Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.216
Cevap
40
Favori
155.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: imperial crusader

vatandan 3tb seagate hdd aldim penta garanti belgeli ürünü bir kere kulllandim 2. sefer bilgisayarı açtığımda biostan hdd görünmüyordu, sizce pentanin garantisinemi göndereyim yoksa hollandayami ?

PENTA' ya gönderin, başınız ağrımasın. Hollanda en son seçenektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 19 Aralık 2012; 9:24:45 >
  • Benim diskte seagate ile yazışmalarım sonucunda mı artık bilmiyorum ama seagate firmasına sonunda ulaştı. Şimdi yeni diski beklemekteyim.

@Khalasar

Seagate ile yazışmanı öneriyorum, gayet ilgililer, aynı gün olmadı ertesi güne kesin cevap veriyorlar. Hatta ilk yazışmalarımız da bana disk'in hollandaya girdiğini kanıtlayan bir belge alın dediler ptt'den, demek o belgeye ihtiyaç duysam disk bunlara ulaşmadan benim yeni diskimi göndereceklerdi, neyse ki buna ihtiyaç kalmadan sorun çözülmüş gibi gözüküyor şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

quote:

Orijinalden alıntı: imperial crusader

vatandan 3tb seagate hdd aldim penta garanti belgeli ürünü bir kere kulllandim 2. sefer bilgisayarı açtığımda biostan hdd görünmüyordu, sizce pentanin garantisinemi göndereyim yoksa hollandayami ?

PENTA' ya gönderin, başınız ağrımasın. Hollanda en son seçenektir.

hdd yi penta'ya yoladım. içimden bir his kullanıcı hatası diyip geri göndereceklerini söylüyor malesef türkiyede bir çok firmanın garanti anlayısı bu
  • Eğer bir tarafında kırık, çatlak ve darbe izi yoksa kullancı hatası diyemezler. Penta ile yıllardır çalışırım, ufak firma değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Benim diskte seagate ile yazışmalarım sonucunda mı artık bilmiyorum ama seagate firmasına sonunda ulaştı. Şimdi yeni diski beklemekteyim.

@Khalasar

Seagate ile yazışmanı öneriyorum, gayet ilgililer, aynı gün olmadı ertesi güne kesin cevap veriyorlar. Hatta ilk yazışmalarımız da bana disk'in hollandaya girdiğini kanıtlayan bir belge alın dediler ptt'den, demek o belgeye ihtiyaç duysam disk bunlara ulaşmadan benim yeni diskimi göndereceklerdi, neyse ki buna ihtiyaç kalmadan sorun çözülmüş gibi gözüküyor şimdilik.

Görür görmez yazıştım zaten, postamın teslim edilemediğini, acaba onların mı reddettiğini sordum. Anında cevap attılar, ilgileri şaşırttı beni doğrusu. Sorunun onlardan kaynaklı olmadığını söylediler, kargo şirketi ile irtibata geçmemi ve bilgi almamı istediler, özür felan dilemişler. Bugün kontrol ettiğimde posta teslim edilmiş. Ama seagate order sayfasında hala ellerine ulaşmadığı yazıyor. Bugün güncellerler belki. Beklemedeyim.

• Bende şuan USB HDD mi.Garantiye yollamayı ciddi ciddi düşünmeye başladım.
    5 yıllık garantiliydi.Garanti 25 Temmuz 2013 görünüyor kodu girince...
    VATAN Bilgisayar ve İNDEX Bilgisayarın umursamaz.
    Tavırları 2 yıl diyip biz karışmayız demeleri...
    AMA ürünü satarken 5 YIL ETİKETİ nerdeyse ambalayın yarısını kaplıyordu...
    Ben kandırılmış mı oldum şimdi...
    Neyse bende ciddi ciddi VATAN Bilgisayarı paraladıktan sonra HOLLANDA ya göndermeyi düşünüyorum...
    Normal Posta gönderilmesinde sorun çıkıyor mu acaba...
    1 kg paket yapılmasından bahsedilmiş...17-18 TL tuttuğu...
    Sürecin nasıl işlediğine bakmadım ama.RMA kodu deniyor sanırım KAYIT oluşturulduktan sonraki kod o.
    Paket içeri vegöndermemiz gereken bir belge var mı...
    YOKSA SEAGATE resmi sitesinden sipariş işlemlerini yaptıktan sonra sadece HOLLANDA daki adrese göndermek yeterli mi...
    Kargo yada postalam sürecini MADDE MADDE yazabilirmisiniz...

