Şimdi Ara

Arkadaşınla iş yapma!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar, konu arkadaşım 4 yıllık arkadaş ama işte bu işler yıla bakmıyor maalesef. 5,6 ay işsiz kaldım geçen ay arkadaşım bir yerin işini aldı ve beni arayıp adama ihtiyacı olduğunu söyledi. Ben de tamam olur gelirim dedim ama insan işte azıcık cebine para girince hemen bir tarafları kalkıyor. Daha düne kadar işin nasıl yapıldığını soran adam şimdi biraz kazanınca da 40 yıllık iş verenmiş gibi tavırlara girdi. Milletin içinde durduk yere bağırmalar aşağılama hareketleri, SGK desen yok, yol parası yok, çalışma saatleri belli değil. Ama sanki milyarlar veriyormuş gibi bir tavırlar. Hayatındaki ilk çalışanı benim ama sanırım son çalışanı alacağım çünkü işi bilen adamı bulması zor hele ki, yağmurun soğuğun altında çalışacak yazın ise sıcağın altında çok zor. Arkadaşa, akrabaya iyi niyetli insan olmaya değmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hatanın çoğu sende ilk geldiğinde şartlarını sınırlarını sen belirleyecektin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karakter böyle durumlarda ortaya çıkar

• Valla doğru söylüyorsun. Ama şartları konuşurken SGK yapacağız dedi ben de tamam dedim. Yapmadılar 1 Aydır. Öğle yemeğini bile 15,30 16:00 gibi ancak yeme fırsatım oluyor. İş ne zaman biterse o zaman yemek. Sinir olduğum nokta aptal yerine koymaya çalışması, arkadaşımız yanlış yapmaz diyordum. Ama bunun o kadar bir tarafları kalkmış ki, ben de tahmin etmemiştim. Çünkü daha önce üç kuruş para için bile iş beğenmemezlik etmezdi. Şimdileri iş beğenmiyor. Ve daha önce böyle cins davranışları olmamıştı. 10 ay yüz yüze görüşmemiştim. Ne olduysa bu 10 ayda olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 26 Kasım 2020; 22:49:1 >
  • Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım sen bilmiyormusun Sgk sız işçi çalıştırmak yasak.1 ay niye bekliyorsun max.2-3 gün beklersin.
    Sgk yapacak adam hemen yapar zaten çünkü yasak olduğunu ve ceza alacağını bilir.
    Çok özel değilse çalıştığınız işyeri ne üzerine Sizin göreviniz nedir kaç aydir calisiyorsunuz?

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt

Aynen öyle paramı alır almaz işi bırakacağım. Çünkü güvenimi kaybetti şimdi işi bıraksam paramı sallayacak. Allah büyük gün gelir yine işi düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Arkadaşım sen bilmiyormusun Sgk sız işçi çalıştırmak yasak.1 ay niye bekliyorsun max.2-3 gün beklersin.
    Sgk yapacak adam hemen yapar zaten çünkü yasak olduğunu ve ceza alacağını bilir.
    Çok özel değilse çalıştığınız işyeri ne üzerine Sizin göreviniz nedir kaç aydir calisiyorsunuz?

Hocam bilmez miyim? Biliyorum tabii ama bunlar şirket açılışı yapacağız dediler, sonra işte devlet istihdam kapsamında sgk yarısını karşılıyor, başvurduk onu bekliyoruz falan dedi. Ben de tamam dedim ama olacak gibi değil. Zaten işleri de zayıf fotoğrafçılık yapıyorum.

• Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Hikaye anlatmışlar Dolandirici lafları.
    Şimdi bir tıkla Sgk yapıyorsun.Çalışan bile Kendi iş başlangicini yapıyor.
    Benim tavsiyem Kendi home office fotografcilik yap.İnstagram ve sosyal paylaşım grupları üzerinden iş bulabilirsin.
    Bu şeref yoksununa para kazandırma...

• İngilizce kursuna gittim ama pratik yapamadığım için kurs yeterli olmadı. Biraz pratiğe ihtiyacım vardı o yüzden ben de kabul ettim zaten verdiği maaş da öyle yüksek falan değil. Amacım yaza kadar biraz pratik yapmaktı ama maalesef yapamayacağım çünkü davranışları midemi bulandırdı. Bir şekilde kendi yolumu çizeceğim. Zaten home office frelencer şekilde yapıyordum ama işte dil konusunda sıkıntılarım vardı. Hakkımda hayırlısı olsun.

• İş başka arkadaşlık başka da diyor mu?

• Hocam nereye girerseniz girin ilk önce sigortanızı yaptırın. Sigorta yaptırınca hakkınızı aramanız daha kolay oluyor. Fakat sigortasız olursanız ve işten ayrılırsanız hakkınızı almanız zorlaşıyor. Yarın öbür gün paranızı vermez ve ya sallarsa yasal dayanağınız olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mantarın Başı

İş başka arkadaşlık başka da diyor mu?

Yok demiyor, ama ortağına yanında konuşmayalım muhabbeti yapıyor. Sanki dünden razıyım yanımda konuşulmasına böyle saçma hareketleri var.

• Para insanı değiştirmez, ifşa eder.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.