Şimdi Ara

Arka tekerleklerin kilitlenmesi normal midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
7.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Aracım punto, arka frenler kampana, lastikler kışlık michelin. Önceden böyle bir sorunum yoktu ancak periyodik bakımdan sonra yaklaşık 2 aydır farkettiğim bir durum var. Yağmur veya toprak alanda yokuş aşağı inerken sert fren yaptığımda ön tekerleklerde hiçbirşey yok yapışıyor adeta ancak arka tekerlekler kilitleniyor.

Sanırım usta arka kampanaları ayarlarken çok mu sıktı bilemiyorum ancak normal bir durum değil gibi duruyor. Bir sorun yaratır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 12 Şubat 2018; 0:28:9 >

• Fren ana merkezi hava yapmış olabilir yada kampana ayarı gerekiyor ama imhale gelmez acilen bir frenciye gösterin.
  • KöfteSuyu kullanıcısına yanıt
    Ufak bir ek yaptım. Sadece yağmur ve toprak yolda yokuş aşağı inerken gerçekleşiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

Ufak bir ek yaptım. Sadece yağmur ve toprak yolda yokuş aşağı inerken gerçekleşiyor.

Yani lastiklerin en zorlandığı durumlarda oluyor. Dediğim gibi büyük ihtimal kapmana da havası alınırsa düzelecektir
  • arka lastikler önlere göre eskiyse olabilir
  • Normal değil gibi hocam o iş.
    Karsan j9'larda da öyle oluyordu, fren yaptımı o arabalar, arkası kızaklardı hep.
    Babamın'da hikayesi vardı öyle, toros'u bakımdan çıkarıp, sokağa girerken frene basınca, el freni çekmiş gibi ters dönmüştük diyordu.

Bir başka ustaya baktırılabilir, virajfda falan frene sert basmak zorunda olsanız, arka tekerlerin beklenmedik şekilde tutuşunu kaybetmesi son istenilen şeydir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

çoluk çocuğun salladığına bakma. arka kampanalar ayarsız.ayarlanması lazım. istersen 30 tl ver fren testne sok hangi teker ne kadar ayarsız görürsün. çoluk çocuk yeni öğrendi fren hava yapmış lafını.fren hava yapınca frenler kazık tutuyorsa hepimiz hava yaptıralım. hey allahım akıl fikirççç
  • kilitlenmeyi abs'nin engellemesi lazım
  • Haketmedim H kullanıcısına yanıt
    Düşük hızda engellemiyor. Atıyorum 20-25 km den sonra devreye giriyor ancak mantıken önce ön tekerleklerin devreye girmesi lazım. virajda frene basmak zorunda kalsam arkayı direk bırakır. Bugün özellikle test ettim. Sabah yol kaygandı. bilerek hızlanıp bayağı dik bir yokuşta frene bastım abs devreye girdi arka tekerleklerde.

Ancak aracın çizgisinde herhangi bir sapma olmadı hiçbir zaman. Ayarı yaparken yanındaydım sol tarafı kaç tık arttırdıysa sağ tarafı da aynı şekilde yaptı.

Kullandıkça oturur diye düşünüyordum ancak oturmayacak galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 13 Şubat 2018; 19:56:55 >
  • crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Bu mesajı bana dediniz sanırım ? 27 yaşındayım. Ya ayarsız yada havası doğru düzgün alınmadığında bu sorun olur bilip bilmeden tanımadığınız insanlar hakkında yorum yapmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.