• Daha önce kargomun teslim edilmediği ile ilgili bir mesaj yazmıştım, ertesi gün yani 19 Aralık'ta kargom teslim edildi, 20 Aralık saat 10:45'te Seagate ellerine geçtiğinin bilgisini mail olarak gönderdi. Aynı gün saat 17:00 gibi de yeni harddiskimi kargoya verdiklerini bildirdiler. 1 TB Samsung göndermiştim, 1 TB Seagate ile değiştirmişler. Çalışma hızlarına ben çok şaşırdım, helal olsun adamlara. Kurumsallık böyle birşey olsa gerek, biz Türkiye'de alışık değiliz tabi böyle hizmete.
  • Öylede şimdi bazı çakallar çıktı, piyasadaki HDD 'leri proje adı altında ucuz yollu toplayıp Hollandadan birebir değişim yaptırarak satacaklar. Ulen eskiden HDD' leri Hollandaya deği İstanbul' daki Seagate ofisine gönderiyoduk millet işi abartınca bu sefer önlem olarak Hollandaya gönderin dediler. Şimdi bu proje şemsiyesi altındaki çakallar yüzünden Hollanda işinine kapatırlarsa ozaman iş kötü olur.

• Gönderdiğim ürün 1,5 Tb usb 2 freeagent hariciydi, bana gönderdikleri 2 tb usb 3.0 freeagent, kralsın seagate HDD'leri çabuk bozuluyor gibi ama müşteri memnuniyeti takdire şayan gerçekten.
  • istanbula göndermiyor musunuz artık?
  • ben bi kez göndermiştim sorunsuz geldi
    şimdi diğeri bozuldu onu da göndereceğim
  • Yahu bu adamlar artık fiyat kısmına 0 yazmıyorlar mıydı ? Bugün DHL aradı ürün gümrüğe takılmış, seagate 97$ yazmış. Ee nolacak dedim, daha önceden hiç hdd aldınız mı dedi yurt dışından hayır ilk dedim, tamam dedi size bir form mail atacağım o formu doldurup nüfus cüzdanı fotokopisi ile bize gönderin diyorlar, sizce bu vatandaşlar bana ardiye mardiye zart zurt diyip gümrük mü çıkartacaklar ?
  • quote:

Yahu bu adamlar artık fiyat kısmına 0 yazmıyorlar mıydı ? Bugün DHL aradı ürün gümrüğe takılmış, seagate 97$ yazmış. Ee nolacak dedim, daha önceden hiç hdd aldınız mı dedi yurt dışından hayır ilk dedim, tamam dedi size bir form mail atacağım o formu doldurup nüfus cüzdanı fotokopisi ile bize gönderin diyorlar, sizce bu vatandaşlar bana ardiye mardiye zart zurt diyip gümrük mü çıkartacaklar ?

Harddisk garanti kapsamında tamir edilmemiş ya da değiştirilmemiştir belki. Size gönderdikleri mailde ya da seagate sitesinde doldurduğunuz RMA ya bakar mısınız fiyat ne yazıyor orada.
  • DHL ürünü çekmiş bana kargo ile ulaştıracakmış, para istemediklerine göre sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkb7ue

quote:

Orijinalden alıntı: cnr_cnr_00

Herkese Merhaba. 2 TB Harici Var Bende. Cihaz Açılmıyor Sorun Şu ki İçindeki Bilgiler Önemli ve Garanti Devam Etmekte. Electroworld Direk Ürünü Değiştireceğini ve Bilgilerin Silineceğini Söyledi. Acaba Yurt Dışına Sizin Yaptığınız Gibi Yapsam Bilgilerimi Aktarıp Gönderirler mi ? Lütfen Yardım Edin Kaç Gündür Yapmadığım Şey Kalmadı Kafayı Yemek Üzereyim...

