Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Arkadaşım benim bilgilerimi kullanarak para çekti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Arkadaşım benim bilgilerimi kullanarak para çekti
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1280 Mesaj
    Çok samimi olmadığım birisiyle birlikteydim, acil para çekmesi gerekiyordu ama kartını evde unutmuştu. Sonra benden TC mi ve numaramı istedi , kendi telefonunda ki banka uygulamasından benim tc ve telefon numaramı girerek parayı gönderdi, sonra benim telefonuma gelen smsde ki şifre ile parayı çektik. Kendi telefonunda ki uygulamaya parayı göndermek için benim tc yi girdiğinde benim bilgilerim falan gözüktü galiba tam göremedim, ayriyetten işlemi tamamlayınca bankadan kendisine sms geldi, o smsde de benim tc numaram ve başka bilgilerim yazıyor mu? Malesef samimi olmadığım biri olduğu için pek güvenemedim. Yardımcı olanlara teşekkürler. Banka vakıfbank, 500 tl çekti

|
    |

Orijinalden alıntı: AlphaFéin

bankamatikten o çektiyse sorun yoktur hocem başka birinin parasıysa başınız ağrıyabilir ama bankamatikteki kameradan gözükür kimin çektiği

Kendi hesabından gönderdi eminim
    |
    |
    |
    |

MSI B150M Bazooka | İ5 6500 | MSI GTX 960 4GB | Kingston 8 GB Ram | Kingston 120 GB SSD | WD 1TB HDD | Zalman Z3 Plus 600W | BenQ GL2460HM | PHILIPS MMS430 | SteelSeries Rival 310 | RAMPAGE DLK-5115 | Logitech G29 & Shifter
    Steam PSN TvTime
  • Yarbay
    5081 Mesaj
    Çalıştığı bankanın kartsız atm kullanım özelliği yokmuş sanırım. (bazı bankalarda mobil uygulama ile kartınız olmadan atm'yi kullanabiliyorsunuz.)

Arkadaşın senin telefon numarana havale yapmış, gelen şifre ve TC no (kimin çektiği belli olsun diye) ile parayı çekmiş.

Sadece arkadaşın sana 500 lira yollamış gözüküyor, ama kendisi aldı 500 lirayı. Sana 500 lira yolladım bana geri öde diye bir şey olabilir mi, miktar az olunca saçma geliyor, ayrıca sana borcu vardı ondan yolladı belki parayı öyle değil mi(pisleşmek isteyen pisler)

Araba satanları dolandıran bir dolandırıcılık yöntemini dinlemiştim Youtube 'da, onu duyunca her şey beklenebilir aslında.

TC no ile insan dolandırmak öyle basit değil, herkesin TC no su gayet erişilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1280 Mesaj
    up
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: _BigbyWolf_

Arkadaşım şimdi mutfağa gidiyorsun ve bir bardak suyu yavaşça içiyorsun.

Hocam nedenlerini de yazarsanız sevinirim,
    |
    |

Orijinalden alıntı: Nétwork

Karşı tarafın banka hesabı yoksa bile numarasına para gönderip atmden işlem yapabiliyorsun. Mesela garantide cepbank şeklinde. Kendisinden sana gönderip çekmiş. Senle ilgili bi sıkıntı yok.

Teşekkürler hocam
    |
    |
    |
    |
    anladığım kadarı ile senin telefona para göndermiş sana gönderdiği parayı kendi çekmiş (cebe havale uygulaması), benim anlamadığım cebe havale uygulaması olan bankaların karekod uygulaması ile atm'den kartsız para çekebildikleri neden ugraşmış ki ?
    bu arada sorununun cevabı senin kimlik bilgilerin gitmez, ama arkadaşın sana 500 tl göndermiş hukuki açıdan bir halt olur mu bilmiyorum ? (nasıl bir devirse gönderdiğimiz ve gelen paradan bile korkar olduk )
    |
    |

Tc non ile ismini görebilir sadece belki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BDDK yasağı gereki artık kişiler kendi tc'si ve telefon numarasına cebe havale işlemi gerçekleştirememektedir. Bu yüzden senin tc'ne ve cep telefonuna göndermiş parayı. Sonrada o parayı çekmişsiniz atm'den. Herhangi bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. TC'ni bilse de bir şey olmaz. Daha basit yolları varken böyle bir yol seçmesi komik olmuş tabi.

Ayrıca BDDK'nın yeni kuralı gereği bu işlemlerde baya kısıt getirildi. Arkadaşını da bilgilendirebilirsin. Miktar ve işlem sayısı çok fazla daraltıldı.

Not: Bankacıyım
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
haberler
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
6,917
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.