Şimdi Ara

Arjantin konsol fiyatlarında Türkiye'yi bile geride bıraktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alo! Vergi dairesi mi? Arjantin PS vergisinde bizi geçmiş, uyuyo musunuz siz!?

Diğer gün gazetelerde: PLAYSTATION'A %100 ZAM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yapalım yani eskiden Avrupa ile kıyaslardık yakında afrika ile kıyaslayacağız sanırım...

• Dalga geçer gibi haber yapıyorlar.

• Yaşasınnnnn! Bizden daha kötü durumda olanlar da varmışArjantin konsol fiyatlarında Türkiye'yi bile geride bıraktı 

• biri söylesin bu bir yarış değil bizimkiler şimdide arjantini geçecez demesinler Arjantin konsol fiyatlarında Türkiye'yi bile geride bıraktı 

• Stoklara 5 tane ürün getir. Sonra stoklar tükendi. Millette desin para cok herkeste. Amerika'nın oyunları bunlar kendinize gelin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Donanim A Haber !

• acaba orda da süper zeki ergenler "şuna bak amarigada play station 500 birim bizde 99.000 birim" diyolar mıdır :D

• Arjantin konsol fiyatlarında Türkiye'yi bile geride bıraktı
  • Arjantin mi artık rakibimiz

• Ülkemizde konsollara yerel fiyatlandırma yapmadılar euro kuru yüksekten alındı hatta mal ithal ediyorsan Avrupadaki reyon, kar ve kdvsi dahil olan 499 eurodan 399 eurodan falan hesaplanmaz, ötv'si gümrük vergisi giriş fiyatından ayrı ayrı alınır eklenir en son kdv alınır. Neyse ülkemizde binlerce insan var microsoft 9300 yaptı sony 8300 yapınca herkes böyle zannetti gerçekten çok güzel tiyatro. İnsanlar bilmiyor gerçekten Türkiye kayıp bir ülke insanı aldığı malı bile hesaplayamıyor bıktım buradan. Neyse yapacak bir şey yok şuanlık sabaha kadar anlatsak boş

• monacomen kullanıcısına yanıt

Sence de çok saçma bir soru değil mi? Durumu nispeten iyi olanlar alıyor. Ayrıca aynı yazının sonunda stokların zaten oldukça az olduğu da belirtilmiş. Yani arz talebi karşılamayacak kadar az.

• cocainbar kullanıcısına yanıt

onların köy ağası gibi bölgeleri kontrol eden ağaları var.

Seçim vakti seçilecek kişi ile anlaşıp kendine çıkar sağlatıyor karşılığında bölgedeki oyları attırıyor.

Özet: zengin daha zenginleşiyor fakir daha fakirleşiyor. Eğitimsiz yerlere himaye lazım cumhuriyet yaramıyor onlara.

• Anladım siz sevinin demek istiyorsunuz üstü kapalı 😁

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Konsol fiyatı ucuz demiyorum, oyun fiyatları da ucuz değil nispeten ben bu konsol ve oyunlara bu kadar para verecek kadar enayi de değilim. Ama Sony ve mağazalar bu üründen bu kadar kar edecekleri için bunca yıl uğraşıp ürünü yapmış ve piyasada sürekli reklamını yaparken konsolun stoklarının bu kadar az olması garip değil mi, ülkeye kaç adet konsol geldi de kaç adet satıldı kaç adet multimilyoner zengin var merak ettim.

• Arjantin bizi kıskanıyor:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek en pahalısı biz değiliz ?

• Karşılaştırıldığımız ülkelere bakılırsa ligimiz değişmiş.

• Arjantin konsol fiyatlarında Türkiye'yi bile geride bıraktı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Konsol fiyatı ucuz demiyorum, oyun fiyatları da ucuz değil nispeten ben bu konsol ve oyunlara bu kadar para verecek kadar enayi de değilim. Ama Sony ve mağazalar bu üründen bu kadar kar edecekleri için bunca yıl uğraşıp ürünü yapmış ve piyasada sürekli reklamını yaparken konsolun stoklarının bu kadar az olması garip değil mi, ülkeye kaç adet konsol geldi de kaç adet satıldı kaç adet multimilyoner zengin var merak ettim.

Hocam mesele arz ve talep dengesizliği. Tabi ülkedeki gelir dağılımındaki dengesizliğe hiç değinmeyeceğim. Ama senin benim şu konsolu almak için trilyon kere düşündüğümüz o meblağı bu ülkede birkaç saatte yiyenler var hatta birkaç dakikada yiyenler de olabilir. Ha bu demek değil ki herkesin durumu çok iyi bilakis, tam tersi. Şöyle düşün bu ülkede 83 milyon insan yaşıyor mu yaşıyor. %1'i zengin olsa düz hesap 1 milyon insan yapar. Bu insanların yarısı hadi 1/4'ü konsola ilgi duysa. 250 bin insan yapar. Çerez parası gibi çat diye bu konsolu alacak insanlar bunlar. Sence Türkiye'ye ilk etapta hele ki pandemi döneminde 250 bin adet konsol gelmiş midir? 250'yi boşver 10 bin adet konsol gelmiş midir? Arzla ilgili bir açıklama var mı? Yok. Sadece stoklar tükendi diyor. Kaç tane getirdin ki stoklar tükendi diye algı yapıyorsun mesela. Arz-talep durumu tamamen. Yani değil 8.300 TL 15 bin TL de olsa alan çıkar 20 bin TL de olsa alan çıkabilir. Ama tabi satışlar çok ciddi şekilde düşer orası kesin. Aynı muhabbetler Iphone konusunda da dönüyor. Iphone 12 Pro Max 512 GB 20 bin TL hocam şaka değil. He buna rağmen bu parayı çok rahatlıkla verebilecek insanlar yok mu var.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.