Şimdi Ara

Arkadaşlar Fikir Verin, Hangisini Alayım, Feci Kararsızım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, Hali hazırda 2007 Model Civic Hb 1.8 İ-shift araca sahibim. Aracı satıp üzerine de 50 bin civarı ekleyip farklı bir araç almak üzereyim. Aracımı 60 bin civarına satarsam eğer, üzerine 50 bin de eklersem 110 bin civarı ediyor.

Sıkıntım burada başlıyor işte Bu fiyat civarında karşıma birçok seçenek çıkıyor. Kafama yatan modelleri sıralayacak olursam;

2012-2013 passat
    2015 golf
    2016 leon
    2016 astra
    2013 insignia
    2013 focus
    2013 bmw 1 serisi
    2012 a3
    2013 captiva
    2015 sportage
    2012-2013 s60

bu modeller genel olarak sürekli baktığım modeller. Otomatik vites olması şartımdır ve mümkünse en dolu paketlerine bakıyorum.

Wv grubu araçlarından DSG arıza sürprizlerinden dolayı vazgeçiyorum. Astranın düşük performansı biraz kararsız kılıyor beni, bmw ve audi öğretmen bütçeme göre üst sınıf kaçıyor, bakımı ve servisi beni zorlar diye vazgeçiyorum. captiva ve sportage kullanan hiç tanıdık olmadığı için bilemiyorum.

Fakat son bir haftadır, yıllardır beğenerek izlediğim araba aklıma geldi. Aklımı çelen araç 2012 Benzinli Tam Otomatik DS5 tir. Tekrar araştırmalara başladım.

Bi kez geliyoruz dünyaya, onda da imkan şartlarında sevdiğimiz araca binelim diye düşünüyorum. Ayrıca her köşede bulunan ve her yıl deli gibi satılan araçlar iyi de olsa bana çekici gelmiyor. Daha nadir bulunan, full özellikli ve güçlü araçlar daha çok hoşuma gidiyor.

Yine de siz değerli arkadaşların düşünceleri de benim için önemlidir. Tecrübelerinizi paylaşmanız beni mutlu edecektir. Ne yapmalıyım, hangi araca yönelip ne almalıyım? Sadece yukarıda yazan araçlar değil, onların dışında da farklı olarak önereceğiniz araçlar varsa onları de öğrenmek isterim.

• 110 bin tl astra j 1,3 dizel - 1,6 benzin - 1,4 t alırsın diğer araçların turşu olmuşunu alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q6600 -- 8 Mayıs 2020; 8:26:14 >
  • DS serisini hiç kullanmadım, kalitesini veya varsa kronik sorunlarını bilmem ama bana görüntüsü hep güzel gelmiştir arabaları.
    Ben olsam her köşe başında duran araçlardan ziyade DS5 tercih ederdim.
  • temiz bulursan ds 5 al,hiç olmazsa oturdugunda kendini star wars pilotu felan sanırsın.satamam diye düşünme yarı fiyatına ben alırım.
  • 120 bin civarına Kia Cerato da var hocam. Bence değerlendirilir arada.
  • 110 bin TL vereceksem daha düşük segment olsun ama sıfır olsun derdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

110 bin tl astra j 1,3 dizel - 1,6 benzin - 1,4 t alırsın diğer araçların turşu olmuşunu alırsınız.
    Hocam Astra alırsam son kasa alırım, gerçi j kasa daha güzel duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aronmelkor

temiz bulursan ds 5 al,hiç olmazsa oturdugunda kendini star wars pilotu felan sanırsın.satamam diye düşünme yarı fiyatına ben alırım.
    Hocam 2. el tamamen nasip işi, daha önce accent vardı bir aydan fazla sürdü. Sonrasında focus vardı satsam mı diye düşünmeye başladığım an satıldı. Arkadaşın alfa 156 sı aynı gün satıldı. o yüzden 2. ele çok takılmıyorum. Ayrıca ben de ona göre uygun alıyorum aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wintage -- 8 Mayıs 2020; 11:51:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

120 bin civarına Kia Cerato da var hocam. Bence değerlendirilir arada.
    Olabilir hocam, biraz düşük ihtimal ama yine de değerlendirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

110 bin TL vereceksem daha düşük segment olsun ama sıfır olsun derdim.
    Güzel kampanya yapsalardı düşünürdüm ama gittikçe fiyat artıyor, araç gelmiyor vs vs.
  • wintage kullanıcısına yanıt
    hocam 110 bin tl K kasa varsa bugün hemen alırım.
  • Peugeot 308
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

hocam 110 bin tl K kasa varsa bugün hemen alırım.
    Var hocam, malum sitede 110-120 fiyat aralığında en az 10 araç var aradığım kriterlerde. Değişen yoksa ve sadece etek altı boya varsa ve ağır hasarı da yüksek değilse alırım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvd23

Peugeot 308
    Hocam birkaç kişi daha önerdi 308, antepte ilanda olan bir 308 seçip gidip bakacağım.
  • Vag kaç yaşında olursa olsun dsg si insani korkutuyor hele şu kurlarda.Volvo tasarimi o yılların şahsen benim hoşuma gitmiyor.

