Şimdi Ara

arkadaş beni dolandırmayamı çalışıyor karakol tutanak ss li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar forumda sormuştum ve kurusıkı alan kişiler nasıl olsa dükkana evrak verdiğinden dolayı,ay sonunda evraklar karakola gittiği için...kayıt yaptırmaya gerek yok diyenler oluyordu
    bende kurusıkı alan arkadaşa dedim,alanlar kayıt yaptırmıyorlar
    ama olurda taşırken yakalatırsan hem el koyarlar hemde 800 küsür tl para cezası keserler dedim...onu uyardım

bu eleman taşıyıp duruyor birde fırlama tip sokaklarında bile atış yapan bir tip...

geçen gün geldi dediki eve polis geldi kurusıkıya kayıt yapılmadığından dolayı el koyuldu birde 800 küsür tl para cezası kestiler dedi...amacı beni suçlayıp 800 küsür tl yi benden koparacaktı

bende 3 gündür araştırıyorum,elemanın yalan söylediği kanısına vardım,bana gösterdiği evrağı ss çektim ve araştırdım...sanırım ona kesilen ceza evrağı daha farklı ve bunu kendisi kafasına göre yazmış gibi duruyor

bunda mühür yok karakol adı yazmıyor..yani sonuçta yalan söyleyerek ve karakol memuru adına sahte evrak düzenleyerek beni dolandırmaya teşebbüs sayılıyor,yine suç işliyor...

ben kağıdı ss çektim bununla karakola gitsem...o eleman dicekki kendisi yazmış çizmiş...bende ona dicemki evrağı al gel sen verceksin o evrağı memura dicem..sonuçta sahte evraktan epey başı ağırır

mahalledekiler çocuğu sorunlu biliyor,hep sahte evrak yazarmış...

bence bu evrağın bir kısmı doğru,ona yazılan cezadan alıntı yapıp eklemeye çalışmış... mühür yok karakol adı yazmıyor

işlediği suç ve maddelere bakınca 5729 maddenin 3.cü maddenin 1 ve 2 ve 3 cü fıkrasında,dolu olarak sokakta taşıma ve yakalatmadan bahsediyor...

ne dersiniz fikrinizi alayım

arkadaş beni dolandırmayamı çalışıyor karakol tutanak ss li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmann935 -- 15 Mart 2015; 15:52:48 >

• Niye adama kestikleri cezayı sen ödeyeceksin?Sonucta adam sana sadece kayıt yapiliyor mu diye sormuş sen de aciklamissin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OHOHO

Niye adama kestikleri cezayı sen ödeyeceksin?Sonucta adam sana sadece kayıt yapiliyor mu diye sormuş sen de aciklamissin.

ben doğruyu söyledim evde dursa sorun olmaz dedim taşıma eğer kayıt yaptırmıcaksan dedim

oda diyorki yok seni dinledim eve gelip ceza yazdılar diyor

ama evrağa bakınca maddeleri araştırınca sokakta dolu yakalattığı belli oluyor diye düşünmekteyim
  • Oldu anasını satayım sana sorsun sen bişey söyle olursa tamam olmazsa senden tazmin etsin nesin sen bedava sigortacı mı? Sen silik bir tipsin sanırım, banane ulan saklamasaydın evde benim her dediğimi yap diye emir mi verdim sana diyecek cesaretin varsa söyle salla elemanı.

• Dicem..sessizim diye saf yerine koyuyor...ama hatalarını yakalıyorum onun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hayatımda böyle saçmalık görmedim. Banane bana mı yazdılar cezayı sana yazdılar. Silah benim mi? Senin. Konu kapanmıştır. Git söyle gel beraber karakola gidicez eğer benlik bir durum varsa ben öderim cezayı de götür. Ki gelmeyecektir zaten seninle gelse de cezayı o yiyecek.

