Şimdi Ara

Arkadaşlar çaresizim kafam çok dağınık akıl verin lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
1
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 ay
 • Cevaplayan Üyeler 10
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 13
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 49 dakika
 • Toplam Okunma Süresi 175
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
 • Favoriye Eklediklerim 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Brazcks (13 mesaj) darkolan (2 mesaj) Mesutzgvn (2 mesaj) Analizcizeuss (2 mesaj) ktulu dinlerim (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (5 mesaj) Uygulama (17 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Arkadaşlar çaresizim kafam çok dağınık akıl verin lütfen
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Çok ciddiyim arkadaşlar.

  Arkadaşlar ben çocukluğumdan beri her yerde dışlandım. İlkokul-ortalokul'da, mahallemde, köye gittiğimizde ise anne tarafındaki kuzenlerim tarafından çok dışlandım dalga geçildim lakaplar taktılar hep. Annem hep hiyenlerini felan dinlerdi sanki benden çok onları seviyor gibiydi ama annem saf ve cahil birisi. Mesela okula çağırmıştım ama gelin görünki kızmak beni savunmak yerine güler suratla kardeş kardeş oynayın gibi şeyler söylemişti. Tabi bunu gören çocuklar daha çok üstüme gelmeye felan başlamışlardı.

  Tabi içime kapanmaya başlamıştım, hayatın bana neden böyle davrandığını anlamaya çalışıyordum ama anlayamıyordum. Ezik yada sessiz çekingen bir çocuk değildim. Tam tersi biraz daha yırtık birisiydim. Zeki ve çalışkandım ayrıca. Okuluda gözüm kapalı 1. Bitirecek biriydim. 5. Sınıfta sınıf öğretmenimiz benimle konuşmuştu ama bende bana ne olduğunu anlamadığım için yeni doğmuş kardeşimi bahane ederek benimle ilgilenmiyorlar diye yalan söyledim. Bana kimseye söylemeyeceğine dair söz vermişti ama eve gidince annem bana sen bizi öğretmenine şikayet mi ettin diye çok kızmıştı. Keşke okuldaki çocuklarada böyle kızsaydı.

  Liseye geçemeyeceğimi düşünürdüm. O yüzden intihar etmek hep aklımın bir köşesindeydi ama bir şekilde liseyi kazanmıştım. Anadolu lisesiydi.

  Tabi liseden önce ortaokulda derslerim hep kötü olduğu için babam çok kızardı. Baya bi kızardı. Ama hiç neden kötü olduğunu sormazdı. Ben hayatı kafamda bitirmiştim. Bir duygu hissetmiyordum. Yüzümde hiç duygu yoktu. Sadece öyle boş boş bakardım. Akşamları babam gelince sofrada somurttuğumu görünce kızmaya bağırmaya çağırmaya başlardı. Yemekten sonra veya işten gelince hep en az 1 saat ayakta bana nutuk çekerdi. Ben korktuğum için ses çıkarmadan dinleyip evet baba tamam baba özür dilerim baba gibi şeyler söylerdim. Dayanamazdım kendi ağırlığım fazla geldiği için hafif bir titreme felan gelirdi. Bekim çok ağrırdı ama yinede bitene kadar beklerdim. Yıllarca sürdü bu liseye geçene kadar 4 sene. Beni okuldan almakla tehdit ederdi ya. Neden bir çocuğu böyle tehdit edersinki.

  Lisede rahat bir nefes alabilmiştim. Arkadaşlarım kötü değillerdi ama o kadar şeyden sonra içine kapanık, sessiz, konuşmayan, ayakta 5 dk durunca deli gibi beli ağrıyan, konuşamayan, anında gerilen terleyen nefes nefese kalan ezik bir tipe dönüşmüştüm. Kimseyle karşılaşmamak, muhattap olmamak için dışarı çıkmaz, kimseye görünmeden okula gider gelirdim. Haliyle kiloda almaya başlamıştım. Lise 4'te 83 kiloydum ve kendimi hep kilolu hissediyor bunun ezikliğini ve utancını yaşıyordum.

