Şimdi Ara

arkadaş mouse çıldırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar a4 standart seri veya ps/2 fark etmez.. kendi kendine sapıtıyo yani.. hareketler tıklamaları kendi yapıyo.. sizce nedendir? bilgisayarı kapayıp açınca bi sorun kalmıyo..

• ya virüs var yada bilgisayarım/ aygıt yöneticisi/ oradan fareyi kaldır ve restart et.ç virüs yoksa düzelir zaten..
  • +1
  • merhaba arkadaslar

yillardir A4 Tech seri/ps2 mouse kullandigimi(z) icin artik bu mouslarin uzmani oldum. Bu topic daha once de acilmisti. mago arkadasin soyledigi sorunun bir cozumu olabilir. Yalniz A4 tech seri/ps2 mouslar belirli bir saatten sonra entegre mouse kontrol edemiyor. kendi kendine programlari acip kapatabiliyor. Bu mouslarda cok sık gorulen bir durum bu. Acilip kapattiginda duzebiliyor fakat bir sure sonra ayni seyi tekrar yapabilir. Haftada bu yuzden en az 3-4 tane mous degistiriyoruz. mumkunse biraz daha iyi bir mouse alabilir yada ayni moustan bi daha alabilirsin.:)
    1.5$ mous bu kadar olur.

tesekkur ederim.
  • eğer pilli bi mouse pil bitiyo olabilir özellikle takılma problemleri pil biterken oluyo(pilli mouselar için konuştum!)
  • Creative katılmakla beraber bu sorunların fark şeylerden kaynaklanıdğını da gördüm vesela sürücü! kurdunuzmu? ha birde kablosunu hiç zorladınızmı mouseların en kolay bozulan parçasıdır diyebilirim(oyun merakım yüzünden hala kablolu kullanıyorum ayrı)
  • evet,tamamiyle sistemden kaynaklanan bir problemle karşı karşıya olabilirsin sistem hakkında bilgim olmadığım için kusura bakma maalesef yardımcı olamıyacağım....
  • ekran özelliklerinde başarım bölümünde donanım ivmesi var onu bir birim sola kaydırıp bir dene
  • bu hatayı Orduevi içindeki bilgisayarların hepsinde görmüştüm, PC belli bir süre açık kaldıktan sonra otomatikman fare hareketleri manyıyor, ve bu fareyle alakalı değil, virüsümsü birşey gibi geldi bana...

Ama A4 Tech 5 Milyonluk fareleri bu hatayı yapıyor, titreme de yapıyor, ama şu an kullandığım Cordless modeli son derece iyi, çekim alanı da manyak, sokak kapısından çıkınca bile çekiyor..
  • yo yok bak socketine iyicene takılıp takılmadığına bak hatta elinle oturtup tutarak dene görceksin düzelecektir. gerçi ben bu olayı hep ps/2 mouselarda gördüm ama serial ise yorum yok....
  • Bu sorun mouse'u değiştirmeden düzelmez. A4 tech lerde bu sorunlar oluyo. Mouse'un üzerine doğrudan güneş ışığı geldiğinde de böyle bir sorun olabilir. Yıllar önce böyle birşeyle karşılaşmıştım. Kadın öğlen ssat 3 den sonra mouse um sapıtıyor demişti. Sonradan gördüm ki camdan giren güneş ışığı mouse un üzerine geliyormuş. Perdeyi çekince sorun düzelmişti.
  • A4 mouse'um aynı sorunu verince geçen hafta kaldırıp çekmeceye attım. ve 5 milyonluk da değil, optik üstelik. Farklı işletim sistemindeki başka makinalarda da aynı etkiyi yapıyor.

acep ısınmadan olabilir mi?
  • optiklerin en büyük sorunu yakınında yüksek frekanslı cihazlar bulunması(cep tel vs) uzun vadede optic mouse ve keyboard u bozabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.