• Gel birlikte karakola gidip dogrulatalim de ama herkesin içinde de tekken geri vites yapabilir herkes varken geri vites yaparsa anlaşılır

• Arkadaşın seni keklemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Flopyy

Gel birlikte karakola gidip dogrulatalim de ama herkesin içinde de tekken geri vites yapabilir herkes varken geri vites yaparsa anlaşılır

bir iki kıvırıyor onu öyle sıkıştırıcam ısrarla para isterse evrakla gidelim dicem evrağıda elime almıcam,orda bununla fantazi yapsınlar
  • onun anasını bacısını

• Sayfada düzen yok boşluk koyulmamış rakamlrın tekrar yazıyla yazılması gerek

• kurusıkıya ruhsat alman gerekmiyor gidip karakola bildirmen gerekiyor, dükkanda bildiriyor sende gidip bildiriyorsun mütabık oluyorsun gibi birşey, ayrıca o yediği ceza sıkmasın dan çevreye zarar vermesinden büyük ihtimal sen mi dedin belline tak diye sen mi dedin araştırma diye ben böyle biliyordum de geç, beraber gidelim bi bakalım de bi gidin

ayrıca burası teknoloji forumu bir noktada, avcı forumlarında, silah sitelerinden araştırman gerekti ben de araştırdım hatta av dükkanlarına gidip sordum, taşıma ve sıkma cezası yemiş onlar karakola bildirsende yasak ki öyle beline takıp gezemezsin öyle göstere göstere olmuyor kutusunda faturasıyla ve hazır olmayan bi biçimde taşıya bilirsin diye biliyorum, ha bi gidin bakalım cazayı nerden yemiş ayrıca sen niye ödeyesin sıkıntılı insanlarla arkadaşlık yapıyorsun elinde sonunda senin de başın onunla belaya girecek bunu bilmemen sıkıntı kafayı sana takıp uğraşsında gör adam gibi 2 arkadaşın olsun kafan rahat etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhamet62 -- 15 Mart 2015; 18:14:16 >

• ayrıca gaz tabancası diyor şu maddeleri bir daha baktır, gaz tabancası ayrı, ses tabancası ayrı sen iyilik meleğimisin be kardeşim ben gibi sanane seni dinlemiş ulan çakıcan ağzına bir tane, her dediğini dinleyen adammış gibi alıp sokakda sıkmakdan yemiş cezayı ayrıca hava tabanacası bak bende bilmiyordum onu bildirmek gerekmiyor diye biliyordum, av malzemesi satan adam kurusıkı gibi değil bunlar demişti ayrıca aldığı yere gidip bi sor bakalım orası ona söylemiştir zaten en kuvvet ihtimal taşıma ve sıkmakdan yedi hareketler diyor neyse kabul etme sakın net ol bana ne kardeş gidip araştırsaydın ben bildiğimi söyledim ayrıca sıkmanın taşımanın cezası var sen bildirmediğinden yememişsin bunu sıkmakdan yemişsin diyeceksin kursu sıkkıyı bildirsen bile alıp taşıyamaz hazır bulunduramazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhamet62 -- 15 Mart 2015; 18:24:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhamet62

ayrıca gaz tabancası diyor şu maddeleri bir daha baktır, gaz tabancası ayrı, ses tabancası ayrı sen iyilik meleğimisin be kardeşim ben gibi sanane seni dinlemiş ulan çakıcan ağzına bir tane, her dediğini dinleyen adammış gibi alıp sokakda sıkmakdan yemiş cezayı ayrıca hava tabanacası bak bende bilmiyordum onu bildirmek gerekmiyor diye biliyordum, av malzemesi satan adam kurusıkı gibi değil bunlar demişti ayrıca aldığı yere gidip bi sor bakalım orası ona söylemiştir zaten en kuvvet ihtimal taşıma ve sıkmakdan yedi hareketler diyor neyse kabul etme sakın net ol bana ne kardeş gidip araştırsaydın ben bildiğimi söyledim ayrıca sıkmanın taşımanın cezası var sen bildirmediğinden yememişsin bunu sıkmakdan yemişsin diyeceksin kursu sıkkıyı bildirsen bile alıp taşıyamaz hazır bulunduramazsın

Aynen madde 3 dolu tasımaktan yemis..beni kandırıcak..kendi kasınmıs..uyanıklık yapıyor...onun hatasını ben ödemem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.