Şimdi Ara

Arkadaşlar invertör kaynak makinası devresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
10.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elinde şeması ve bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

• Şema istiyorsan beni ara husoasil_4@yahoo.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hümhüm -- 6 Ekim 2007; 23:29:42 >
  • neden burada vermiyorsun hümhüm çok mu gizli devlet sırrımı

yoksa sendemi fake üyelerdensin
  • 2 mesajlı üye, siteye yeni gelmiş gibi de durmuyor pek!! Üstelik usta!!
  • elektronik olanın içini açıp bakmamış olsam da kaynak makinelerinin genel çalışma mantığı bellidir: boştaki gerilimi yüksek olup (~30 volt gibi olması lazım) ark başladıgında 4 volta kadar düşer bunun için kaynak makinesi trafoları hava aralıklı ve yüksek kayıplı yapılır

aynı mantıkla gerilime ve akıma üst limitler koyarak tasarlanacak bir pwm ile yapılması lazım

tl494 altından kalkar gibi geliyor bana
  • İnvertör kaynak makinaları SMPS oluyor. Trafodan cok igbt gibi yarı iletkenleri özenle seçmeli ve iyi sogutmalı.
  • ban de onu diyorum zaten yazdıklarımı dikkatle okursanız smps in çekirdeğinde ne kullanacağınıza kadar söyledim
  • şema verecek arkadaş yokmu?
  • http://www.frmtr.com/hobby-elektronik/952360-inverter-kaynak-makinesi-semasi.html

**** frmtr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 9 Ekim 2007; 21:39:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

http://www.****.com/hobby-elektronik/952360-inverter-kaynak-makinesi-semasi.html

*'lar yerine ne gelecek?
  • arkadaslar bende oto anfısını evde kullanmak ıstıyorum acaba kaynak makınası alsak regule devresı koyup oto anfısını calıstırabılırmıyız yada nasıl bı trafo yaptırmak lazım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.