Şimdi Ara

Arka Planı Kilitleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 7 de koyduğum arka planın kalmasını istiyorum.Değiştirilemesin.Nasıl yaparım?

• Normalde öyle birşey yapamayacağını düşünüyorum, tabi regedit veya denetim masası/hizmetler başlığından yararlanırsan düşündüğün şey olabilir... Ancak ufak bir yöntem daha var, ufak bir trick ile bu soruna cevap sağlayabilirsin...

C:\Windows\Web\Wallpaper klasörü sisteminin ilk kurulduğundan beri otomatik olarak içinde gelen duvarkağıtlarını tuttuğu alan,,, buraya girip tüm klasörleri silip veya yedeğini alıp, aynı yere farklı isimde bir klasör yaratıp, o klasöre istediğin 1 adet duvarkağıdını koyarsan ve duvarkağıdı olarak atama yaparsan, o zaman duvarkağıdını değiştirmek için sağ tıklama menüsünden ulaşsalar bile sadece bu duvarkağıdını görebilirler ve değişim olmaz... Bu arada silebilmek için admin olarak giriş yapmalı ve gerekirse izinleri değiştirmen gerekiyor... Denedim oluyor,istediğim klasörü veya öğeyi silebiliyorum...

• Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeShhh®

Normalde öyle birşey yapamayacağını düşünüyorum, tabi regedit veya denetim masası/hizmetler başlığından yararlanırsan düşündüğün şey olabilir... Ancak ufak bir yöntem daha var, ufak bir trick ile bu soruna cevap sağlayabilirsin...

C:\Windows\Web\Wallpaper klasörü sisteminin ilk kurulduğundan beri otomatik olarak içinde gelen duvarkağıtlarını tuttuğu alan,,, buraya girip tüm klasörleri silip veya yedeğini alıp, aynı yere farklı isimde bir klasör yaratıp, o klasöre istediğin 1 adet duvarkağıdını koyarsan ve duvarkağıdı olarak atama yaparsan, o zaman duvarkağıdını değiştirmek için sağ tıklama menüsünden ulaşsalar bile sadece bu duvarkağıdını görebilirler ve değişim olmaz... Bu arada silebilmek için admin olarak giriş yapmalı ve gerekirse izinleri değiştirmen gerekiyor... Denedim oluyor,istediğim klasörü veya öğeyi silebiliyorum...

Güzel açıklama. Elinize sağlık..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.