Şimdi Ara

ARKADAŞLAR BÜYÜK BİR OYUNA GELİYORSUNUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
5
Favori
12.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakın belli bir tembel kitle var ders çalışamıyorlar siz de çalışmayın diye aptal aptal şeyler söylüyorlar sistemle ilgili. 40 tane nitelikli fen sorusu adam ayırmak için yeterlidir. Geçen yılki organik kimya sorularını falan hatırlamıyor musunuz komik komik, otuz soru oldu da ne oldu? Ayrıca öyle bir algı yaratılıyor ki TEOG usulü beş bin birinci çıkacak falan. Her alanla ilgili toplam 160 soru sorulacak bu YGS deki soru sayısına tekabül ediyor YGS de bugüne kadar kaç full yapan adam çıktı. Ve bunu içinde mat2 ve fenin LYS konuları olan bir YGS gibi düşünün. Ki ygs bile kısmen ayırt edici bir sınavdı, bunda onun üstüne Ygsde çözdüğünüz basit fen ve sosyal yerine kendi alanlarınızı çözeceksiniz. Bunun üzerine bu sistem 40 Türkçe 40 matematik sorusunu 90 dakikada çözdürecek size sınavın ayırt ediciligi ile ilgili sizin beyninize önyargılar yerleştirmeye çalışıyor bu tembel kitle. Vallahi oyuna gelmeyin deli gibi zevk ala ala emek vermeye devam edin yemin ediyorum kazananlar olacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karataym -- 19 Ekim 2017; 16:14:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Calişan başarır sistem bahane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amarikanın oyunu bunlar illumantıon var arkasında
  • Kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Areyouradyo

Calişan başarır sistem bahane

aynen oyle tek sorun obp onada yapacak bır sey yok calısıp etkisini azaltmaya calısacaksın
  • David Belle kullanıcısına yanıt
    Aman hocam napiyorsunuz alüminyum

• Çok haklısınız süre çok eleme yok diyen kisiler lys matematik de 80 soru vardı 135 dakika verildi kaç kisi full cekti ya da cok iyi bir sonuc yaptı bence yapamayana 5 saat verin yine yapamaz

• soldierrrr kullanıcısına yanıt
    olay sınavı yapıp yapamaması değil. Bir tm olarak sayıslacıların alanıma dadanmasını istemıyorum. Herkes alanına göre sınava girmeli. O alanıma giren sayısalcı kötü de olsa iyide olsa edebıyat yapsada yapmasada benim sıralamama olumsız etkıde edıcek. Benım istediğim tm den daha kişi girmesi daha az kişinin sıralanması
  • TheLordMan kullanıcısına yanıt
    Kim daha iyise o girer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-55287E84C -- 19 Ekim 2017; 16:31:57 >
    Sende git MF'ye dadan. Yapamıyorsunuz edebiyatı matematiği birde gelip burda "Bon TMcoyom, MFcolor dodonmoson." demeyin.

• Benım ne demek istediğimi anlayacak zeka kapasitesinde değilsin
  • Saraç televizyona çıkacağı saate kadar o gün ders çalışmıştım 1 saat onu izledim sonra tekrar derse döndüm

Haklısın, senin bahsettiğini anlayamayacak kadar düşünebiliyorum.

Sana tavsiyem o kafanın içindeki beynini bir ara kullan. Çürütme yazıktır.

Kardeşim alan diye birşey yok yok niye anlamıyorsunuz sizin resmi olarak alanınız var mı semde fen calis coz ya da sözel

Herkese eşit süre veriliyor. Sende MF alanınına dadan güzel kardeşim. Onların sıralamalarını boz. Sayısalcılara ekstra süremi veriliyor.
  • Kardeş niye böyle bi konu açtın ki şimdi?

Ne güzel adam eliyorduk
  • Hangi ygsde 270 dakika verildi, 270 verilse 1000 full çıkardı en az
  • Çalışan yine kazanır benimde obp 80 hedef 15k bende gider günlük fazladan birer saat çalışıp 10k yaparm obp atsın 15kya obp açığınıda fazladan birer ikişer kitap çözün kapatın 12 olarak 12ler çalıymıyor mezunlara bunu söylüyorum bende 12yim ama bu seneki 12yer çöp tabiki her yıl old gibi iyilerde var çalışan kazanıcak inşallah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana sorarsanız olması gereken sistem şu şekilde,

Ygs ve lys kaldırılır. Yerine tek oturumda gerçekleştirilebilecek 100 sorudan oluşan ve yaklaşık 2 saat 20 dakika süren test yerine klasik bir sistem gelir. Her doğru cevap için öğrenci belirli bir puan alır fakat bu belirli puan her soruda değişir. Örneğin bir soruda mantık sorulur ve doğru cevaplayan 3 puan alırken bir soruda zor bir türev sorusu yöneltilir bu sorunun doğru cevabı 5 puan olur. Böylece birden fazla sınavda öğrenciler heba olmaz.

Doğru cevapları ile toplanan bu sınav puanın %65 i ve lise derslerinin ortalama puanının %65i toplanır, böylece lise boyunca uyuklamış öğrenci son sene çalışıp bilgi birikimi olmadan iyi bir yere yerleştirilemez.

Geldik üniversite kısmına, öğrenciler alan puanları ile puanının yettiği ki buna üniversite karar verir - x% ile +y%'ye denk gelmekte( yani 300 puan ile öğrenci alan Üniversiteye 270 puan ile de başvurabilir öğrenci 360 puanlada.) başvururlar üniversiteye. Üniversite klasik yapılan sınavın öğrenciye ait cevap kağıdını incelemeye alır. Yetkin kişiler inceler bu kağıdı, öğrenci bizim üniversitemizin bakış açısına sahip mi?, bizim üniversitemizi daha iyi bir noktaya taşıyabilecek mi?, hata yapmış olsa bile doğruya ulaşmadaki gayreti nedir?, bu gibi sorulara cevap arar ve eğer istedikleri bulunmuşsa öğrencinin üniversite başvurusu kabul edilir.

Bu sistem geldiğinde neler değişir?:

Öğrenciler ve veliler arasındaki puan evhamı kalkar, senin oğlun sınavdan 3 aldı onun oğlu 5 aldı gibi bir mantık ortadan kalkar, öğrenci zaten lisesinde başarılıydı ise sınav onu mümkünatı olmayan bir yere taşımayacaktır.

Lisedeki denetimsiz ve deneyimsiz ortam ortadan kalkar. Ayrıca aileler lise eğitimini önemsemeye başlar.

Bir kaç kuşak sonra eğitim ister istemez daha önemsenen bir yapı haline gelirken bireyler işlerinde daha yapıcı olur. Sabah işe gidip akşama kadar masa başında uyuklayan hiç istemediği veya yeteneğinin var olmadığı işi yapmak zorunda kalmaz.

Tabi bunların hepsi benim düşüncem...

• üniversiteleri kapatalım böylece sınav sorunu kalmaz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.