Ayrıca Teşekkür Ediyorum Herkese Bilgilendirmeler İçin.

Benzer bir durum bende de var. Verilerimin kurtarulmasını istiyorum. Samsung müşteri hizmetlerinden aldığım bilgiye göre Seagate Hollanda ya gönderirsen site üzerinden verilerin kurtarılması için ingilizce olarak ayrı bir bilgilendirme yapmak gerekiyormuş. Ancak ekstra ücret alınıyormuş. Garanti belgesi üzerinde ithalatçı firmanın ismini gördüm. İthalatçı firma ile iletişime geçmeyi düşünüyorum. Sizede bunu öneriyorum.

400 euro ya kurtarıyorlar bnde görüşmüştüm
    türkçe yazın anlamayıp yücele arattırıyorlar zaten
    fiyat ve her türlü bilgisi veriyor o size

• quote:

Orijinalden alıntı: KhalDrogo

quote:

Yahu bu adamlar artık fiyat kısmına 0 yazmıyorlar mıydı ? Bugün DHL aradı ürün gümrüğe takılmış, seagate 97$ yazmış. Ee nolacak dedim, daha önceden hiç hdd aldınız mı dedi yurt dışından hayır ilk dedim, tamam dedi size bir form mail atacağım o formu doldurup nüfus cüzdanı fotokopisi ile bize gönderin diyorlar, sizce bu vatandaşlar bana ardiye mardiye zart zurt diyip gümrük mü çıkartacaklar ?

Harddisk garanti kapsamında tamir edilmemiş ya da değiştirilmemiştir belki. Size gönderdikleri mailde ya da seagate sitesinde doldurduğunuz RMA ya bakar mısınız fiyat ne yazıyor orada.

yok almayacaklar şirket karşılıyor zaten onu
    bende de oldu aynısı

• Kurtarma olayı çok zor. Ben daha önce 400 GB' lık HDD ' yi Norweç' te bir firmaya göndermiştim 4000€' ya kurtarırız dediler. Kabul ettim 4000€' yu ama mağlesef kurtaramadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Kurtarma olayı çok zor. Ben daha önce 400 GB' lık HDD ' yi Norweç' te bir firmaya göndermiştim 4000€' ya kurtarırız dediler. Kabul ettim 4000€' yu ama mağlesef kurtaramadılar.

seagate mühendisleri kurtarır hocam . Disk onların malı , onlarda çok özel cihazlar mevcut bu işler için . sen kurtarması imkansız dediğin verilere onlar 2-3 dk da ulaşıyorlar ama dediğim gibi ekipmanları ve yazılımları gerçekten olağanüstü .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konsey102

Bende şuan USB HDD mi.Garantiye yollamayı ciddi ciddi düşünmeye başladım.
    5 yıllık garantiliydi.Garanti 25 Temmuz 2013 görünüyor kodu girince...
    VATAN Bilgisayar ve İNDEX Bilgisayarın umursamaz.
    Tavırları 2 yıl diyip biz karışmayız demeleri...
    AMA ürünü satarken 5 YIL ETİKETİ nerdeyse ambalayın yarısını kaplıyordu...
    Ben kandırılmış mı oldum şimdi...
    Neyse bende ciddi ciddi VATAN Bilgisayarı paraladıktan sonra HOLLANDA ya göndermeyi düşünüyorum...
    Normal Posta gönderilmesinde sorun çıkıyor mu acaba...
    1 kg paket yapılmasından bahsedilmiş...17-18 TL tuttuğu...
    Sürecin nasıl işlediğine bakmadım ama.RMA kodu deniyor sanırım KAYIT oluşturulduktan sonraki kod o.
    Paket içeri vegöndermemiz gereken bir belge var mı...
    YOKSA SEAGATE resmi sitesinden sipariş işlemlerini yaptıktan sonra sadece HOLLANDA daki adrese göndermek yeterli mi...
    Kargo yada postalam sürecini MADDE MADDE yazabilirmisiniz...