Otomatik ise bu yaşlarda bence insignia en mantıklı seçim.İmkan dahilinde her zaman makyajli kasa almak tercih sebebi olmalı bence.

17 18 de gelen kasa trim sesleriyle cogu kişiye araba sattirdi gerci bu yil makyaj yedi düzelmiştir diye düşünüyorum.

En oturakli insignia şuanda düşündüğünüz kasa lakin diğer 1.6 lardan 1 litre civarı fazla yakar ağır olması nedeniyle.

Benim tercihim bu fiyat aralığında aile aracı olarak insignia, hb olarak astra j ya da k olurdu.

Gönül ister 508 100 k olsa alsak ama bu piyasada en mantiklilar bunlar diye düşünüyorum
  • Benzinine param yeter dersen çek bir insignia bak keyfine.

Gerçi makyajlı kasa için bütçeyi bir tık artırman gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wintage

Güzel kampanya yapsalardı düşünürdüm ama gittikçe fiyat artıyor, araç gelmiyor vs vs.

Alıntıları Göster
    2019 model sıfır km araçlar var ilanlarda onlara bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: healthbreaker

Vag kaç yaşında olursa olsun dsg si insani korkutuyor hele şu kurlarda.Volvo tasarimi o yılların şahsen benim hoşuma gitmiyor.

Otomatik ise bu yaşlarda bence insignia en mantıklı seçim.İmkan dahilinde her zaman makyajli kasa almak tercih sebebi olmalı bence.

17 18 de gelen kasa trim sesleriyle cogu kişiye araba sattirdi gerci bu yil makyaj yedi düzelmiştir diye düşünüyorum.

En oturakli insignia şuanda düşündüğünüz kasa lakin diğer 1.6 lardan 1 litre civarı fazla yakar ağır olması nedeniyle.

Benim tercihim bu fiyat aralığında aile aracı olarak insignia, hb olarak astra j ya da k olurdu.

Gönül ister 508 100 k olsa alsak ama bu piyasada en mantiklilar bunlar diye düşünüyorum
    İnsignia nın son kasası gerçekten muazzam. ama işte bütçe sınırlı. Ancak 2014 -2015 1.6 Turbo 170 lik tork konvertörlü otomatiklere bakabilirim. Bu model kullanan ya da bilen arkadaşlarımı yorumlarsa sevinirim.

Hala DS5 aklımda duruyor. Bir de az önce bir arkadaş Kia Optimayı söyledi. 2. el sıkıntısı yaşaymayacağımı bilsem ona da bakarım. araç gırtlak dolusu ve ödüllü tasarımı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Benzinine param yeter dersen çek bir insignia bak keyfine.

Gerçi makyajlı kasa için bütçeyi bir tık artırman gerekebilir.
    Hocam yıllık en fazla 10 bin km yol yapıyorum. herhalde o kadar sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wintage

Hocam yıllık en fazla 10 bin km yol yapıyorum. herhalde o kadar sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Çok km yapmıyorsanız benzinli mantıklı.
    Fakat sonradan lpg düşünürseniz bunlara pek gitmiyor. Taktıran bildigim kadarıyla prins marka falan taktırıyor ıvır zıvırıyla 10 bin lira civarı masrafı oluyor diye biliyorum.
    Kullanıyorlar ama ne kadar sağlıklı olduğu da tartışılır.

Cosmolar tutuluyor sanırım dolu olan bu paket.

Son olarak almaya karar vermeden önce facebook insignia gruplarına girip gözlem yapmanızı tavsiye ederim.
    Sürekli paylaşılır kim ne arıza yaşamış, ne kadar masraf açmış vs bir süre gözlemleyip ona göre karar verirsiniz.
    Genelde 2013 öncesi ilk kasada çok sorun çıkıyor sanırım.

Yanlışım varsa affedin bildigim kadarıyla yazmaya çalıştım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.