Şimdi Ara

Arkadaşlar Elbirliğiyle Otomobil Fiyatlarını Düşürüyoruz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
9.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2. El veya 0 Fahiş Fiyata Araç Almıyoruz- Aldırmıyoruz !!!... böyle bir face grubumuz var hepinizi bekleriz.Araç fiyatları 3 katına çıktı ve inmemekte direniyor.Toplulukların gücünü kullanarak piyasayı aşağı çekeceğiz herkesi gruba bekliyoruz.

• Trafik sorunu otomobil fazlalığından değil ilkel ve çarpık şehirleşmeden kaynaklanıyor. Insanları büyük şehirlere toplayan anlayıştır sebebi.

Toplu taşıma araçları da boş değil yani, insanlar araçlarını kullanmayıp olmayan metrolara hücum etseler ya da otobüs duraklarında 100 metre kuyruk olsalar daha mı iyi olacak?

Bana kalsa ben bisiklet kullanacağım ama 2021 yılında koskoca Türkiye Cumhuriyeti başkentinde bisiklet yolu yok.

Bir youtuber var sifir arac almis klasik al satci tayfadan kendisi. Aracim ust vergi dilimine gecsin de fahis fiyattan satayım diye ellerini oluşturuyor. Videolarında fiyatların düşmeyecegi ve artmaya devam edeceği algısını yapiyor. Moraller bozuk tabiki, aldıkları ellerinde patlayacak az kaldi. Boyle konularda bu tip adamların düşecek diyenlere saldırmaları normal.

Al-sat'çı bebeler o kadar çabuk üşüşüyorlar ki bu tip başlıklara hayret ediyor insan. Araç fiyatlarının şişmesi ve talebin durması ile ilgili her mantıklı argümana anında itiraz var bu bebelerde. Belli ki sinirden epey tespih koparmışlar, tepede topladıkları araçlar da her gün içeri kaçmaya devam ediyor.

Kısaca : al-sat cephesinden yeni bir haber yok !

Bende bir araç takip ediyorum piyasası 140000 anca neyse 205000 TL den koydular, ardından diğer tipler hemen fiyatları 200000 e çekti yeni gelenler 195-220 arası yazdı.

Neyse aradan 2 hafta geçti şimdi 160 a indi.

Vergiye ötv ye laf etmeyenler 2. elcileri eleştiriyor felan diyorsunuz da.

Bu 2. elci kansızlar ve al-satcı keneler bu fiyatları zıplatanlar. En nefret ve lanet ettiğim tipler bu al-satcılar.

Başımıza gelen bir olayı kısaca anlatayım. Geçen sene araç beğendik abime 82 ye tamam dedi dedik sabah kapora sende neyse aradım adamı 09:15 te kapora yolluyoruz dedim adam dedi ki başkasına sattım neyse işte ailesi için almışmış vs vs dayanamadım verdim dedi aracı.

10 gün sonra aynı araç 92000 TL den satışa kondu, lastikleri michelin crossclimate idi bir anda kormoran 2. el olmuş arada lastiğide uçurmuş. Neyse araç 2. günü 91000 TL Den satılmış şans Ankaraya geldi araç rastgele gördüm.

Aradan 15 gün geçti bu sefer 92000 e alan adam 105000 TL den koydu.

Yani 1 ayda araç bu al-satcılar yüzünden 23000 TL arttı. Biz alamadık araç tabi. İhtiyacı olan alamadı.

Anlayana. Kesin burada al-satcı doludur. Onlarca kene tanıyorum sırf bundan geçinen, kendine-eşine-halasına-ebesine ya da eniştesinin üstüne alıp alıp satan.

• 2.el piyasası zaten öldü 2 3 tane egea aldım favoriye sarı sitede birinin her gün fiyatı düşüyo diğerleri de öyle duruyo ne zamandır diğer markalarda da durum pek farklı değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El atmışken euro dolarıda düşür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobil fiyatları daha da artmalı.herkesin arabası olmamalı.heryer trafik.park yeri yok.toplu taşıma kullanın

• Radikal ve Sert R kullanıcısına yanıt

Trafik sorunu otomobil fazlalığından değil ilkel ve çarpık şehirleşmeden kaynaklanıyor. Insanları büyük şehirlere toplayan anlayıştır sebebi.

Toplu taşıma araçları da boş değil yani, insanlar araçlarını kullanmayıp olmayan metrolara hücum etseler ya da otobüs duraklarında 100 metre kuyruk olsalar daha mı iyi olacak?

