Şimdi Ara

Arkadaşım veya sevgilim diye yok diye yakınanlara

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 30 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Guest-D67828229 (1 mesaj) TRI CLICK 0.7 (1 mesaj) yharf (1 mesaj) Vic Boss (1 mesaj) Zibidi Gonzales (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Sevgili önemli değil arkadaşlar, evet hiç önemli değil. Bulunduğunuz çağda sevgili ile bi yere gelemezsiniz, sizi sevgiliniz kurtarmaz. Gençken, 20'li yaşlarınızda nasıl para kazanılacağını, nasıl bi işi yoluna koyacağınızı yani finansal olarak özgür hatta üstün duruma gelmeye çalışın. Kızlar filan önemsizdir demiyorum ama bu hayatınızın en güzel 10 senesini boş boş geçirip sadece bi kız arkadaş yapmaya çalışırsanız o kız zaten 30'lu yaşlara gelince siz finansal olarak özgür değilseniz kıçınıza tekmeyi koyacaktır.

Arkadaş kısmına gelirsek o işte çok önemli arkadaşlar. 20'lerinizin sonuna gelince bağlantılarınızı geliştirmezseniz o zaman da hıyar gibi kalırsınız ortada. Olabildiğince fazla insan tanıyın, insan ağınızı genişletin. Adam gibi, düzgün olanlarını anlarsınız arasından, onlara yardımcı olun üniversitede özellikle hayatınızın ilerleyen zamanlarında size yardımcı olacaklardır. Bunu yapmanız için de iyi bi konuşmacı ve kendine güvenen biri olmanız lazım. Karizmatik olacaksınız yani.

Neyse yani demek istediğim finansal özgürlüğe giden yol da zaten bu şekilde olabildiğince insanlarla konuşabilmekten geçiyor. Mesela market kasiyeri, bu insanlarla adam gibi konuşup sabahları günaydın, akşamları yakşamlar, market boşken 2-3 dk insan gibi sohbet muhabbet etmeniz mesela şu geçenlerde oyuncu kulaklığı indirimi filan oldu, gidip rica edersin şunu bana ayırabilir misiniz diye ayırırlar bu şekilde size yararları olur. Bu çok küçük bi örnek veya mesela ileride dişlerinizde bi sıkıntı olur üniversitede tanıştığınız dişçi arkadaşınıza zamanında yardım etmişsinizdir sizin dişleri ederinden çok az kâr koyarak yapar. Bu babamın başına gelmiş bir şey mesela. Eski işinizden tanıştığınız bi arkadaşınız mesela siz sınır dışı edilmişken sizi Irak sınırından araya eleman sokarak yardımcı olup iş ayarlayabilir, yine babamın başına gelen bir şey.

Neyse yani sadede gelirsek arkadaşlar kendinizi geliştirin. Para, statü, arkadaş, güzel bir kız arkadaş bunları elde edebilmek için kendinizi geliştirmeniz lazım. Yazılım öğrenmeye çalışın, farklı bi dilde gelişmeye çalışın, spor yapın, video editlemeyi öğrenin, kitap okuyun, enstrüman çalmayı öğrenin, paranızı iyi yönetmeyi öğrenin, para kazanmayı öğrenmeye çalışın. Bunlar size çok klişe gelebilir ama mesela lisede bi tanıdığım vardı, 20 kişilik müzik sınıfında gitar çalmaya hevesli bi o vardı. Tabii ilk sene bişey yok ama 2-3 ve son sene derken çocuk gitarı takır takır çalıyordu, elektroniğe filan başlamıştı hatta bi ara. Grupta çalıyordu. En son yazın bi tane balık restoranında akşamları çaldığını duydum, düşünün yani sırf bu şekilde para kazanıyordu ve büyük ihtimalle kızlarla konuşabilmek için bi bahanesi oluyordu. Neyse siz olayı anladınız artık daha uzatmıyorum.

|
    |

• Bu adamı dinlemeyin

• Bunu baştan sona okuyacağıma,

Baştan sona Zorno filmi izlerim daha iyi    

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D67828229 -- 16 Ocak 2021; 0:9:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne diyo la bu

• Güzel kardeşim sana şöyle sıralayayım benim gibi olan arkadaşlarda vardır illaki

1)tipim o kadar iğrençki insanlarla iletişime dahi geçemeiyorum nasıl özğüvenli olayım

2)sen çabalsan bile sana biçilen belli insanlar ne kadar inkar etse de dış görünüşe göre yargılıyo alay konusu oluyosun

3)Benim gibi olanlar zaten hiç bir kızın bizim gibi asiri cirkinlere bakmaz biz zaten artık bunu kabullendik

4)Diyelim zengin statülü biri olduk(hayal işte) sen sanıyormusun ki bize o gelen kız his besleyerek geldiğini para için gelen kızı ben ne yapayım bir gün bakmışsın seni yakışıklı bir #iç le aldatmış. Bu liiste bu böyle gider

Yani benim gibiler doğuştan kaybedetti

• Güzel konulara değinmişsin fakat anlayana kime ne anlatıyorsun. Buradaki insanları kurtaramazsın.
    Adamlar çaresizliğe kelepçe takmış. Tüm başarısızlıklarını açıklayan basit bahaneleri var.
    Çoğunun sağlığı sıhhati yerinde, annesi babası hayatta fakat elindekilerinin değerini bilmekten aciz.

• katılıyorum ama günümüz çalışma şartlarında o kadar fazla etkinliğe vakit ayıramıyoruz. Yine de sürekli yeni hedef belirleyip ilerlemeye çalışıyorum. Bazı ortamlarda kendimi çok donanımlı ve bilgili hissediyorum bu yüzden
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.