Şimdi Ara

SİLİNSİN LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brazcks -- 20 Aralık 2020; 15:39:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Analizcizeuss kullanıcısına yanıt
    Basit olsa söylerim ama korkuyorum işte.

• Hocam sen çocukken nasıl zeki ve çalışkandın anlamadım. Notlarım kötü diyorsun. Türkçen de berbat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocukken iyiydi bu olaylardan sonra kötü oldu ve umursamadığım, düşünmediğim için beynim dolu hdd gibi çok yavaşladı.

• Bence git söyle ve bu durumun onlar yüzünden olduğunu ailenin yüzüne vur. Şuana kadar pek tepki gösteren biri değilsen üstüne çok gelirler ama iyice tepki gösterip, hesap sorarsan ne olduğunu bile anlamazlar. Bu durumda söylemekten başka çaren yok gibi. Korkuyorum diyorsunda, heralde seni öldürmezler. Baban vurmaya falan çalışırsa karşı koy adam olsunlar. Benim ailem senin gibi olmasada yinede sıkıntılılar ve bir türlü kurtulamıyorum.

• Senin şuan 2 çıkar yolun var.

1. si ve zor olanı

ilk önce askerliği tecil edebiliyorsan tecil et edemiyorsan ilk önce uzman bir askeri doktordan bilgi al. Boyunun son 2 hanesi üstüne 41 ekle kilon o civardaysa 1 yıl erteleme alıyorsun 2 yıl üst üste ama o sırada kilo vermemen gerekli. Tabi üniversiteyi 2 yıl içinde bitirmen gerekiyor yoksa askerliğini yakarsın. Askerlik olmayınca iş bulman da zorlaşıyor bilesin. Askerlik yoklama muyenelerinin gününü de kaçırmaman ve dikkat etmen gerekiyor. Yani 1. seçenek okulu bitir askere git.

2 ci yol ve kolay yol ise okulu bırak askere git orada bol bol arkadaş edinmeye bak. Sürekli sosyal ortama gir. KEndini geliştir illa ki yol gösteren bulunur. Eğer iyiysen uzman olarak kal.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Hocam saolun cevabınız için. Benim okulum yok şuanda kaydım silindi. 2 yıllık okulu bitiremeden ayrılanlar için 2 yıl tecil ettirme hakkı varmış. Ben 2 yıl tecil ettirip ilk sene yani bir sonraki yaza kadar sınava çalışmak ve şehir dışına gitmek istiyorum. İlk seneyi okuduktan sonrada tekrar tecil ettirebiliyorsam ettirmek olmazsa okulu 1 sene dondurup askere gitmek şeklinde düşünüyorum.

Bu tecil işleri kesin mi oluyor yoksa bellisizmi?

• İntihar etmeyi bir seçenek olarak görürken yaşadıklarını dürüstçe ailene açıklamayı pek seçenek olarak görmüyor gibisin. Güneş balçıkla sıvanmaz bir şekilde girdiğin bu yalan ortaya dökülecek. Dürüstçe konuş ailenle... Düzeltmek için yardımlarını iste, elinden geleni yapacağına ikna et insanları..

• Khenzur K kullanıcısına yanıt
    Son yıllarda yaşadıklarımdan sonra birçok şeyin farkına vardım ve dönülemez bir yolda olduğum gerçek. Şuanda yalanımı söylemem tam bir felaket olur. Onların güvenlerini sarstım. Onlara birşey vermeden çıkamam. Az önce bilgili birisine sordum ve tecil hakkımın olduğunu söyledi. O yüzden yalanıma 1 yıl daha devam edicem ne kadar kötü olursa olsun. Tecil ettirdiğim an seneye kadar sınavlara kadar hazırlanıp iyi bir puan alıp onlara tüm herşeyi açıklayacağım. Artık sarılırlar mı evlatlıktan mı reddederler bilemiyorum ama tek bildiğim okumadan olmadığı ve hayatı sevdiğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brazcks

Hocam saolun cevabınız için. Benim okulum yok şuanda kaydım silindi. 2 yıllık okulu bitiremeden ayrılanlar için 2 yıl tecil ettirme hakkı varmış. Ben 2 yıl tecil ettirip ilk sene yani bir sonraki yaza kadar sınava çalışmak ve şehir dışına gitmek istiyorum. İlk seneyi okuduktan sonrada tekrar tecil ettirebiliyorsam ettirmek olmazsa okulu 1 sene dondurup askere gitmek şeklinde düşünüyorum.

Bu tecil işleri kesin mi oluyor yoksa bellisizmi?

2 yıllık olanlar yine de tecil alabiliyor mu onu askerlik şubesine gidip komutana sormanız lazım. En doğru bilgiyi komutan verir. Sen mevcut okuduğun bölümü bırakıp başka bir bölümle yeniden başlamak istiyorsun sanırsam. Bunu da düzgün bir şekilde komutana anlatırsan bilgiyi verecektir. Okula devam nedeniyle askerliğe çağırılmazsın benim tahminim.

