Şimdi Ara

Arkadaşlar ben staj yeri bulamıyorum lan?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 21 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gece yenilen tost (9 mesaj) BalkanGöçmeniBirBey (4 mesaj) Zatı Muhterem (2 mesaj) 2pac. (2 mesaj) mangle (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (15 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Biyomedikal mühendisliği okuyorum herkes pandemiden dolayı kapatmış. Buraya daha önce de yazmıştım hala bulamadım kimse stajyer almıyor. Tam 23 şirketten red yedim. Her gün birilerini arayıp soruyorum yok. İstanbulda dahi yok. Sigortam ücretimi ben karşılayacam hatta uzaktan bile olur yeter ki alın diyorum kimse kabul etmiyor. Linked in, kariyer ne var ne yok hepsine baktım. Hatta girip şehirdeki medikal firmalarının listesinden tek tek arıyorum kabul etmiyorlar. Yer bulmak için son 1 ayım kaldı. Okul yer bulmuyor. Bulamazsam okulum uzuyor. Bu sene staj bulabilen var mı ne yapmam lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zatı Muhterem

Bu mesaj silindi.

reis staj bile yapamıyorum ne memuriyeti

• Bizim üni. pandemi durumunda staj yeri bulma sorununu ön görüp, alt sınıflara stajin yerine geçecek büyük çaplı bir proje ödevi vermişti. Çeşitli medikal cihazların özelliklerini, işlevlerini detayli olarak raporluyorlardi en son. Sizde de böyle bir şey yapmaları lazım. Cidden düşüncesizlik bu. Onu geçtim. Özel firmalar, arge şirketleri öğrencilere ve yeni mezunlara resmen düşman gibi davranıyor. Gençlere sahip çıkmayan bu firmalar da sonra gelip '' yeni mezunlar çok tecrübesiz yav'',''yeni nesil mühendisler iş bilmiyor yav'' diye geveliyor. Türkiye' deki özel sektör cidden içler acısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zatı Muhterem

Bu mesaj silindi.

Bilmiyorum o konuyu ben arayıp soruyorum hep red yiyorum çeşitli bahanelerle

• quote:

Orijinalden alıntı: Pankreasına Talibim

Bizim üni. pandemi durumunda staj yeri bulma sorununu ön görüp, alt sınıflara stajin yerine geçecek büyük çaplı bir proje ödevi vermişti. Çeşitli medikal cihazların özelliklerini, işlevlerini detayli olarak raporluyorlardi en son. Sizde de böyle bir şey yapmaları lazım. Cidden düşüncesizlik bu. Onu geçtim. Özel firmalar, arge şirketleri öğrencilere ve yeni mezunlara resmen düşman gibi davranıyor. Gençlere sahip çıkmayan bu firmalar da sonra gelip '' yeni mezunlar çok tecrübesiz yav'',''yeni nesil mühendisler iş bilmiyor yav'' diye geveliyor. Türkiye' deki özel sektör cidden içler acısı.

Ben de anlamış değilim. Oysa ki paramızı bile okul veriyor. Ben aslında şirketin işine yarayacağım. Tam gün bedava elemanım resmen ama onu bile kabul etmiyorlar. Yardımcı olan 1 tane şirket yok ya inanamıyorum moralim acayip bozuk.

• Bence stajı bırak üniye baskı yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: mangle

Bence stajı bırak üniye baskı yap

Nasıl yani hocam

• gece yenilen tost kullanıcısına yanıt

pandemiyi koşullarını öne at. staj yapmayan üniversiteleri örnek göstererek üniversitene baskı yap. en son çare olarak cimer e şikayet et.

• quote:

Orijinalden alıntı: BalkanGöçmeniBirBey

pandemiyi koşullarını öne at. staj yapmayan üniversiteleri örnek göstererek üniversitene baskı yap. en son çare olarak cimer e şikayet et.

Birisi etmişti zaten birşey olmadı. Programa devam ediyorlar

özel üniversitede isen hocalarının staj yeri bulmasını söyle ve bu konuda bastır. Eğer sonuç vermiyorsa CİMER e şikayet et.

• Bende Şubat ortası Mart başı aramaya başlıcam inşallah bulurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2pac.

Bende Şubat ortası Mart başı aramaya başlıcam inşallah bulurum.

hangi alan hocam?

Makine mühendisliği hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2pac.

Makine mühendisliği hocam.

Makinada daha çok alıyorlar hocam bulursunuz bence

• Kendini geliştirsen bulursun staj beğenmiyorsunuz. Ah gençler ah. Diyenler gelmemiş ben demek istedim

• 2pac. kullanıcısına yanıt

kolay bulacağını düşünüyorum :)

ama kendini geliştirmeyi ihmal etme :))))

• ben diyorum. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

Kendini geliştirsen bulursun staj beğenmiyorsunuz. Ah gençler ah. Diyenler gelmemiş ben demek istedim

Tam sinirleniyodum hocam  

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.