Şimdi Ara

ARKADAŞLAR Hipotiroid hastalığı yada hiper türünden olan hastalık hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
28.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim tedavi sürecimde hepsi gitti diye biliyorum eutrox hapında kullanmaya başladıysan %90 askerliğe elverişizlik raporunu cebinde say...... senin hastalığın tam adı lazım hipertirodun hangi cinsinden o önemli benimkinin adı graves diye geçiyor ondan hipotriode dondu.
  • kadir_74 K kullanıcısına yanıt
    hepsinin gidip gitmediğini bilmiyorum doktora sorarım 10 mCI almışım iyotu. ayrıca hastalığım graves miş. son 6 aydır levatiron kullanıyordum ama iki aydır eutroux 50mg kullanıyorum. hipertiroidiyken graves hastasıymışım atom dan sonrada hipotiroidiye döndü zaten. bir ay ilaç kullanmadım ilaçların dozunu ayarlamak için doktor söylemişti o rada tsh 70 olmuştu. değerlerin çok bi önemi varmı ya da sadece atom olup olmamak mı önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhcvdr

hepsinin gidip gitmediğini bilmiyorum doktora sorarım 10 mCI almışım iyotu. ayrıca hastalığım graves miş. son 6 aydır levatiron kullanıyordum ama iki aydır eutroux 50mg kullanıyorum. hipertiroidiyken graves hastasıymışım atom dan sonrada hipotiroidiye döndü zaten. bir ay ilaç kullanmadım ilaçların dozunu ayarlamak için doktor söylemişti o rada tsh 70 olmuştu. değerlerin çok bi önemi varmı ya da sadece atom olup olmamak mı önemli

Arkadasim oncelikle ayni hastalikdan muzdaribiz sana kesinlikle askerlige elverisiz raporunu vercekler kaninda net eve gecince benim rapordaki kanun mad yollarim ve askerlikdeyken cok zorluk cekerzin gidersende ki bide yaz ayinda gideceksin... Eger seni askerlige sevk ettilerse acemi birliginde hemen sevki iste ve gidebiliyorsan gata ist a iste senin cozumun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

inş. dediğin gibi olur askerdeyken hastaneye sevk olmaya çalışacam artık
  • Selam arkadaslar bende hipertiroid hastasiyim graves demislerdi iki yili askindir ilac kullaniyorum 353.kisa donem havaci olarak ankara hava lojistik komutanliginda askerligimi yaptim geleli yirmi gun oluyor fakat ck kez gata ve etimesgut asker hastanesine gittim aralarinda bag olmadigi icin saglikli bi karar verilemeden askerligimi ite kaka bitirttiler ilk gittim etimesguta gata sevki orada bana once askerligine devam etmek isteyip istmedigimi ustun koru sordu albay vee bana cvp vermeden iki ay sonra kontrol ilaclara devam dedi snra bn etimesgutta kan tsh degerlrime baktirdim ordaki yarbay bi ay ilac biraktridi teedavim alt ust oldu sonra gatadaki denilen kontrile gttim nobet ve spr men verildi ilaca devam dendi cunkuu ilaci biraktigim periyodda degerlerim bozuldu ..etimesgutta bi ay snra ilac yazdirmaaya gittim thyramozol vee dideral gatada yazilmisti not olarak ilk olarak ben bi bucuk sene bu ikisini sonra askerden once propycil kullandim dahiliye uzmani degistirmisti sivilde askerde yine thyramozole dondum hernyse etimesgutta dr kan degelrime bakti ilaci yazamam dedii sirf teshis koymam gerekir normalde askelik yapmaman gerektigi icin dedii.yani diecegim su ki askerlikten once varsa hipo hipertiroid askeri hastneye sevk isteyin bende onlarinda koydugu teshis var yani bos yere askelik yaptim gibi bisey aile hekimi sevk desydi farkli olabilirdi bilgisizlik ilk teshis kondugunda sislide asistan dr askerlikten yirttin hadi demisti bi bucuk yil sonrasinda bi dahiliye uzmani askerlige engel degil dedi tsk yonetmeligindende bi halt anlamdim ama gel gelelim yaptk. Yarbay da albayda askerlik yapmaz dedi bana ilac kullniyosan hava dgisiminde olman lazim demisti yarbay tabi oyle bisey olmadi gataadaki svlde tedavifne devam et diyip gecistirdi ben ilaci birakinca rahatsizlaniyorum yani ilac ise yaaramiyordu aslinda tedavi basarili olmuyodu. Bilmem dava acilirmi :) bu hastalik cok kotu ayrica Allah kimseye vermesin ilac kilo yapiyo almasan carpinti terleme nefs darligi gogus buyumesi vs...

• Sizde bana atom tedavisi yada ameliyat olaninz varsa bilgi verebilirmi. Ameliyat dusunuyorumda ne giibi degisim olur hayatimda vucudumda bilgi verirseniz sevinirim gogsumdeki buyumeden aldigim kilollardan biktim:( hipertiroid tedavisi kilo yapiyo maliumunuz ilaci almasan sinir stresss carpnti terleme darlanma malum :/

• quote:

Orijinalden alıntı: bartinli74

Sizde bana atom tedavisi yada ameliyat olaninz varsa bilgi verebilirmi. Ameliyat dusunuyorumda ne giibi degisim olur hayatimda vucudumda bilgi verirseniz sevinirim gogsumdeki buyumeden aldigim kilollardan biktim:( hipertiroid tedavisi kilo yapiyo maliumunuz ilaci almasan sinir stresss carpnti terleme darlanma malum :/