Kilo konusunda soruyorsan tecil kesin oluyor ama belli şartlar altında. Boy kilo oranına göre kurul 1 yıllık erteleme veriyor. 2. yıl da tecil kilodan dolayı 3. defa gidince kesin bir şekilde muaf oluyorsun. Çürük kağıdını veriyorlar sonra istesen bile askere gidemiyorsun. Hatta benim arkadaş çürük almıştı kilodan uzmanlığa girmek istiyor ama bir türlü gidemiyor. Kilo da verdi tanıdıkları da devreye soktu ama olmadı. Bir ara olacak gibi oldu komutanın biri ben hallederim alırım dedi ama ne yaptıysa olmadı.

Okuyan adam için en büyük sıkıntı bence askerlik.

• ah be kardeşim üzülerek okudum anlattıklarını tecil konularında cok bilgim yok ama malesef ebeveyn olamayacak bir çok kişi ebeveyn oluyor, benim de sıkıntılı sürekli kavga edilen bir ailem vardı şükür fen lisesini yatılı kazanıp gittim de kurtuldum, ayda yılda bir eve ugrar oldum herkes yurtta ağlarken ailesini özlerken ben cok mutluydum, o yüzden anlıyorum seni yol gösterenin yok olsa buraya yazar mıydın. Askere gidersin gitmezsin bilmem ama geçmişe takılma kendine güven kendine saygı duy kendini sev, paran olursa özelde bi psikiyatristen destek al, kim bilir karsına seni yukarı çekecek bir eş de çıkar. Sen mutlu ol ki gelecekte cocullarını mutlu et sağlıklı yetiştir, hersey gönlünce olsun.

• Hocam,günü kurtarmaya çalışmak yerine sorunlarını temelli çözecek yol belirlemen gerek.Gördüğüm en büyük sorun sosyallik,girişkenlik.Özgüven eksikliği var.Önce kilo ver,75 80 kiloya inince kas yapmaya başla,giyimine saçına önem ver.Dış görünüş özgüven verir.Zamanının en ünlü hatibi yunan Demosthenes'in de özgüven sorunu varmış ergenlik döneminde özellikle.Vücut egzersizleriyle aşmış.

Ayrıca şansın varsa bir işte çalış.Satış yapabileceğin iletişim kurabileceğin bir iş.Unutma insanlar seni yargılamıyor.Eğitimdir askerliktir bu sorunlar geçici şeyler.İyi giyimli sosyal biri olursan iş bulur birikim yapar,ticarete girer hayatını kazanırsın.

İntiharı da düşünme derim.Hayatın sonu değil.İnsanlar gözlerini kaybediyor,tamamen felç olup bitkisel hayata geçiyorlar beyinleri çalışırken.Boşver tüm bunları.Gözlük kullanıyorsan lense geç kendine iyi bak bu sorunlarını çözecektir uzun vadede.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sabah şubeye gidip 2 yıl erteleme başvurusu yaptım. Okuldan ayrıldığım için böyle bir hakkım varmış. Teşekkürler bu arada yazdığın için.

• Genel olarak benzer şeyleri yaşamışız yazını okudum da ben intihar etmeyi düşünmezdim sadece

• determinant1 D kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap yazdığın için teşekkür ederim öncelikle. Tecil işini yaptım 15 gün içinde sonuçlanacak. Ailemi seviyorum ama iyi birer ebeveyn değiller malesef. Şimdi sınavlara hazırlanıp kazanmak sonrada memleketi yazıp gitmek ve okulu bitirmek. Umarım işler yolunda giderde düşüncelerimi gerçekleştirebilirim ve okulda iyi birisiyle tanışabilirim.

• ktulu dinlerim kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap yazdığın için teşekkür ederim. Öncelikle bir yol belirledim kendime. Sırayla askerliği erteletmek (Başvuruyu yaptım. Hakkım varmış tecil ettirmeye) Sonra sınavlara hazırlanmak ve kazanıp memlekete gitmek. Tek başıma hem okul okur hem de yarı zamanlı bir iş bulup çalışırsam süper olur. Askerliğide okulu dondurup yaparım. Zaten 6 ay sürüyor gelince bir sonraki sene devam ederim. Kilo olarakta 83 kiloyum şuanda. 20 kilo verdim. Biraz daha verip spora gitmeyi düşünüyordum ama sınavlara hazırlanırken boş zaman kaybı olur. Kazanınca vücutta yaparım artık. Hem düşük ve geniş omuzluyum. 😄 Tip olarakta iyiyim. Yaşamak istiyorum ve bu dediklerimi yapmam şart. Tek korkum ailemin ne diyeceğini tahmin edememem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.