Şimdi Ara

Arkadaşa araba aldık (1.100 TL) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
2
Favori
5.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 tekeri varsa sorun yok hayırlı olsun.....
  • ulan bu ne su paralara araba aliyorsunuz ya bari scooter falan alin daha duzgun birsey olur...
  • Valla billa... Ne gerek var Jetta'sına Focus'una.. Al 1000 TL'ye, üstüne 2000 TL harca, babalar gibi toparla sonra gez şehiriçinde.. Şu ehliyetimi değerli emniyet mensuplarından alayım, ben de gireceğim bu işe
  • arabanın altına bi baktırın, ön takım falan nasıl, ondan sonra yolda yengeç gibi yan yan gitmesin, ki bu genelde kazalı tofaşlarda sıkça görülen bişeydir...
  • ekran kartı parasına araba

hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Valla billa... Ne gerek var Jetta'sına Focus'una.. Al 1000 TL'ye, üstüne 2000 TL harca, babalar gibi toparla sonra gez şehiriçinde.. Şu ehliyetimi değerli emniyet mensuplarından alayım, ben de gireceğim bu işe

Hee aynen oyle...ya tamam arkadaslar belki iyisini almaya gucunuz yok da bu aletleri alip sonra marifet yapmis gibi onay bekler sekilde afise etmeyin kendinizi...millet de iyice yaranicak birilerine hep iyi yorumlar yapiyor...yok yuruyosa problem yok, benzini koy git, imrendim falan...ya bu kadar mi dustuk lan resmen motorlu teneke...illa boyle yuzunuze vuralim diye mi koyuyorsunuz...telefonu satip araba almisiniz, bi de cekip resmini koyuyosunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Escape595

quote:

Valla billa... Ne gerek var Jetta'sına Focus'una.. Al 1000 TL'ye, üstüne 2000 TL harca, babalar gibi toparla sonra gez şehiriçinde.. Şu ehliyetimi değerli emniyet mensuplarından alayım, ben de gireceğim bu işe

Hee aynen oyle...ya tamam arkadaslar belki iyisini almaya gucunuz yok da bu aletleri alip sonra marifet yapmis gibi onay bekler sekilde afise etmeyin kendinizi...millet de iyice yaranicak birilerine hep iyi yorumlar yapiyor...yok yuruyosa problem yok, benzini koy git, imrendim falan...ya bu kadar mi dustuk lan resmen motorlu teneke...illa boyle yuzunuze vuralim diye mi koyuyorsunuz...telefonu satip araba almisiniz, bi de cekip resmini koyuyosunuz...

Birincisi burası bir forum ve insanlar kurallar dahilinde istediklerini paylaşırlar. Konuyu kuraldışı buluyorsanız
    />
    görüntüsüne tıklayarak şikayet edebilirsiniz. İkincisi, dikkat ettiyseniz "toparla" diyerek aracın daha güvenli seyretmesi için gereken tedbirlerin alınmasından, "şehiriçi" kullanımdan bahsederek de yüksek hızdan kaynaklanan kaza vb durumları biraz olsun bertaraf etmekten bahsettim. Buraya, birilerine yaranmak için yazmıyorum; Allah'a şükür o kadar ego sahibi değilim.

Zaten tüm ihtiyaçlarımı giderecek bir Focus'um var; gelirim de Allah'a şükürler olsun iyi. Burda malvarlığı afişe etmiyoruz. Kaldı ki herkes de binlerce liralık güvenli araçlara binemiyor; sizin durumunuzu bilemem ama ülkenin %30'u aç. Dolayısıyla burda çuvaldızı konuyu açan insanlara değil, halkımızı bu "tenekeleri" kullanmaya mecbur edenlere batırın.

Size tavsiyem, insanlara cevap yazmadan önce on saniye kadar düşünün ve sakinleşin. Üslubunuza da dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 18 Ocak 2012; 0:45:08 >

• çok iyi fiyata almışsın bizim arkadaş aynısının beyaz renk 87 modeline 2.250 lira para verdi. fiyat çok iyi bence. araç ölse bile hurdacıya versen bike bence o parayı zaten geri alır.
  • İyi mi yapmışsınız kötü mü bilemedim. Hayırlısı olsun. Bende kendi aracım, 2004 Polo'da öğrendim. Hali ile debriyaj hafif, frenleri iyi, vites geçişleri yumuşak vs. Amma velakin, kardeşimin 92 model mi neydi Astra'sını sürdüm 3 vitese atmaya korkar oldum. E tabi ben iyi arabada öğrendim kullanmayı. Zannediyorum ki, tüm araçlar öyledir. Hele bir tanesi vardı debriyaja basmaktan ayağım yorulmuştu. Bence 2-3 ay kullandıktan sonra daha makul bir araç alsın...
  • Korkutmak gibi olmasın ama bu kasa alan bir akrabam, aracı aldıktan sonra, şehir içine girince manevra yaparken sağ lastik ayrılıyor araçtan... böyle birşey var aklımda, baktırın arabanın her tarafında.
  • quote:

quote:

Ne yapalım, aylık 600 lira + 59 lira AGİ yol ve yemek de içinde şeklinde çalışınca bu arabayı almak lüks bile gelebiliyor birçok insan için.

Senin anlayacağın biz bu kadar düştük.

• Bulsam ben bir tane böyle araba tanıdık bildik bende alıcam kardeşim öğrenmek istiyor.Arabalarım kıymetli alayım bir murat 131 oooo binsin öyle mahallede 10 numara
  • güzel alışveriş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

quote:

Orijinalden alıntı: yufat

Araç bedava ama Bu araçları muayeneden geçirmek masraf ve stres sebebi olabiliyor. tecrübeyle sabittir.

Muayeneden geçirmeye kalksak 2 lira masraf çıkar en az,sadece sigorta yaptırır heralde her ihtimale karşı.
    iş yeri evine 1 km uzaklıkta zaten,işe gider gelir bir de mahallede 2 tur atarız en fazla muayeneye gerek yok.

muayene olmadan satışı alamazsınız diye biliyorum ya ben hadi hayırlısı
  • Hayırlı olsun.
  • Hayırlı olsun
  • Hayırlı olsun , lpg parasına araba almışsınız
  • quote:

quote:

Birde Türkiye gittikçe fakirleşiyor derler.

Adamın yoruma bakar mısın?Herkes 0 araç alabiliyor yada almak zorunda sanki. Madem o kadar zenginsin, 1000 liranın üstüne 5000 sen koysaydın da bir tipo alsaydın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O araçla drift yapıyım diye denemelere neyım başlar karda kışta 2. haftadan sonra 3. hafta araç pert
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRm
    Şöförlüğü ilerletince stabilizede sıfır çizerken takar arkadaşınız.
    Telefon parasına araba, sıkıntı çıkarınca kilitle bırak git.

Sıfır çizerken parçalanmasın sonra. Bir tane videoda Şahin' le arsada sıfır çizerken sağ arka teker kopup yuvarlanarak gözden kaybolmuştu.

Benim araba da ucuza alınmıştı. Muayeneden yeni geçtiği için almıştım. Bir sene daha muayenesi var. Şaseleri elden geçirdik. Birkaç ay önce kaza yapınca karşı taraf aracın önünü komple yaptırdı. Ara sıra emlakçılar arıyor. Arsa bakarken çamurda kalan Q7, X6, Range gibi araçları çıkarmaya gidiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.