Oncellikle gecmis olsun bende senin gibi 337 kis donem gittim askere bisey olmaz diyerek yapatiz diye ama oyle olmadi 85 kg gittigim askere hastahaneye sevki istedigimde 65 kg olmustum... ve bu hastaligin askerlige elverisiz olacaginida bilmiyordum sivil hayatta 2 sene kadar tharmzol hapinda gunde 3 tane iciyodum. Usta birligime gittigim revire gonderdile ilk gidosim hastalogimdan bahsettigimde dr bisey gecistirirken ben yapistirdim cevabi burasi tatil kampi bisey olursa sorumluouk sizin deyince dr kivarark balikesir askeri h.haneye ordan gata ist gittim oraya vardigimda ise bu hastalogin sonucu curuk oldugunu duyunca bi yandan uzuldum bi yandan sevindim... iki hava degisiminden son 45 gunlukden sonra bana ameliyat mi atom tedavasi mi diye sordular bende direk atom diyerek tedavi surecim devam etti atom ictikttwn sonra olmam gereken kilaya yani 80 85 kg ulastim kuvvetim yerine geldi yani hastaligim yok olmusdu onun daha zarariz olan hipo donmusdu buda kalico hastalik olmasi sebebiyle askerlige elverisiz raporumu aldim allaha sukur yoksa askerlik bitmezdi benim icin daha 4 ay safak varken sikinti yasardim bu atada bartinin neresinden hemseriyiz

• Sanada cok gecmis olsun bartin merkezdenim koyum arit:) sen neresindensin:) eger sakincasi yoksa facebok varsa ordan konusalm hastalikla ilgli sana danisirim .benide gecistirerek askerlik yaptirdilar oylee veya boyle yaptik.ama insan o kadar basit nednden askerlikten muaf olanlari gorunce boylee insanin tum dengesiini bouzan bi metabolzma hastaligindan dlayi askerlk yapinca uzuluyor tedavim sekteye ugradii.

senin rapordaki kanun maddesini bana yollasana bendeki ile bi karşılaştırayım
  • Benim askerde ögrendiğim bilgilere göre hiper ve hipotirod hastlari askerlik yapmazmiş sen askere gitmeden kesinlikle askeri hastaneye sevkini iste şubeden yoksa askerde iken cok uzun sürer boş yere yaptiktan sonra gidip elverissiz raporu alirsan vaktin heba olur...

• slm arkadaslar bende hipertiroidi vardı ameliyatla tamamı alındı ömur boyu ilaç kullanmak zorundayım Euthyrox kullanıyorum gunluk 150mg 2014 kasımda askere gıtmem gerekıyo daha muayene olmadım muaf olabilirmiyim ne yapmam gerekıyo ceccaplarınız için sımdıden tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: antalya0761

slm arkadaslar bende hipertiroidi vardı ameliyatla tamamı alındı ömur boyu ilaç kullanmak zorundayım Euthyrox kullanıyorum gunluk 150mg 2014 kasımda askere gıtmem gerekıyo daha muayene olmadım muaf olabilirmiyim ne yapmam gerekıyo ceccaplarınız için sımdıden tesekkurler

Muaf olursun.Önce aile hekimine gönderirler oradan askeri hastaneye Dahiliye-endokrinoloji bölümlerine gidersin kan tahlili ve boğaz ultrasonu çekilir raporunu verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 7 Temmuz 2014; 13:08:03 >
  • bi arkadasım vardı onu muaf etmedıler muaf olan arkadas varmı aranızda hiç
    veya muaf edılmessek nasıl bı yol izlemeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: antalya0761

bi arkadasım vardı onu muaf etmedıler muaf olan arkadas varmı aranızda hiç
    veya muaf edılmessek nasıl bı yol izlemeliyim

Eğer muaf edilmezsen askerlik şubene dilekçe ile itiraz hakkın var başka bir hastanede tekrar muayne olmak istiyorum diye.
  • Arkadaslar merhaba,

Bende papiler ca cinsi nodüller trioid hastasıydım yani tiroid kanseri tüm tiroid bezlerimi aldırdım atoma girdim şimdi ömrüm boyunca levotiron kullanıcam. Tekirdağ / çorluda yaşıyorm acaba nasıl bir yol izleyerek askerlikten muaf olurum ?

Teşekkürler.

• arkadaşlar ben 22 yaşındaym haşimato hastasıyım 75 euhroz alıorom askeden muaf olurmuyum acaba halsizlik ve sinir çok çünkü lütfen ya
  • Ben üniversiteyi yeni bitirdim. Mayısta askere gitmeyi düşünüyorum. Hatta yarın askerlik şubesine gideceğim.

Bu konu gözüme çarptı. Bende hipotroidi var. 75 mg Euthrox kullanıyorum. Fakat bu hastalığın askerlikten muaf sayılabileceği hiç aklıma gelmemişti. Eğer oluyorsa tabi.

Askerde her sabah ilacımı içerim diye düşünüyordum. Yarın bunu soracağım askerlik şubesine. Ne yol izleneceği hakkında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizide haber et kardeş böle zorlanırsın askerde yan etkileri flan görüosn kendinde muaf olmaya çalış..
  • Saat 1 de gittim. Saat 3'e kadar 10 kişi ilerledi. Önümde 30 kişi vardı. Yarına kaldı çıktım geldim. Yarın erkenden gideceğim.

Normalde pek etki edeceğini sanmıyordum bu ilacın ama geçen sene 3 hafta kadar içemedim. Resmen delirtiyor adamı. Sapıyor bünye. Çok kötü bir durum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hastalığa yani hipotiroidi olan nerdeyse yada hepsi çürük alıyorlar sıkıntı yok yani hatta askere gitmek isterseniz almazlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.