hızının bence çok da önemi yok. Duramayan sizsiniz.

Mesela adam 80 değil de 120 ile gitse kaza olmayacaktı. Ya da hız sınırı dahilinde gitseydi ama yola mesela 45 saniye erken çıksaydı ve aynı kavşakta yine karşılaşsaydınız yine çarpacaktınız. Bence kazaya sebep olan karşı tarafın hızı değil, sizin duramamış olmanız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @2.25 te sizin olay anlatılımış.

yollar eşit ise dedim. yani tali ve ana yol ayrımı net değilse siz hatalı çıkarsınız. çünkü bu tip yollarda sağdakine yol verilir. biraz da kontrolsüz girişten karşıya verilir. ancak ana yol sizde ise tam tersi olur. ışıklar yanmadığı durumda yokmuş gibi hesaplanır. takip edeceğim sonucu.
  • Evet arkadaşlar kaza tespit tutanağını sabah aldık. Adam 80 ile 90 ile geldiği halde asli suçlu biz olduk. Bize sağdan gelen araca geçiş üstünlüğünü tanımadığımız için %75, diğer araca ise kavşağa geldiğinde yavaşlaması gerekirken yavaşlamadığı için %25 kusur verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CBurakC

Evet arkadaşlar kaza tespit tutanağını sabah aldık. Adam 80 ile 90 ile geldiği halde asli suçlu biz olduk. Bize sağdan gelen araca geçiş üstünlüğünü tanımadığımız için %75, diğer araca ise kavşağa geldiğinde yavaşlaması gerekirken yavaşlamadığı için %25 kusur verdi.

Keşke polis beyin dedigini yapsaydınız :(

Ama aklımda şu soru kalıyor anlarım yol vermemekten hatanız var,ama karşıdaki kişinin baya hız yapmasıda hafife alınacak bir şey değil,o kadar haberlerde,gazetelerde v.b yerlerden gördüğümüz hızdan ölen insanlar var.

Geçmiş olsun,cana geleceğine mala gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 14 Mart 2017; 16:13:28 >
  • geçmiş olsun bence şanslısınız, %100 kusur sizde görünüyordu
  • Trafik kurslarında size ne öğretiliyor bilmiyorum da,

Kontrolsüz kavşakta aksine bir işaret yoksa yol hakkı sağdan gelen aracındır.

KAVŞAKLARDA İLK GEÇİŞ HAKKI KURALLARI
    Kavşağa yaklaşan sürücüler, kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamak, dikkatli olmak, geçiş hakkı olan araçların önce geçmesine imkan vermek zorundadırlar.

Trafik zabıtası veya trafik işaret levhası veya ışıklı işaret cihazları bulunmayan kavşaklarda;

1- Bütün sürücüler, geçiş üstünlüğüne sahip olan araçlara,
    2- Doğru geçmekte olan tramvaylara,
    3- Doğru geçen tramvay hattı bulunan karayoluna çıkan sürücüler, bu yoldan geçen araçlara,
    4- Bölünmüş yola çıkan sürücüler bu yoldan gelen araçlara,
    5- Tali yoldan anayola çıkan sürücüler anayoldan gelen araçlara,
    6- Dönel kavşağa gelen sürücüler dönel kavşak içindeki araçlara,
    7- Bir iz veya mülkten (geçiş yolundan) karayoluna çıkan sürücüler karayolundan gelen araçlara,
    8- Dönüş yapan sürücüler, doğru geçmekte olan araçlara,
    Kavşak kollarının trafik yoğunluğu bakımından farklı olduğu işaretlerle belirtilmemiş ise;
    9- Motorsuz araç sürücüleri, motorlu araçlara,
    10- Lastik tekerlekli traktör ve iş makinesi sürücüleri, diğer motorlu araçlara,
    11- Motorlu araçlardan soldaki, sağdan gelen araca,

Kavşağa gelen sürücüler, kavşek giriş ve çıkışlarında kutallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, geçiş hakkını vermek zorundadırlar.

Işıklı trafik işaretleri izin verse bile trafik akımı, kendisini kavşak içinde durmaya zorlayacak veya diğer doğrultudaki trafiğin geçişine engel olacak ise, sürücünün kavşağa girmeleri yasaktır.

Sürücünün kavşakta gereksiz olarak yavaşlamaları, durmaları, araçtan inmeleri veya araçlarının motorlarını durdurmaları yasaktır.

• Experimentation E kullanıcısına yanıt
    Siz şehir içinde 80 ile 90 ile gitmeye devam edin ama sağda olun vurun araclara ha bu adam bana denk geldi ama her zaman sağda olmaz dikkat et

yahu benle ne alakası var, sağını kontrol ediceksin en temel trafik kuralı, adam gibi sürseydin de vurmasaydın istersen 200le gitsin sağına bak
  • Experimentation E kullanıcısına yanıt
    Tamam şehir içinde hız sınırı yok demekki azami 70 km\h koyan devlet değil demek ki
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.