  Lisenin biteceğini düşünmezdim hep intihar edeceğimi düşünürdüm ama intihar etmek kolay değil ve hayat akıp üniversite sınavlarını 230 gibi kötü bir puanla kazanmama kadar getirdi. Nasıl olduysa ege üniv. İö kazanmıştım ama üniversite çok büyüktü ve bende iyice kilo almıştım. O kadar kötü haldeydim ki hem psikolojik olarak çökmüş hemde kilo alarak hiç bir kıyafetin üzerime olmamasına neden olmuştum.

  Kampüs okulun en sonundaydı ve 25 dk kampüs içinde o kadar insanın arasında yrümek tam bir işkenceydi benim için. Kampüse vardığımda terden sırılsıklam ve nefes nefese olurdum. Zaten belim ağrıyordu ve ufacık bir heyecanlamayla panik atak geçirirdim. İnanılmaz kötüydü.

  Malesef devamsızlık yapmaya başlamıştım. Haliyle kaldım ama aileme geçtiğimi söyledim. Sonraki senede kaldım ve aileme kaldığımı söyledim. Sonraki geçtiğimi ve sınavı kazanarak 4 yıla uzattığımı söyledim. Amacım 2 yılı bitirip yalan söylediğimi söylemekti ama öyle olmadı. Yine kaldım ve yine geçyiğimi söyledim. Toplamda 4 sene olmuştu ve ben halen birinci sınıftaydım. Tabi bu aralarda 104 kilo olmuştum ve 2 kere doktora gitmiştim. Doktorlar hiç bir işe yaramadı. İlaçlar etki etmedi.

  Aileme bu yaşadıklarımı (üniversite hariç) anlatmıştım ama çok ciddiye almadılar. Doktora gitmem için ısrar ettiler ama sonuçlar malum. Herşeyin kafamda olduğunu düzelmek istemezsem düzelemeyeceğimi felan söylediler ve pek düşmediler üstüme. Umarsamafıkları in bende onlara daha iyi olduğumu felan söyledim onlara hissettirmemeye çalıştım ama hiçte öyle değildi. Çok kötüydüm.

  Bu sene okulla ilişiğimin bittiğine dair mail aldım. Ailem bilmiyor ve 4.sınıfa geçtiğimi sanıyor. Başta bu durumun buraya kadar geleceğini, bu kadar kötü olacağını bilmiyordum. Şimdi bu yalan çok ağırlaştı ve taşıyamz oldum.

  Bende bu sene günde 25 saat it gibi çalışıp sınavlara girmeyi hedef koydum ama bir sorun çıktı. Okulla bağım olmadığı için askerlik vardı. Bende askerliğimi sorguladığım zaman karşıma 2020 yılı sonuna kadar tecil olduğumu ama okulla ilişiğim kesildiğinde 2 ay içinde en yakın askerlik şubesine gitmem gerektiği yazıyordu.

  Mahvoldum bunu görünce. 2 gündür su harici doğru düzgün yemek yemedim. Yataktan çıkamıyorum her yerim ağrıyor ve halim dermanım yok.

  İnternette arattığımda okulla ilişiği kesilenler 2 yıl daha tecil ettirebiliyorlarmış. Şimdi tecil ettirme işi kesin mi oluyor? Eğer tecil ettirebilirsem it gibi çalışıp şehir dışında bir okula gitmek istiyorum. Tabi okulu kazanınca aileme bu söylediğim yalanı açıklayacağım. Umarım tecil ettirebilirim. Bu arada 83 kiloya kadar düştüm ve durumum iyi gidiyordu gerçekten. Taki şu ana dek.

