Şimdi Ara

arkadaşlar içinden çıkamadım :( :( Bir bakar mısnız...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bende türkçe xp sp2 yüklü sistemim var.
    Arkadaşlar ben ne zaman java çalıştırması gereken bir uygulama açsam bilgisayar kitleniyor gibi oluyor mousenin hareketi duruyor.mesela okey onamak için siteye giriyom görev çubuğunda fincan işareti çıkıyor ama mouse donuyor.klavye bile çoğu zaman kitleniyor.işlemci kullanımı görev yöneticisinde %100 gözüküyor java uygulaması başlarken. Bu sorun başka java gereksinimi gerektiren bir yazılım yüklediğimde de (mesela mursit 4.0) oluyor.bilgisyar uygulamayı başlatmıyor. Win xp yi yeniden kurdum problem çözülmedi. topiclere göz attım. ms virtual machine, msjvx86.exe yi kurdum ama sorun düzelmedi.java.com dan son java environment update 4 ü yükledim gene sorun çözülmedi. yardımlarınızı bekliyom.teşekkür ederim.

• Arkadaşım sistemini güncel bir anti-virus programıyla taratmanı öneririm.
    İşlemci kullanımı %100 olduğuna göre sistemde bir java virusu var gibi geliyor bana.
  • Valla microsoft xp'yi geliştirirken java ile anlaşamadı yani sunmicrosystem ile o yüzden hep böle yama veya program ile bişeyler yapmaya çalışıyoruz biz kullanıcılar olarak bunları yapıyoruz ama ne kadar hatasız çalışıyor orası bilinmezAdamlar hiç bi *oku yapamıyolar adam gibi.
  • kardeş nod 32 ile tarattım ama virus felan da yok. ne yapacağımı şaşırdım. java uygulaması başlatınca %100 oluyor. java dışında masa üstünde felan %2 .
  • Kullandığın Java programlarını sürümleriyle birlikte yazsana bi.
  • kullandığım java proframları :
    J2SE Runtime Environment 5.0 Update 4
    ms vitual machine 5.0

çalıştırmaya çalıştığım uygulamalar okey siteleri + mursit 4.0
    bunlar çalışmıyor.

beytepe ilgilendğin için çok teşekkür ederim arkadaşım.
  • valla arkadaşım sana şunu söyliyeyim firefox değilde explorer kullanıyorsan yapman gereken şey runtimeı kaldır sadece msjvx86 yeterli ben tavla sitesine giriyorum sorun çıkmıyor runtimeda kahve fincanı işareti normaldir sağ tıklayıp gizle seçeneği onu kaybeder çok buyuk bi javadır o bende yuklemiştim ve sonrq uyuz etti benği b sayardan sesler çıkarmaya başladı program ekle kaldırdan kaldırıp msjvx86 ya döndum tekrardan. sorun kalmadı.
  • Mastek rica ederim.
    Şu anda sisteminde Kullanmış olduğun J2SE Runtime Environment 5.0 Update 4 program değildir.Ayrıca eski sürümdür.Şu anda update 5 çıkmış durumda.
    Yalnızca Java 2 Standart Edition Runtime Environment 1.4.2_09 programının update dosyasıdır.
    Sana tavsiyem şu:
    Java 2 Standart Edition Runtime Environment 1.4.2_09 programınıbu sayfadan(15.22mb lik dosya) indir.
    Daha sonrabu sayfadan(15.67mb lik dosya) Update 5 i indir.

Bunları yapmadan önce sistemindeki tüm Java programlarını kaldır.
    Unutma asıl Java programı Java 2 Standart Edition Runtime Environment 1.4.2_09 budur.
    J2SE Runtime Environment 5.0 Update 5 nu ise programın update dosyasıdır.

Sistemini dedğim gibi Java programlarından arındır.
    Sonra güzelce Java programını üstüne de Update ini kur.
    Büyük ihtimalle sorun ortadan kaybolacaktır.
    Hadi kolay gelsin.
    Kurulum biraz uzun sürer bekle.
  • Beytepe dediğini yaptım. ilk java yı yükledim. bu sırada yüklerken sonunda bilgisayar reset attı ama yükledi. daha sonra da update 5 i kurdum. ama yine olmadı. sorunlar düzelmedi. neyse sağlık olsun. ilgilendiğin için teşekkür ederim.
  • Hayret valla nasıl düzelmez anlamadım.
    Sorun aynen devam ediyorsa yani bir Java uygulaması çalıştırdığında işlemci kullanımı &100 e fırlıyorsa ben hala virüsten şüpheliyim.
    Windows Görev Yöneticisinde İşlemler sekmesine gelip orada adları iyice bir incele.
    Ya da buraya bir resmini koy ben yardımcı olayım.
    Hatta resmi işlemci &100 ken alabilirsen çok iyi olur(zor olduğunu biliyorum ama bir dene).
    Hadi bakalım kolay gelsin.
  • javayla alakalı bir sorun olabilir. javayı bilgisayarına yükle
  • arkadaşım sen ne diyorsun ya adam neye uğraşıyor
    ben o kadar yazıyı iş olsun diye mi yazdım ayrıca
    allah allah javayla alakalı bir sorun olabilir ha gerçekten mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: D@rk18

javayla alakalı bir sorun olabilir. javayı bilgisayarına yükle

:D:D:

bende bukadar ugrasma format 45 dk nı alır bidaha formatla kurdugun prgları virüs taramasından geçir oyle kur java olayınıda beytepenin dedigi gibi yap kolay gele
  • Mastek ne oldu abi düzeltebildin mi.
    Baktınmı çalışan işlemlere.
  • beytepe kardeş format atayım diyorum. çünkü ekran görüntüsü alamıyom. işlemler sekmesine gelemiyom,mouse donuyor. bazen bilgisayara reset atmak zorunda kalıyom. sence format atıp denesem mi ? önerin nedir ?
  • Format sorunun çözümü değildir fakat içinden çıkamıyorsan yapacak başka bir şey kalmıyor.
    Kusura bakma halledemedik senin işini zaten nefret ediyorum format at demeye bir sorunun çözümü için.
  • beytepe işini halledemedik deme.sen elinden geleni yaptın. gerçekten tekrar teşekkür ederim. saolasın.. tekrar görüşmek üzere...
  • quote:

Orjinalden alıntı: beytepe

Format sorunun çözümü değildir fakat içinden çıkamıyorsan yapacak başka bir şey kalmıyor.
    Kusura bakma halledemedik senin işini zaten nefret ediyorum format at demeye bir sorunun çözümü için.

Windowsu yeniden yüklemek,sp2,dirextx,anakart,monitör,yazıcı,scanner,tvkart,e.kartı driverları nı yüklemek zaten bir işkence.

İyiki ghost ve true image programları var onlarda olmasa bıkkınlık gelecekti.

Bundan sonra formatı önermek iyi bir şey değil her sorun oluşunda.
  • Görüşmek üzere.

quote:

Orjinalden alıntı: MasTek

beytepe işini halledemedik deme.sen elinden geleni yaptın. gerçekten tekrar teşekkür ederim. saolasın.. tekrar görüşmek üzere...
  • Format atmadıysan henüz, Sun microsistemin javasını kaldır, selenvirüs arkadaşın dediği gibi msjvx86 yı kullan. Bence sorunun o zaman hallolacaktır. Ama İE yada İE tabanlı bir tarayıcı kullanman icabeder tabi...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.