Vatan ithalatçıya yolladı...(DATAGATE ti İNDEX olmuş)
    Ürünü aynen yollamışlar 2 yıl garantimiz diyip :)
    Onlarda zaten 2 yıl diyip başlarından atmak istiyordu...
    Başından attığını düşünüyor :)
    Bügün gidip VATANı paralıcam....
    Sorunu onlar çözcek onlar sattı bana...

ÜRÜNE 5 yıl yazıp garantide kelime oyunları yapmış ithalatçı...
    Ürün 2 yıl garantimiz altında...
    AMA Garanti şartlarında ürün teslim tarihinden itibaren 5 yıldır :)
    2 seneden sonrası muamma...
    Bi ithalatçının adresi var, bide Hollanda daki üretici firmanın adresi...
    Hiç bir bilgi yok başka...

Ürüne KOCAMAN 5 yıl basıp sonra açıklama yapmazsan böyle olur...
    Benim için 5 yıl tercih sebebi olmuştu emsallerinden pahalıydı bu yüzden aldığım USB HDD...
    Bide düşünün fazla para verdik :)
    Satana kadar tabiki...
    Doğrusu şöyle olmalıydı...
    2 yıl Türkiye Garantili + 3 yıl Uluslararası Üretici Firma GARANTİLİ (yada ürün sağlayıcı)

Ürün şuan AYIPLI MAL statüsünde:)
    VATANDAKİ müşteri yetkilisi bana KAYMAKAMLIĞA git emsal karar vardır halolur diyor :) (En dandik karar 4 ay sonra çıkıyor.)

Sorun şu sen VATAN BİLGİSAYAR olarak bu SAHTEKAR İthalatçıya satarak destek olmuş olmuyormusun...
    Beni savunman gerekirken :)
    Benim hakkımı savunman gerekirken...
    Sen KAYMAKAMLIĞA git emsal kararı bizede geitr bizde onu uyguluyalım diyorsunki...(Enayimiyim ben uşağınız mıyım)
    Bundan sonra böyle bir durumda ne yapcağını bilmek için :)
    Beni uğraştırarak 2. kez madur etmiyormusun...:)

Bakalım yazarım gelişmeleri :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPRESS12 -- 30 Aralık 2012; 10:10:21 >

• merhaba seagate DHL kargo ile çalışmayı bırakmış ve UPS kargo ile kargo gönderisi yapmaya başlamış çok sıkntı var gümrük masraflarını KARŞILAMIYOR UPS KARŞILAMADIGINI SÖYLÜYOR ve bugun gelen 2 tb harici harddiskimi 1 adet olmasına ragmen 75 fiyat euro yu geçtigi için vermiyorlar bunu dhl de vermiyordu evet ancak itiraz ettigimizde kontrol edip veriyorlardı ve seagate kargo takip numarası mail atıyordu ürün kargo yapıldıgında şimdi buda yok ve UPS hiç taviz vermiyor ve umursamıyor bilginize arkadaşlar bu adetli gönderenlere bilgi olsun bilgisayar firmalarına önceden vergileri karşılanıyordu şimdi karşılanmıyor UPS öyle diyor gümrük vergileri ödenmiş olarak gelmemiş dönderiler diyor seagate ile yazışanlar var ise konuyu görüşsünler DHL bu işin kralıydı inşallah kısa sürede DHL ile devam ederler konu hakkında bilgisi olan başka arkadaşlar var ise yazsın herkes bilgilensin

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.