  Edevlette tecil ettirme kısmına girince 2020 yılına kadar tecillidir diyor ve tecil etme başvurusu yapamıyorum. Alt kısımda ise ilişiği kesilince 2 ay içinde şubeye gelin diyor. Ben şubeyi arayıp bilgi almak istesem bilgi verirler mi yoksa illa şubeye mi gitmem gerekiyor? Yakın olsa hemen giderim ama biraz uzak. Önce arayıp bilgi almak sonra gitmek istedim.

  Eğer olmazsa intihar edicem ama nasıl edicem bilmiyorum. Babam bunu kaldıramaz kesinlikle o yüzden korkuyorum. Kardeşim ve annem tek başlarına ne yaparlar. O kadar bor var birde. Benim intihar etmem tüm ailemi mahvedicek ama etmezsemde çok korkuyorum ailemden.

  Ne yapacağım ben.

  Yalan felan değil gerçekten. Lütfen bir akıl verin bana. Tecil için şart arıyorlar mı.? İnternette okulu bitiremeden ilişiği kesilenler 2 yıl daha tecil ettirebiliyorlar diye okudum.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >  |
  |
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam sorun o değil. Sorun yalan söylemem. Aileme söylemedim yoksa askerede gider gelirdim ama 4 yıldır okula gidiyor gibi yapıyorum hani sorun bu.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Analizcizeuss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Basit olsa söylerim ama korkuyorum işte.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Analizcizeuss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Çavuş
  87 Mesaj
  Hocam sen çocukken nasıl zeki ve çalışkandın anlamadım. Notlarım kötü diyorsun. Türkçen de berbat.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  DH Eline Kız Eli Değmemişler Kulübü Kurucu Başkanı
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Çocukken iyiydi bu olaylardan sonra kötü oldu ve umursamadığım, düşünmediğim için beynim dolu hdd gibi çok yavaşladı.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Seks Mavisi Gömlek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  115 Mesaj
  Bence git söyle ve bu durumun onlar yüzünden olduğunu ailenin yüzüne vur. Şuana kadar pek tepki gösteren biri değilsen üstüne çok gelirler ama iyice tepki gösterip, hesap sorarsan ne olduğunu bile anlamazlar. Bu durumda söylemekten başka çaren yok gibi. Korkuyorum diyorsunda, heralde seni öldürmezler. Baban vurmaya falan çalışırsa karşı koy adam olsunlar. Benim ailem senin gibi olmasada yinede sıkıntılılar ve bir türlü kurtulamıyorum.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam babam hiç bir konuda haksız çıkmaz. Ne yapar eder kendini haklı çıkarır. Benimde ağzım laf yapmıyor. Kafayı yicem. Yarın askerlik şubesini arıcam bakalım ne olucak. Eper tecil ettirebilirsem söylemicem ama edemezsem bilmiyorum işte ne olur.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Paarthurnaax kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  365 Mesaj

  Senin şuan 2 çıkar yolun var.

  1. si ve zor olanı

  ilk önce askerliği tecil edebiliyorsan tecil et edemiyorsan ilk önce uzman bir askeri doktordan bilgi al. Boyunun son 2 hanesi üstüne 41 ekle kilon o civardaysa 1 yıl erteleme alıyorsun 2 yıl üst üste ama o sırada kilo vermemen gerekli. Tabi üniversiteyi 2 yıl içinde bitirmen gerekiyor yoksa askerliğini yakarsın. Askerlik olmayınca iş bulman da zorlaşıyor bilesin. Askerlik yoklama muyenelerinin gününü de kaçırmaman ve dikkat etmen gerekiyor. Yani 1. seçenek okulu bitir askere git.
  2 ci yol ve kolay yol ise okulu bırak askere git orada bol bol arkadaş edinmeye bak. Sürekli sosyal ortama gir. KEndini geliştir illa ki yol gösteren bulunur. Eğer iyiysen uzman olarak kal.