Bana kalsa ben bisiklet kullanacağım ama 2021 yılında koskoca Türkiye Cumhuriyeti başkentinde bisiklet yolu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Radikal ve Sert

otomobil fiyatları daha da artmalı.herkesin arabası olmamalı.heryer trafik.park yeri yok.toplu taşıma kullanın

Bide düşünsene benzin litresinin 50 kuruş olduğunu reis :D

• Bu hareketin bu yerlere geleceğini hiç tahmin etmiyordum. Gerçekten emeği geçen herkese çok teşekkürler artık haber siteleri dahi haber yapar olmuşlar bu durumu. Geçen hafta 70k ya yakın tweet, artık ölmeye başlayan Facebook'ta dahi grupta 18 bin kişi birleşmiş ki bunların hepsi 1 ay gibi bir sürede gerçekleştiğini düşününce eğer iyi bir duruş gösterilirse çok şey değiştirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruddervator -- 13 Şubat 2021; 14:2:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

El atmışken euro dolarıda düşür

Düşüyor zaten dolar 7 liranın altına düşecek ama dolar 8.5 ken alınan araçlar ikiye katladı ne hikmetse onlar düşmüyor.

Doları düşürecek olan katmadeğer üretecek olan hükümet daha düne kadar dolar 3 lira çok yüksekken şuan 7liralar normalleşti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Radikal ve Sert

otomobil fiyatları daha da artmalı.herkesin arabası olmamalı.heryer trafik.park yeri yok.toplu taşıma kullanın

Elektrikli otomobiller gelecekte yaygınlaşınca nasıl olacak peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruddervator

Bu hareketin bu yerlere geleceğini hiç tahmin etmiyordum. Gerçekten emeği geçen herkese çok teşekkürler artık haber siteleri dahi haber yapar olmuşlar bu durumu. Geçen hafta 70k ya yakın tweet, artık ölmeye başlayan Facebook'ta dahi grupta 18 bin kişi birleşmiş ki bunların hepsi 1 ay gibi bir sürede gerçekleştiğini düşününce eğer iyi bir duruş gösterilirse çok şey değiştirir.

Toplulukların gücü herşeyi değiştirebilir saat16:00 da twitterda hepimiz #Araçalmıyoruz yazarak paylaşıyoruz.

• Milletin kanına girmeyin, sonra almayıp bekleyen daha çok pişman oluyor. Geçen sene bu zamanlar ÖTV düşecek diye bekleyenler, öyle kala kaldı.
    Bırakın insanlar istediğini yapsın alan alır, almayan -alamayan zaten almaz. İkilem yaratmayın, bu tarz söylemlere aldanan çok insan var.

• Aracım var ama piyasa düşsün isterim piyasa ne kadar düşerse bende daha az farkla daha iyi arabaya binerim fakaaaatt şunu unutmayın arkadaşlar piyasayı düşüren sizin twitlerinizi gruplarınız değil , doların düşmesi sıfır arabaların bulunabilir durumda olması vs gibi olaylar 13 yıldır her yıl araç değiştiririm bu senede değiştirdim ve 7-8 ay önceki artış hariç geçen yıllardan bir farkı yok durumların.
    3 hafta önce aldıgım arac için durum şu aynı aracın sıfırı 335 bin tl ben 5 yaşında 80bin km de 200 e aldım yani %35 e yakın bir değer kaybı ile aldım.
    2012 de sıfır bir araç almıştım o günkü para ile 42700 tl ye aynı aracın 5 yaşında olanları 30-35 bandı arasındaydı km sine göre... Yani sevgili arkadaşlar araba fiyatları yüksek değil alım gücümüz ve tl değeri düşük basite indirgeyince durum bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolkanCOO

Düşüyor zaten dolar 7 liranın altına düşecek ama dolar 8.5 ken alınan araçlar ikiye katladı ne hikmetse onlar düşmüyor.

Doları düşürecek olan katmadeğer üretecek olan hükümet daha düne kadar dolar 3 lira çok yüksekken şuan 7liralar normalleşti.

Alıntıları Göster
    Bekle düşer

• Bu arada eklemeyi unuttum her yıl araçlarımı ocak şubat ayında değiştiririm yıl bazında en düşük ikinci el fiyatları bu ayda olur.. yeni modeller çıkar 10 gün ile alacagınız araba 1 yıl daha yaşlanmış olur vergi dilimi değişir bayilerde araba kalır yani fiyatı en dipte bulmak için bütün şartlar oluşur
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Bekle düşer

Alıntıları Göster

Mecbur düşecek.

• Fena düşecek.

• canlee89 kullanıcısına yanıt

Vergilere de bir el atsınlar. Vergiler çok yüksek.

• Bizim millet o gruplara üye olur işine gelen ilk fırsattada arabasını alır grupdakilere çamur atmaya başlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hutchinson atibaba

2.el piyasası zaten öldü 2 3 tane egea aldım favoriye sarı sitede birinin her gün fiyatı düşüyo diğerleri de öyle duruyo ne zamandır diğer markalarda da durum pek farklı değil

Dahada düşer inşallah.Pandemi dönemi 3 katına çıktı araba fiyatları

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.