  _____________________________
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam saolun cevabınız için. Benim okulum yok şuanda kaydım silindi. 2 yıllık okulu bitiremeden ayrılanlar için 2 yıl tecil ettirme hakkı varmış. Ben 2 yıl tecil ettirip ilk sene yani bir sonraki yaza kadar sınava çalışmak ve şehir dışına gitmek istiyorum. İlk seneyi okuduktan sonrada tekrar tecil ettirebiliyorsam ettirmek olmazsa okulu 1 sene dondurup askere gitmek şeklinde düşünüyorum.

  Bu tecil işleri kesin mi oluyor yoksa bellisizmi?  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Mesutzgvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Çavuş
  83 Mesaj

  İntihar etmeyi bir seçenek olarak görürken yaşadıklarını dürüstçe ailene açıklamayı pek seçenek olarak görmüyor gibisin. Güneş balçıkla sıvanmaz bir şekilde girdiğin bu yalan ortaya dökülecek. Dürüstçe konuş ailenle... Düzeltmek için yardımlarını iste, elinden geleni yapacağına ikna et insanları..
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Son yıllarda yaşadıklarımdan sonra birçok şeyin farkına vardım ve dönülemez bir yolda olduğum gerçek. Şuanda yalanımı söylemem tam bir felaket olur. Onların güvenlerini sarstım. Onlara birşey vermeden çıkamam. Az önce bilgili birisine sordum ve tecil hakkımın olduğunu söyledi. O yüzden yalanıma 1 yıl daha devam edicem ne kadar kötü olursa olsun. Tecil ettirdiğim an seneye kadar sınavlara kadar hazırlanıp iyi bir puan alıp onlara tüm herşeyi açıklayacağım. Artık sarılırlar mı evlatlıktan mı reddederler bilemiyorum ama tek bildiğim okumadan olmadığı ve hayatı sevdiğim.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Khenzur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  365 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Brazcks

  Hocam saolun cevabınız için. Benim okulum yok şuanda kaydım silindi. 2 yıllık okulu bitiremeden ayrılanlar için 2 yıl tecil ettirme hakkı varmış. Ben 2 yıl tecil ettirip ilk sene yani bir sonraki yaza kadar sınava çalışmak ve şehir dışına gitmek istiyorum. İlk seneyi okuduktan sonrada tekrar tecil ettirebiliyorsam ettirmek olmazsa okulu 1 sene dondurup askere gitmek şeklinde düşünüyorum.

  Bu tecil işleri kesin mi oluyor yoksa bellisizmi?

  2 yıllık olanlar yine de tecil alabiliyor mu onu askerlik şubesine gidip komutana sormanız lazım. En doğru bilgiyi komutan verir. Sen mevcut okuduğun bölümü bırakıp başka bir bölümle yeniden başlamak istiyorsun sanırsam. Bunu da düzgün bir şekilde komutana anlatırsan bilgiyi verecektir. Okula devam nedeniyle askerliğe çağırılmazsın benim tahminim.

  Kilo konusunda soruyorsan tecil kesin oluyor ama belli şartlar altında. Boy kilo oranına göre kurul 1 yıllık erteleme veriyor. 2. yıl da tecil kilodan dolayı 3. defa gidince kesin bir şekilde muaf oluyorsun. Çürük kağıdını veriyorlar sonra istesen bile askere gidemiyorsun. Hatta benim arkadaş çürük almıştı kilodan uzmanlığa girmek istiyor ama bir türlü gidemiyor. Kilo da verdi tanıdıkları da devreye soktu ama olmadı. Bir ara olacak gibi oldu komutanın biri ben hallederim alırım dedi ama ne yaptıysa olmadı.

  Okuyan adam için en büyük sıkıntı bence askerlik.

  _____________________________
 • Çavuş
  73 Mesaj
  ah be kardeşim üzülerek okudum anlattıklarını tecil konularında cok bilgim yok ama malesef ebeveyn olamayacak bir çok kişi ebeveyn oluyor, benim de sıkıntılı sürekli kavga edilen bir ailem vardı şükür fen lisesini yatılı kazanıp gittim de kurtuldum, ayda yılda bir eve ugrar oldum herkes yurtta ağlarken ailesini özlerken ben cok mutluydum, o yüzden anlıyorum seni yol gösterenin yok olsa buraya yazar mıydın. Askere gidersin gitmezsin bilmem ama geçmişe takılma kendine güven kendine saygı duy kendini sev, paran olursa özelde bi psikiyatristen destek al, kim bilir karsına seni yukarı çekecek bir eş de çıkar. Sen mutlu ol ki gelecekte cocullarını mutlu et sağlıklı yetiştir, hersey gönlünce olsun.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Onbaşı
  15 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  BOUN Isletme...


  Hocam,günü kurtarmaya çalışmak yerine sorunlarını temelli çözecek yol belirlemen gerek.Gördüğüm en büyük sorun sosyallik,girişkenlik.Özgüven eksikliği var.Önce kilo ver,75 80 kiloya inince kas yapmaya başla,giyimine saçına önem ver.Dış görünüş özgüven verir.Zamanının en ünlü hatibi yunan Demosthenes'in de özgüven sorunu varmış ergenlik döneminde özellikle.Vücut egzersizleriyle aşmış.
  Ayrıca şansın varsa bir işte çalış.Satış yapabileceğin iletişim kurabileceğin bir iş.Unutma insanlar seni yargılamıyor.Eğitimdir askerliktir bu sorunlar geçici şeyler.İyi giyimli sosyal biri olursan iş bulur birikim yapar,ticarete girer hayatını kazanırsın.
  İntiharı da düşünme derim.Hayatın sonu değil.İnsanlar gözlerini kaybediyor,tamamen felç olup bitkisel hayata geçiyorlar beyinleri çalışırken.Boşver tüm bunları.Gözlük kullanıyorsan lense geç kendine iyi bak bu sorunlarını çözecektir uzun vadede.

  _____________________________
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam bu sabah şubeye gidip 2 yıl erteleme başvurusu yaptım. Okuldan ayrıldığım için böyle bir hakkım varmış. Teşekkürler bu arada yazdığın için.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Mesutzgvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Onbaşı
  38 Mesaj
  Genel olarak benzer şeyleri yaşamışız yazını okudum da ben intihar etmeyi düşünmezdim sadece  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam cevap yazdığın için teşekkür ederim öncelikle. Tecil işini yaptım 15 gün içinde sonuçlanacak. Ailemi seviyorum ama iyi birer ebeveyn değiller malesef. Şimdi sınavlara hazırlanıp kazanmak sonrada memleketi yazıp gitmek ve okulu bitirmek. Umarım işler yolunda giderde düşüncelerimi gerçekleştirebilirim ve okulda iyi birisiyle tanışabilirim.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  determinant1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  159 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam cevap yazdığın için teşekkür ederim. Öncelikle bir yol belirledim kendime. Sırayla askerliği erteletmek (Başvuruyu yaptım. Hakkım varmış tecil ettirmeye) Sonra sınavlara hazırlanmak ve kazanıp memlekete gitmek. Tek başıma hem okul okur hem de yarı zamanlı bir iş bulup çalışırsam süper olur. Askerliğide okulu dondurup yaparım. Zaten 6 ay sürüyor gelince bir sonraki sene devam ederim. Kilo olarakta 83 kiloyum şuanda. 20 kilo verdim. Biraz daha verip spora gitmeyi düşünüyordum ama sınavlara hazırlanırken boş zaman kaybı olur. Kazanınca vücutta yaparım artık. Hem düşük ve geniş omuzluyum. 😄 Tip olarakta iyiyim. Yaşamak istiyorum ve bu dediklerimi yapmam şart. Tek korkum ailemin ne diyeceğini tahmin edememem.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  ktulu dinlerim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bitcoin
Radyo Dinle
Sohbet
Cancer Clinical Trials
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.